Sertifikalı Tohum Kullanımı Destekleri Belirlendi

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,304
Konum
Bilecik

EDİRNE (İHA) - Uzunköprü Ticaret Borsası tarafından üreticilere yönelik yapılan açıklamada Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sertifikalı buğday, arpa, tritikale, yulaf, çavdar, çeltik, nohut, kuru fasulye, mercimek, susam, yerfıstığı, kolza (kanola), aspir, patates, soya, yonca, korunga ve fiğ tohumlukları kullanarak ekim yapan çiftçilere 2012 yılında dekar başına yapılacak destek ödemelerini belirlendiğine değinildi.

Açıklamada : 'Dekar başına buğday ve yoncaya 6 TL, arpa, tritikale, yulaf ve çavdara 4,5 TL, çeltik, yerfıstığına 8 TL, nohut, kurufasulye, mercimeğe 7 TL, susam, kolza (kanola), aspire 4 TL ödenecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “Yurtiçi Sertifikalı Tohum Kullanımı Desteklemesi Hakkında Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlandı. Sertifikalı tohumluk kullanımının yetersiz olduğu bazı türlerde sertifikalı tohum kullanımının desteklenmesi amacıyla hazırlanan Tebliğ, destekleme uygulamalarında görev alacak kurum ve kuruluşların belirlenmesini, sertifikalı tohum kullanan çiftçilerin desteklenmesini ve çiftçilere yapılacak ödemelere ilişkin usul ve esasları kapsıyor' denildi.

Ekleme Tarihi
19.06.2012
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt