Sen olsan Hangisini Alırsın

Ben kararsız kalırdım bir tarafta kendini ispat etmiş MF diğer tarafta 12 beygir daha büyük bir Erkunt karar vermedim ama milli duygularım coşar ve Erkuntu alırdım heralde çünkü görüntü diri duruş itibariyle Erkuntun MF den geri kalacağını düşünmüyorum. Erkunt yıllardır bu piyasada artık baya bi know how oluşturdu kendine.

Mf nin kalitesi ve konforu açık ara önde ama CRD haşmet hele deutz motor ve 2016 model olursa katalog üzerinden bakınca haşmet daha mantıklı.Birde kompresör,havalı römork freni,5000 kg kald.kapasiteli hidrolik,orta kol ve sağ askı kolunun hidrolik olması da donanımsal fazlalıkları.mf Dyna_4 kullanım açısından çok güzel ama sonucda oda 16x16 vites.Erkuntun şanzumanında o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum sonucda şanzuman diferansiyel ve hidrolik ünite ZEDEF(ZF)alman malı.İkisini de deneyip görmek lazım herşey katalogdaki gibi olmuyor.İki model de benim sevdiğim model.

Son düzenleme:
Avrupa traktorle yerli traktoru kiyaslayamayiz mf cok koklu ve piyasasi olan bi makina erkunt traktor sektorundr bildigim kadariyla 13 yil falan oldu 80 likten yukari modellerde hala bi duzen tutturamada cok fazla ariza veriyo suan Turkiye genelinde bi cok bayii ve servis sikayetci Ben olsam mf yi tercih ederim garantisi bittikten sonrada uzerinde her Turlu oynama yapilabir ...

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: efehakan
Yerli ile avrupa cok farklı
Kalite konfor saglamlik mekanizasyon hepsi mf.
Mf eski ve buyuk firma
Erkunt yerlilerin en iyisi bence
Ben tümosan kullaniyorum yerli uygun diye aldik isimizi goruyor
Erkunt ta yerli uygun diye secilebilir cekiste mf yi aramaz
Tabi herkesin fikri baska saygi duymak gerek
Ben boyle bakiyorum mf erkunt kiyaslamasina

• Beğen
Tepkiler: efehakan
Düşüncelerinden dolayı herkeze teşekür ediyorum
bizimde aklımızda mf 5440 veya 5610 vardı ama daha fazla elektronige girmeyelim diye 5440da karar kılmıştık...Bi kaç kişi erkuntun bu modeline de bakmamı söyledi kafa karışıklıgı yaşamıştım o yüzden böyle bi konu açma ihtiyacı duydum...senelik 600-700 dekar yer var arpa bugday ekiyoruz genelde...sanırım ilk tercihim 5440 en isabetlisi...

Ben erkuntu 5 sene kullandım zımbırtı dediğin şanzumanda devrim mekatronik ileri geri seri birde bile adamı üstünden atacak gibi değişiyor ama massey de anlamıyosun bile

anlayıp anlamamak değil burda olay.Allaha şükür dyna 4 kullandım yabancı değilim Mfyide gayet iyi biliyorum.Ayrıca burda kötü anlamda kullanmadım neden cevap verme isteği duydun.

Cevap vermek için senden izin almam gerektiğini unutmuşum özür dilerim ayrıca ben massey kullanıcısıda değilim erkunt a da kötü demedim fakat sitede bazen orantısız karşılaştırmalar yapılıyor buna şaşırıyorum

ben karşılaştırma yapmadım kardeş 5440 almayı düşünürken bikaç kişi aklıma haşmeti soktu ve konuyu burada fikir almak amaçlı açtım