Satılık Traktör Sitelerinde Gördüğümüz Traktörleri Burada Tartışalım..

Ynt: Satılık Traktör Sitelerinde Gördüğümüz Traktörleri Burada Tartışalım..

Barış UZEL link=topic=68573.msg958755#msg958755 date=1421444443' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-2013-model-m-130-kubato-traktor-1100-saatte-ful-otomatik-197035970/detay

2013 model görünüşe göre temiz duruyor kanca kolların boyası, çamurluk ve koltuğun poşeti üzerinde duruyor. Bunu alıp piyasaya slaj yapacan :)
fotolar sıfır olan galiba la ikinci el olanın kancalar küflenmiş :D

bu makinaya bol bol kayış yaktırır .. güçlü makina güclü slaj makinasıyla oluyo be volkan .. çelmak melmak taktın mı buna dagıtır atar . td110 kayış yaktırıyodu bizim çelmağa ..

Ali SARAÇ link=topic=68573.msg959712#msg959712 date=1421630273' Alıntı:
bu makinaya bol bol kayış yaktırır .. güçlü makina güclü slaj makinasıyla oluyo be volkan .. çelmak melmak taktın mı buna dagıtır atar . td110 kayış yaktırıyodu bizim çelmağa ..
abi kayışı nasıl yaktırıyonuz ya gevşekmi oluyo, ben bikaç sefer baca tkanınca kuyrukmiline yetişene kadar istop ettirdim motoru kayışı filan yakamıyo haşmet :)

volkanuzel link=topic=68573.msg959713#msg959713 date=1421630398' Alıntı:
abi kayışı nasıl yaktırıyonuz ya gevşekmi oluyo, ben bikaç sefer baca tkanınca kuyrukmiline yetişene kadar istop ettirdim motoru kayışı filan yakamıyo haşmet :)
valla bi benim başıma geliyosa bilmiyomda sezonda 2-3 kayış kesin gidiyor .. nasıl yaktırıyoza gelince tambur içine giren darıyı çekemiyor darı cok geliyo tambur duruyo kayış yani içerdeki tamburu döndüren kasnak dönmeye devam ediyor bunuda biraz geç farkettin mi kayış mefta ..

Ali SARAÇ link=topic=68573.msg959714#msg959714 date=1421630645' Alıntı:
valla bi benim başıma geliyosa bilmiyomda sezonda 2-3 kayış kesin gidiyor .. nasıl yaktırıyoza gelince tambur içine giren darıyı çekemiyor darı cok geliyo tambur duruyo kayış yani içerdeki tamburu döndüren kasnak dönmeye devam ediyor bunuda biraz geç farkettin mi kayış mefta ..
siz hızlı gidiyosunuz demekki biz okadar gidemiyoruz makinadanda fark eder

volkanuzel link=topic=68573.msg959716#msg959716 date=1421630912' Alıntı:
siz hızlı gidiyosunuz demekki biz okadar gidemiyoruz makinadanda fark eder
yavaş gidince olmuyor canım .. ama mecbur hızlı gidiyorum yoksa yetişmiyor .. kayışı feda ediyoruz .. ikinci ürün slajda tonaj az oluyor günlük 6-8 kamyon yani 20 tondan 120-160 ton slaj göndermem gerekiyor 2nin 1 iyle biçtim mi imkansız 4 kamyonu geçmiyor .. ilk üründe istesemde o viteste gidemem gitmiyorda zaten .. ne makina yiyo ne traktör :)

Ali SARAÇ link=topic=68573.msg959717#msg959717 date=1421631096' Alıntı:
yavaş gidince olmuyor canım .. ama mecbur hızlı gidiyorum yoksa yetişmiyor .. kayışı feda ediyoruz .. ikinci ürün slajda tonaj az oluyor günlük 6-8 kamyon yani 20 tondan 120-160 ton slaj göndermem gerekiyor 2nin 1 iyle biçtim mi imkansız 4 kamyonu geçmiyor .. ilk üründe istesemde o viteste gidemem gitmiyorda zaten .. ne makina yiyo ne traktör :)
günlük tonaj olarak bende dediğin rakamları buluyorum bizde kamyona biçtik genelde 9kamyonda hava kararmadan depoyu bitiriyo haşmet kamyonlar 14-15 ton arası
römorka biçince çok oyalanıyoruz gün botu bitiremiyo depoyu :)

ilk ürünlerde tonajda sıkıntı yok çıkım oluyo .. ikinci üründe kendi tarlamdan dekarda 3.5 ton slaj biçtim .. bu şekilde oldumu tonaj olmadı mı mecbur basıyoz yani .. ilk üründe 2.nin 1 iyle bile günlük 200 ton rahat biçiliyor ..

Ali SARAÇ link=topic=68573.msg959719#msg959719 date=1421631988' Alıntı:
ilk ürünlerde tonajda sıkıntı yok çıkım oluyo .. ikinci üründe kendi tarlamdan dekarda 3.5 ton slaj biçtim .. bu şekilde oldumu tonaj olmadı mı mecbur basıyoz yani .. ilk üründe 2.nin 1 iyle bile günlük 200 ton rahat biçiliyor ..
bizdede 2. ürün yaygınlaşmaya başladı ama tabi bizimkiler arpa arkası oluyo hatta buyıl 2. ürünler verim olarak ilk ürünleri geçti. Havalar çok sıcak gittiğinden ilk ürünlerin suları tam yetişmedi. Ben 150tonu geçmemişimdir günlük buda ekipten kaynaklanıyo, Sizin oralar gibi düzenli bi ekip yok adam kendisi oluyo 1tanede komşusu oluyo, 2 traktöre 5-6 tane römork topluyolar köyden, onu sök onu tak iyce oyalanıyolar bizde onları bekliyoz :) Kamyon desen günde 2-3 kere kesin batıyo

Cihan_özece link=topic=68573.msg960136#msg960136 date=1421703900' Alıntı:
adam landiniden vazgeçemicek :)
geçmez zevkler ve renkler tartışılmaz .. fendt mi landini de vallaha landini der .. yıllarca kullandı landini .. neredeyse tüm traktörleri kullandı adamın gözü landiniden başka bişey görmüyor .. hem ucuz yedek parça hem az yakıt vs . td90 almıştı valla 100 saatte geri sattı .

Ali SARAÇ link=topic=68573.msg960138#msg960138 date=1421704044' Alıntı:
geçmez zevkler ve renkler tartışılmaz .. fendt mi landini de vallaha landini der .. yıllarca kullandı landini .. neredeyse tüm traktörleri kullandı adamın gözü landiniden başka bişey görmüyor .. hem ucuz yedek parça hem az yakıt vs . td90 almıştı valla 100 saatte geri sattı .
:)