Sera yapımı ve malzemeleri

Selamlar,
Öncelikle ilk konum olması nedeni ile kendimi tanıtmak istiyorum.

Adım özgür İstanbul'da ikamet etmekteyim. Bugüne kadar en ufak bir çiftçilik tecrüben yok ama her zaman içimde bi ukte kalmıştır. Memlekete geri dönüş yapmayı planlıyorum bu aşamada ise 200 250 metre kare sera kurup maruldur dereotudur vs yetiştirmeyi düşünüyorum.

İnternette sera malzemeleri incelemesi yaptım fakat özellikle sera naylon kısmında hangisini neye göre seçilmeli bu konuda tam bilgi bulamadım.

Bu sera malzemeleri neye göre seçilmeli ve kaç metre naylon gerektiğini nasıl hesaplaması yapılır?

Şimdilik ilk sorum bu şekilde

Selamlar,
Öncelikle ilk konum olması nedeni ile kendimi tanıtmak istiyorum.

Adım özgür İstanbul'da ikamet etmekteyim. Bugüne kadar en ufak bir çiftçilik tecrüben yok ama her zaman içimde bi ukte kalmıştır. Memlekete geri dönüş yapmayı planlıyorum bu aşamada ise 200 250 metre kare sera kurup maruldur dereotudur vs yetiştirmeyi düşünüyorum.

İnternette sera malzemeleri incelemesi yaptım fakat özellikle sera naylon kısmında hangisini neye göre seçilmeli bu konuda tam bilgi bulamadım.

Bu sera malzemeleri neye göre seçilmeli ve kaç metre naylon gerektiğini nasıl hesaplaması yapılır?

Şimdilik ilk sorum bu şekilde
aramıza hoşgeldniz,
50-60 metrekare bir yer olsa derme çatma hertürlü yaparsınız,
benzer şekilde ev ihtiyacı için çeşitli ölçülerde farklı zamanlarda küçük sera denemelerimiz oldu çokta başarılı olduğumuz söylenemez,
şahsi tavsiyem bu işi yapan bir firmadan destek almanız yönünde olur,

@KIZILTAN sizin sera araştırmalarınız vardır diye hatırlıyorum,
fikir verebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: ocetinkaya