satilik fendt 927 vario antalyadan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: satilik fendt 927 vario antalyadan

Yazdıklarımın rahatsız edici geldiğine gelince; demek başkalarından rahatsız olabiliyorsunuz; bir de kendinizi o adamın yerine koyun bakalım; adam belki bu forumun üyesi; belki ağlaya ağlaya satıyor; bunun yanında basit bir ilanı [ Alıntı sahibi: nh üzerinde Dün 19:56:22 Zanki REklam Kokan HAreketler Gibi ) hemde nası kokuyo bozuk yumurta gibi ] diye nitelemek hangi adamlığa hangi adaba, hangi insanlığa sığar, dön bir daha düşün bakalım efendi kardeşim.
bak abicim biz genelde öyle sitelerden vs ilalar burlarda yorum yaşpılıyor ilginç geln ilan genelde geyik muhabbetine dnuyor ;)
yukarıda anlattık 1- bu motor senın mi bu kdar konuşuyon 2- bu motorun bi tna sende olabilir ve çok savunabilrisiniz ama bunu burlarda insanları sanki sen öylesin sen böylesin sen bilmiyorsun sen bizdensin diyerek millete laf atmaya gerek yok ;)
3 o motorun sahibi o nu almışsa wardır bi sebebi ama onu öyle ufak bi ilan sitesinden çabuk bi şekilde satamayacagınıda biliyordur ve eğer gerçekten onu satmak istiyorsa gitsin aldıgı firmaya söylesin onlar gerekli musteriyi bulurslar ve sneınde dediğin gibi o motoru herkes alamaz herkes kullanabilecek araziyiye sahip değildir ;) ve en son bişey söylim ikide bir o fiyatı belirtmene gerek yok motoru bilen biliyor Sen rahat ol ;)

Agri_King link=topic=28550.msg239023#msg239023 date=1262541680' Alıntı:
Ha bir de künyede şunu unuttuk o gördüğün 927 denen makinanın bir eşinin de sahibi.
ha birde sende öyle motor olabilir bak senın gibi birindede warmış satıyor senınkininde aldından rüzgar geçiyor ;)

Fatih, benim cevapları bi tara istersen. En son tütün konusunda, ya da ondan önce süt inekçiliği konusunda, ya da ne bileyim geriye doğru git işte. Bak bakalım teknik bilgilendirme içeren mesajlara tek cevap, hit yada teşekkür var mı. En az 50 tane konuda konu fizanda gezerken aslını astarını yazmışımdır. Bir tanesi ile bile kimse ilgilenmemiştir. Bol w içeren bir dolu hayret ifadeli ya da iddia ifadeli mesajların arasında kaynayıp gidiyor, kimsenin senin teknik bilgilendirme dediğin şeye ihtiyacı yok, çünkü herkes uzman, herkes biliyor her şeyi. Herşeyi biliyorum zannetmesi için de okuma yazma öğrenmesi yeterli. Hala saman ile, küspe ile besicilik yapıp, alacakları verimin %20si ile yetinip kendini uzman besici sanan insana ne anlatırsın. Bak 3 gün önceki gerçek bir olay sana; 200 gebe düve alınarak bir koop. kurulup devlet desteği ile işe başlanmış. Ücretsiz danışmanlık önermişiz, kabul görmemiş. 600 km öteden para ile teknik detek olacak birileri tutulmuş. Tedarik sürecinde de benden mısır silajı almışlar, gece yarısı bi telefon, senin silajlarda aflatoksin varmış 6 tane buzağı atımı oldu bunları geri al. Eyi alalım. İpimde değil 200 ton silaj. Lakin; 100 ortaklı bir koop. gene çakallara yiyinti oluyor. İçimiz kaldırmadı, koop başkanına biz bi gelelim oraya duruma bakalım dedik. Gidip gördüğümüz görüntü aynen şudur; Gezinti bölümünde hayvanlar dizine kadar balçığın içinde, ahır poyraza açık bir tepenin üstünde, hayvanların önünde 3-4 kilo sap saman yarım kilo da pelet yemden oluşan rasyon. Teşhis ise senin silaj yüzünden hayvanlar hasta. Bunu diyene aslında en sunturlusundan sövmek, gık derse de bacaklarını kırıp eline vermek farzdır. Çünkü silajda aflatoksin oluşumu çok zor bir olaydır. Kapalı halde iken ise zaten olmaz. Ancak açar bir yerde kurutursan görebilirsin. Bunun dışında Hayvanın en ihtiyacı olan günde yemini kesersen, enerjiyi sıfırlarsan, hayvanı 1 gram kendi boku olmayan dizine kadar çamurda poyrazda soğukta bırakırsan hayvan kan da işer, yavru da atar. Buna karşı da kalkıp zurnanın biri silajdaki aflatoksinden oluyor bu diye ahkam keser, çaresiz (bilgisiz) köylüm de herifçioğlunun kalıbına bakarak buna inanır ve silajı tahlile gönderir. Burada görülen şudur; teknik bilgi 5 para etmez. Sadece kandıran kandıranadır. Bulunan çözüm ise Gene benim firmamdan baklagil silajı alarak yemleme yapılmış, bu arada bizim tavsiyemiz üstüne hayvanın altı kurutulup, enerji ağırlıklı yemlemeye geçilmiş olsa da bunlara inanmayıp silajı değiştirdik, yavru atmalar kesildi, bundan sonra silaj ihtiyacımızın tamamını yeni gelen silajdan istiyoz denip, istanbuldan gelen troleybüsün silajı değiştir tavsiyesi ile işi kurtardıklarını düşünmektedirler. Bu durumda şimdilik kaydıyla işi kurtarmışızdır, Lakin bir dahaki sorunda gene birilerinin insafına kalmıştır benim aslan çiftçim.
Al sana teknik bilginin önemi, önemsizliği ya da para ederliği ya da ilgilenilirliği.
Şimdi dön lütfen tütün konusuna bak, bir de anket yap istersen burada kaç kişi tütütn kurutma teknikleri hakkında bilgi sahibi. Copy/Paste dışında şu forumda kaç kişi bilgi paylşımını kendi dağarcığından yapıyor. Bir düşün bakalım. Özel mesajım ve mailim de emrinde.

Düzeltme notu; Bak bu cevapta yazdıklarım ile, ben bu cevabı yazarken arada girilen cevaplar da aynı benim bu cevapta yazdığım gibi; 'biz biliriz bize bişey öğretmene gerek yok' şeklinde. Al işte manzara bu. Kimse bilgilenmek istemiyro. gavurcası 'American Style'; yani kimse bilgi peşinde değil ama herkes para peşinde. Lakin işler düzgün gittiği müddetçe çok haklıdır bu tip arkadaşlar, yanlış ya da bozuk gitmeye başlayacağı günler de gelecektir mutlaka, işte o zaman bu laf kalabalığını hatırlayabilirlerse belki kurtarabilirler değilse atda düt şeklinde bitiyor hikayenin sonu bütünüyle.

bakın hala daha kendi egolarınızı tatmin etme peşindesiniz...verdiğiniz teknik bilgilerin faydası olmuş yada olmamış sorun bu değil...mesajınızın sonunda yazdığınız gibi bize bilgi lazım değil demiyoruz...artık bazı kendini öven bilgiçlik taslayan vede başkalarına hakater ederek konulara müdahale etmeye çalışan kişilerden rahatsısız..sorun da bu....kimse konularınızla ilgilenmiyorsa bunu başkalarında değil birazda kendinizde arayın...

Bay Hakkı !! ' Arkadaşlar ne kadar boş insanlarsınız. Artık gına geldi şu zavallı meselenizden. ' şeklinde direk konuşmaya başlarsanız , - umarım danışmanlık yada ticaret yaptıklarınıza yapmıyorsunuzdur - o muhabbetin devamında haklı dahi olsanız kimse sizi kaale almak için bir sebep bulamaz ... Sanırım şahsınıza yönelik tepkiler bu nedenle . Birde çok merak ettim bu muhabbet başka bir marka altında cereyan etmiş olsa idi yine sanki kendi şahsi malınızmış gibi lafa girip cansiperane savunurmuydunuz ..... bence HAYIR ...

ben kendı fıkrımı soleyım bu formda butun uyeler fentın ustunluğunu kabul e d i y o ama fentı anlatmaya çalısanları devamlı fentte fent dıyenlerı kabul etmıo tamam traktor fdunya 1 cisi herkes bılıyo daha ne gereğı varkı ortalığı germeye alan satarda yakarda kımse karısamazkı traktor çok iyidir allah sahıbıne bagıslasın

BAk abiicm e güzel söylemişin bişey bilmiyen adamlar war die ama sen yukarıda bunu değil fenti olan çiftçi deolmayan çiftçi değil tabiri kullanıyon ;) sen biliyon işte bazıları para için ne işler yapıo kendin yaşamışın işte öyle olayları aydıntlatmak gerekir ama biz sneın bilginiz istemiyoruz demdik sen motoru aldın sankim başka motor yokmuş gibi millete fırça attın ;) yaaa.. biz sizin bu fentdi abartmanızı anlamıyoruz ;) Sizin bilgi paylaşmanızı istemediğimz değil ;)
Agri_King link=topic=28550.msg239030#msg239030 date=1262543680' Alıntı:
Fatih, benim cevapları bi tara istersen. En son tütün konusunda, ya da ondan önce süt inekçiliği konusunda, ya da ne bileyim geriye doğru git işte. Bak bakalım teknik bilgilendirme içeren mesajlara tek cevap, hit yada teşekkür var mı. En az 50 tane konuda konu fizanda gezerken aslını astarını yazmışımdır. Bir tanesi ile bile kimse ilgilenmemiştir. Bol w içeren bir dolu hayret ifadeli ya da iddia ifadeli mesajların arasında kaynayıp gidiyor, kimsenin senin teknik bilgilendirme dediğin şeye ihtiyacı yok, çünkü herkes uzman, herkes biliyor her şeyi. Herşeyi biliyorum zannetmesi için de okuma yazma öğrenmesi yeterli. Hala saman ile, küspe ile besicilik yapıp, alacakları verimin %20si ile yetinip kendini uzman besici sanan insana ne anlatırsın. Bak 3 gün önceki gerçek bir olay sana; 200 gebe düve alınarak bir koop. kurulup devlet desteği ile işe başlanmış. Ücretsiz danışmanlık önermişiz, kabul görmemiş. 600 km öteden para ile teknik detek olacak birileri tutulmuş. Tedarik sürecinde de benden mısır silajı almışlar, gece yarısı bi telefon, senin silajlarda aflatoksin varmış 6 tane buzağı atımı oldu bunları geri al. Eyi alalım. İpimde değil 200 ton silaj. Lakin; 100 ortaklı bir koop. gene çakallara yiyinti oluyor. İçimiz kaldırmadı, koop başkanına biz bi gelelim oraya duruma bakalım dedik. Gidip gördüğümüz görüntü aynen şudur; Gezinti bölümünde hayvanlar dizine kadar balçığın içinde, ahır poyraza açık bir tepenin üstünde, hayvanların önünde 3-4 kilo sap saman yarım kilo da pelet yemden oluşan rasyon. Teşhis ise senin silaj yüzünden hayvanlar hasta. Bunu diyene aslında en sunturlusundan sövmek, gık derse de bacaklarını kırıp eline vermek farzdır. Çünkü silajda aflatoksin oluşumu çok zor bir olaydır. Kapalı halde iken ise zaten olmaz. Ancak açar bir yerde kurutursan görebilirsin. Bunun dışında Hayvanın en ihtiyacı olan günde yemini kesersen, enerjiyi sıfırlarsan, hayvanı 1 gram kendi boku olmayan dizine kadar çamurda poyrazda soğukta bırakırsan hayvan kan da işer, yavru da atar. Buna karşı da kalkıp zurnanın biri silajdaki aflatoksinden oluyor bu diye ahkam keser, çaresiz (bilgisiz) köylüm de herifçioğlunun kalıbına bakarak buna inanır ve silajı tahlile gönderir. Burada görülen şudur; teknik bilgi 5 para etmez. Sadece kandıran kandıranadır. Bulunan çözüm ise Gene benim firmamdan baklagil silajı alarak yemleme yapılmış, bu arada bizim tavsiyemiz üstüne hayvanın altı kurutulup, enerji ağırlıklı yemlemeye geçilmiş olsa da bunlara inanmayıp silajı değiştirdik, yavru atmalar kesildi, bundan sonra silaj ihtiyacımızın tamamını yeni gelen silajdan istiyoz denip, istanbuldan gelen troleybüsün silajı değiştir tavsiyesi ile işi kurtardıklarını düşünmektedirler. Bu durumda şimdilik kaydıyla işi kurtarmışızdır, Lakin bir dahaki sorunda gene birilerinin insafına kalmıştır benim aslan çiftçim.
Al sana teknik bilginin önemi, önemsizliği ya da para ederliği ya da ilgilenilirliği.
Şimdi dön lütfen tütün konusuna bak, bir de anket yap istersen burada kaç kişi tütütn kurutma teknikleri hakkında bilgi sahibi. Copy/Paste dışında şu forumda kaç kişi bilgi paylşımını kendi dağarcığından yapıyor. Bir düşün bakalım. Özel mesajım ve mailim de emrinde.

Düzeltme notu; Bak bu cevapta yazdıklarım ile, ben bu cevabı yazarken arada girilen cevaplar da aynı benim bu cevapta yazdığım gibi; 'biz biliriz bize bişey öğretmene gerek yok' şeklinde. Al işte manzara bu. Kimse bilgilenmek istemiyro. gavurcası 'American Style'; yani kimse bilgi peşinde değil ama herkes para peşinde. Lakin işler düzgün gittiği müddetçe çok haklıdır bu tip arkadaşlar, yanlış ya da bozuk gitmeye başlayacağı günler de gelecektir mutlaka, işte o zaman bu laf kalabalığını hatırlayabilirlerse belki kurtarabilirler değilse atda düt şeklinde bitiyor hikayenin sonu bütünüyle.

diomedes link=topic=28550.msg238836#msg238836 date=1262463052' Alıntı:
Yapmayın arkadaşlar,
o kadar güzel alet satılır mı? İlanda bir yanlışlık vardır. Yoksa dünyanın en iyi traktörü 10 senede yakıttan kendini amorti eden alet, kendini amorti etmesine bile izin vermeden nasıl satılır? Vardır bir çapanoğlu
adam satmayıpta plajlarda kızlara hava mı atsın...

ya bu fendt formda 3 ncü dünya savaşını başlaracak.gideyim şunu satın alayımda sevaba gireyim.antalya bize 2 saat.

bu taş kırma makinesi olayı bana birşey hatırlattı.yazın tarlama deutz-fhar agroton 245 le bir lazerli tesviyeci gelmişti.o bizim buralara gelmeden Antalyada imiş.ve bu tür taş ları kuma çeviren makineden bahsetmişti.söylediğine göre oteller plajlarındaki taşları ufalatıp kum çevirtmek için dünya kadar para veriyorlarmış.ve bu işi sadece fendt yapabiliyor ve o bile 2 sene de motor istiyormuş.bu adam benim motor yapamıyor dedi (deutz-farh agroton 245 için).o makineni saat ücreti bir kaç bin euro imiş.valla ben onun yalancısıyım.

nforcer link=topic=28550.msg239027#msg239027 date=1262543121' Alıntı:
....orda gırgır geçtik kabulümdür...

Olay budur. Adamla gırgır geçersen, ya da eş anlamlısı olarak alay edersen, birileri de çıkar seninle geçer. İşte o zaman bunu hazmedebilmelisin. İlle de tanımadığın bilmediğin insanlarla serbestçe alay edebilirsin diye de bir kural yoktur.

Olayın esas yüzü ise; bilmem kaç bin üyeli forumda üçbeş tipin sürekli Fendt başlığında birileri ile alay etme ya da kendi deyiminizle gırgır geçme konusunda inatçı olması ve herhangi birine cevap yazıldığında aynı grubun kendilerince kadifeye sarılmış saldırılarına konu kilitlenene kadar toplu halde devam etmeleridir. Bugüne kadar; memleketteki traktör piyasasında bayi, servis ve yedek parça hizmeti verenlerden 4000 kadarını ve 5-6 firmanın yöneticilerini aşağı yukarı birebir tanıyan ben fakirin diğer marka başlıklarına girip, Fendt ' in x parçası 120 €, bunun aynı parçası 385 € falan gibi abuk sabuk karşılaştırmalar yaptığımı gördünüz mü? Ki, yapılsa bile bu karşı marka için direkt yıkıcı bir olay olur, yani bu mesnetsiz çamur atmak değil birebir ispat olacaktır; bu durumda bile benden bu tür bir yaklaşım göreniniz oldu mu?

Rahatsızlık veren konu budur. Daha önce de bir kaç kere gelen gına bu sefer yatıya gelmiş. Daha doğrusu bilgi paylaşımı amaçlı takip edilmesi gerekir diye düşündüğüm bu forum ortalama bir yıldır bu toplu gırgır ya da alay konularını aşamamış bu durumda da burada kalmak artık yarar yerine zarar getirmeye başlamıştır. Daha önce gidiyorum dediğimde yazılan teneke çalma topiclerini de bunun altına copy/paste yapabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.

Agri_King link=topic=28550.msg239030#msg239030 date=1262543680' Alıntı:

Ben sizi gayet iyi anlıyorum.Ancak sizde anlamadığım birşey var...Madem bilgi veriyorsunuz, neden tasdiklenmesini bekliyorsunuz...Sizin veya başkasının verdiği bilgiyi okurum..Aklımın bi köşesinde kalır..Yeri gelir hayatıma uygularım..Ama size dönüpte tekrar tekrar teşekkür etmem...

Ve lütfen artık verdiğiniz teknik ve diğer bilgileri bir süre sonra başa kalkacaksanız vermeyin!..

Şimdi forumlarda dolaşanlar var verdiği teknik bilgiyi övüp, bu siteyi teknoloji karşıtı gösterenler.Kimse bulunmaz hint kumaşı değil...

Benim size açıkca anlatmak istediğim, Lütfen Fendt ufak bir eleştiri de alsa aşırı tepki vermeyin..Uzaktan bakıldığında sizi Fendt-Türkiye distribütörü zannederim....

Ve size bir İç anadolu gerçeğinden bahsetmek istiyorum...Kıraç, susuz bir tarlada arpa-buğday-nohut vs. gibi ürünleri bekleyip aldığınız karşılığı mazot-gübre-ilaca verdiğinizde size ' ' Allah bereket versin ' ' demek kalır...Hele bide kurak oldumu tarladan çıkan arpayı biçerciye ' ' mazotunu karşıla ustam ' ' demek var...Bu hesaba göre siz gelinde Fendt alın..Teknolojiden, variodan bahsedin...Benim eğer gidipte 100bin € ' yu fentde yatıracak kadar param olsaydı içanadoluda çiftçilik yapmazdım!

'Daha önce gidiyorum dediğimde yazılan teneke çalma topiclerini de bunun altına copy/paste yapabilirsiniz.'

başka yapacak bir şey yok ..... çünki o lafı bir kez söyleseydiniz kimsede aynı lafları konuşmak zorunda kalmazdı ...
bu markanın altında gırgır geçme konusunda sizin elinize su dökecek kimsede yok bu forumda ...

Agri_King link=topic=28550.msg239060#msg239060 date=1262550554' Alıntı:
Olay budur. Adamla gırgır geçersen, ya da eş anlamlısı olarak alay edersen, birileri de çıkar seninle geçer. İşte o zaman bunu hazmedebilmelisin. İlle de tanımadığın bilmediğin insanlarla serbestçe alay edebilirsin diye de bir kural yoktur.

Olayın esas yüzü ise; bilmem kaç bin üyeli forumda üçbeş tipin sürekli Fendt başlığında birileri ile alay etme ya da kendi deyiminizle gırgır geçme konusunda inatçı olması ve herhangi birine cevap yazıldığında aynı grubun kendilerince kadifeye sarılmış saldırılarına konu kilitlenene kadar toplu halde devam etmeleridir. Bugüne kadar; memleketteki traktör piyasasında bayi, servis ve yedek parça hizmeti verenlerden 4000 kadarını ve 5-6 firmanın yöneticilerini aşağı yukarı birebir tanıyan ben fakirin diğer marka başlıklarına girip, Fendt ' in x parçası 120 €, bunun aynı parçası 385 € falan gibi abuk sabuk karşılaştırmalar yaptığımı gördünüz mü? Ki, yapılsa bile bu karşı marka için direkt yıkıcı bir olay olur, yani bu mesnetsiz çamur atmak değil birebir ispat olacaktır; bu durumda bile benden bu tür bir yaklaşım göreniniz oldu mu?

Rahatsızlık veren konu budur. Daha önce de bir kaç kere gelen gına bu sefer yatıya gelmiş. Daha doğrusu bilgi paylaşımı amaçlı takip edilmesi gerekir diye düşündüğüm bu forum ortalama bir yıldır bu toplu gırgır ya da alay konularını aşamamış bu durumda da burada kalmak artık yarar yerine zarar getirmeye başlamıştır. Daha önce gidiyorum dediğimde yazılan teneke çalma topiclerini de bunun altına copy/paste yapabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.
öncelikle sizi tebrik ediyorum..aciz insanlar gibi yazının içinden işinize yarayanı cımbızla alıyor...diğer kalanları işinize gelmediği için görmezden geliyorsunuz...
üç beş tip diye bahsettikleriniz sadece ben we nh tır....biz şaka kaldırırız bu hakaret olmadığı süreceki bunu bilmeyenlerde var malesef içimizde...ve kendinin olmadığı karşı bi ortamı kendine karşı bir grup sanan ve hala daha aynı şeyleri tekrar tekrar söyleyip konuyu yine tek bir markaya we tekbir yere getiren aciz üyelerimizde var...ama bu kişiler herne akla hizmetse bazı şeyleri anlamamaya ısrar edip hala daha savunma politikası yürütmektedir...
gidene yol yakışır...

Fatih kardeşim, sildiğin mesajlardan sonra konu sapıyor. Bırak olduğu gibi kalsın da millet neyin ne olduğunu görsün. Okuduğunu bile anlamayan insanların niyeti belli cevaplarını silmende ne fayda var?

işte yazıyorum buradan ya? açıklamasını da yapıyorum. daha?

yalnız aradaki mesajları silince konu tek taraflı değişiyor.

Agri_King link=topic=28550.msg239074#msg239074 date=1262554455' Alıntı:

Bu dakikaya kadar tek mesaj silinmişdir...Eğer konuyu tartışmaya iletecek bi mesaj daha gelirse oda silinecektir...

Agri_King link=topic=28550.msg239073#msg239073 date=1262554345' Alıntı:
Fatih kardeşim, sildiğin mesajlardan sonra konu sapıyor. Bırak olduğu gibi kalsın da millet neyin ne olduğunu görsün. Okuduğunu bile anlamayan insanların niyeti belli cevaplarını silmende ne fayda var?
kimsenin sizin gibi bi art niyet aradığı yok....kendinizi en tepede görüyosunuz heraldeki başkaları hakkında yorum yapıyosunuz...artık bu konu burda kapansın...konuyu saptırdığınız yetti artık....bi markayı bu kadar sahiplenme üstlenme niye amacınız ne???bu sitede siz we sizin gibi kişiler böyle buluttan nem kapıp sitenin huzurunu bozmaktan başka bi halt yediği yok...

Agri_King link=topic=28550.msg239074#msg239074 date=1262554455' Alıntı:

Evet Hakkı Bey.Sildim o mesajı.Nedenmi? İsmail yanlış anladığı kelime yüzünden konuyu tartışmaya götürüyordu..Madem bölüm başkanı yazısını gördünüz, görevlerinide bilirsiniz...Site kuralları çerçevesinde silinmesi gereken mesajları silerim buna da kimse karışamaz...

Bende sizden cesaret bekliyorum.Bundan sonra özelden değilde burdan yazın bana mesajlarınızı...

ha bide şimdi tabi boş durmaz arkamdan yazarsınız yine yedek parça fiyatı yakıt vs birsürü sormadan söylediğiniz şeylerden...
ben çıkıyorum yarın akşam girerim ancak...kaçtı dersinizde boşuna beklemeyin ....belki başka konularda fend in f si geçer oralarıda karıştırısınız...
hakkımda bilgin yoksa fikrinde olmasın....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...