Sgk lı çalışanlar çks yaptırabilirmi

Merhabalar
Arkadaşlar bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.
Kendim sigortalı bi işte çalışıyorum ama 40 dönüm kadar mirastan toprağım oldu ben çifçi kaydı yaptırırsan bağkur tamı geçiyo sgk devam edermi internette bi cevap bulamadım sorun yaşarmıştım acaba.

Merhabalar
Kendim sigortalı bi işte çalışıyorum ama 40 dönüm kadar mirastan toprağım oldu ben çifçi kaydı yaptırırsan bağkur tamı geçiyo sgk devam edermi internette bi cevap bulamadım sorun yaşarmıştım acaba.
Sgk devam eder merak etmeyin çks kaydınızı yaptırın sadece ürün satarken sgk dan muafiyet belgesi alın onunla satış yaparsanız kesinti falan olmaz

• Beğen
Tepkiler: kirci02 ve ender14
Anladım arkadaşlar bazı arkadaşlar otomotik bağkur a geçiş olur uğraşırsın falan dedi ondan kafama takıldı sonradan uğraşayım dedim ilçe tarım daki memurda tam bilgi vermedi sgk ya sor falan dedi insanı kuşkuya düşürüyo bu hafta yaptıracam artık.

Anladım arkadaşlar bazı arkadaşlar otomotik bağkur a geçiş olur uğraşırsın falan dedi ondan kafama takıldı sonradan uğraşayım dedim ilçe tarım daki memurda tam bilgi vermedi sgk ya sor falan dedi insanı kuşkuya düşürüyo bu hafta yaptıracam artık.
Ssksız kaldıginiz gun cks niz devam ediyorsa otomatik bagkurlu olursunuz. Ssklı iken bagkur pirimi cikmaz.

Merhabalar
Merhaba. Ben kendim hem çalışıyorum hemde çiftçilik yapıyorum. Çks de var. Çks yaptırdığım arazi kiralık da. Sıkıntı olmuyor yaptırabilirsin

• Beğen
Tepkiler: ender14
Sigortanıztam yatıyor ise sıkıntı ol az işten ayrıldığınızda veya arada boşluk olursa tarm bagkuru yakalar ve tarım bagkurulu olursunuz bunu önlemenin baait yolu işten ayrılmadan önce ziraat odasından muafiyet almanız gerekir. Muafiyet aldığınız aradaki zamanı ileride borçlanamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: ender14
Merhabalar
Merhaba . Ben bu konuda feci mağdur oldum. Çks çıkarttım geçen yıl sistem otomotik olarak seni bağkur yapıyor. Sonra git gelir testi çıkart ve bagkurunu iptal et sgk yapabilirsin. Ben şahsen yeşil kartlliyjm ama bu sebepten mağdur oldum şuan 3 bin lira bağkur borcum var

Her türlü yaptırırsın arkadaşım eğer sadece çiftçi olsan Bağkur yada kendi isteğinle sigortanı ödersin ama bir yerden sigortalı olursan sistem görür bi sıkıntı olmaz memurum vede çiftçiyim
Merhaba
Bende yaptırdım çks ziraat odasına kaydımıda yaptırdım ama bugün sgk dan zarf geldi bağkur numarasıyla sigortanız başlamıştır falan diye sıkıntı olurmu yoksa normal biseymi sizede geldimi bole

Merhaba
Bende yaptırdım çks ziraat odasına kaydımıda yaptırdım ama bugün sgk dan zarf geldi bağkur numarasıyla sigortanız başlamıştır falan diye sıkıntı olurmu yoksa normal biseymi sizede geldimi bole

Merhabalar
Slm cks çıkarta bilirsin sigortalı olduğun için bağkur başlamaz desteklemedende yararlanırsın ama sigortalı Işten ayrıldığın anda bağkur otomatik başlar bağkur un başlamasını istemezsen ziraat odasindan