• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Şeker pancarı ot ilacı hakkında

S.a arkadaşlar. 3 gün önce pancara dönüme 150 Gr betanal, 100 Gr phaeton olmak üzere ilaçlama yaptık. Yarın ise dönüme 300 Gr Kernel atmak istiyoruz. Biraz daha bekleyelim mi veya atalım mı pancarı etkiler gerileridirmi diye kararsız kaldık. Sizce ne yapmalıyım. Bir kaç kişi dönüme 150 Gr olacak şekilde at bişey olmaz dedi ama bilemedim.

S.a arkadaşlar. 3 gün önce pancara dönüme 150 Gr betanal, 100 Gr phaeton olmak üzere ilaçlama yaptık. Yarın ise dönüme 300 Gr Kernel atmak istiyoruz. Biraz daha bekleyelim mi veya atalım mı pancarı etkiler gerileridirmi diye kararsız kaldık. Sizce ne yapmalıyım. Bir kaç kişi dönüme 150 Gr olacak şekilde at bişey olmaz dedi ama bilemedim.
3 gün çok kısa bir süre diğer ilaçlar etkisini göstersin.

Bir dip not geçeyim arkadaşlar. Pancar 2 yapraktan 3 yaprağa geçerken yukarıda yazdığım dozda uyguladık, otun kökünü kuruttu ama, pancarda etkilenmiş ve bayağı da kuruyan olmuş.
Kerneli de 1 hafta sonra uyguladık.
Belki başkasının da işine yarayabilir.

Bir dip not geçeyim arkadaşlar. Pancar 2 yapraktan 3 yaprağa geçerken yukarıda yazdığım dozda uyguladık, otun kökünü kuruttu ama, pancarda etkilenmiş ve bayağı da kuruyan olmuş.
Kerneli de 1 hafta sonra uyguladık.
Belki başkasının da işine yarayabilir.
Hocam kerneli atsaydın kuruturdu. İyi kurtatmışsın yine.

Ekli dosyayı görüntüle 49210
Pancar da kök çürüğü var. Zaten ilaçta baya kuruyan olmuştu, söküp eksen mi ?
Ekilen tohumun yarışı sağlamsa yeter yeniden ektigin den çok verir 10. Yaprağa gelmiş pancar , birde komple cekde tarladan resim bir bakalım
Bu nasıl hastalık ben hiç karşılaşmadım bu hastalıkla hangi ilacı kullandın

Ekilen tohumun yarışı sağlamsa yeter yeniden ektigin den çok verir 10. Yaprağa gelmiş pancar , birde komple cekde tarladan resim bir bakalım
Bu nasıl hastalık ben hiç karşılaşmadım bu hastalıkla hangi ilacı kullandın
Valla bende ilk defa karşılaşıyorum. Yarın resim çeker atarım inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 49210
Pancar da kök çürüğü var. Zaten ilaçta baya kuruyan olmuştu, söküp eksen mi ?
Lenacil
Desmedipham
Phenmedipham
Ethofumesate etken maddeli herbisitler Rhizoctonia kök çürüklüğü olan parsellerde kullanılınca böyle sorun oluyor ,geçmiş olsun.

Komşumuzun pancarının bazı yerleri Betanal muadili olan Drago yüzünden ,kök çürüklüğü olan tarla 1-3 pancar / m² kadar seyreldi ama tekrar ekmedi. Verim hakkında bilgim yok.

Kaymak tabakasının kökünü kestiği , henüz sulanmamış , kumsal arazilerde kök çürüklüğü olmaksızın köklerden öldürdüğünü duydum ama bu bilginin kesinliği için araştırmak gerek.

Lenacil
Desmedipham
Phenmedipham
Ethofumesate etken maddeli herbisitler Rhizoctonia kök çürüklüğü olan parsellerde kullanılınca böyle sorun oluyor ,geçmiş olsun.

Komşumuzun pancarının bazı yerleri Betanal muadili olan Drago yüzünden ,kök çürüklüğü olan tarla 1-3 pancar / m² kadar seyreldi ama tekrar ekmedi. Verim hakkında bilgim yok.

Kaymak tabakasının kökünü kestiği , henüz sulanmamış , kumsal arazilerde kök çürüklüğü olmaksızın köklerden öldürdüğünü duydum ama bu bilginin kesinliği için araştırmak gerek.
Fusarium ve pythumda da aynı etki söz konusumu

Lenacil
Desmedipham
Phenmedipham

Fusarium ve pythumda da aynı etki söz konusumu

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt