shuttle ile mekanik levyenin farkı buyrun arkadaşlar

Ynt: shuttle ile mekanik levyenin farkı buyrun arkadaşlar

ya arkadaş türkiyeye 4*4 traktör kaç yılında yaygınlaştı shuutle istiyorsunuz 10-12 yıldır mazisi var yok ayrıca bırak 135 i önceden kömüş öküzü vardı shuutley miş

aksoylar link=topic=46904.msg447679#msg447679 date=1316966928' Alıntı:
kardeş 2000 dönüm işlemiyorum ama 1200 dönüm işliyorum tek traktörle eskiden başak 2073 le işliyordum adamın hoşafı çıkıyor okdar tarla o motorla sürmek yani anlatmak istedigim 30 dönüm arazisi olan gitsin 135 al sın 2000 dönüm arazisi olan fendt alsın deuz alsın.
Ehh be abicim tartışma seni içermiyor zaten ben daha önce belirttim standart çiftçi.!!! 1200 dönüm arazin varsa sen zaten boşuna burda harap oluyorsun sen burdan yılda kaç para kazanıyorsun sen ara hemen NH bi T.7 serisi indirsin evin önüne sen kendini neden sıkıyorsun ki...1200 dönüm 500 kilo bugday verse bunuda 50 kr dan satsan her yıl 300 milyar yapar hesap ortada

arkadaşlar ben 5 sene önce pegeut motorunu 500 tl ye almıştım..ozaman çin m0t0sikletleri çıkmamıştı...yerli mobleyette pegeut,,almış başını gidiyordu...yemin ediyorum çin piyasaya girmeseydi yerli motorları şimdi 3000 tl den aşşağı alamazdık..traktördede böyle yıllardır mf (uzel)ve nh türk çiftçisini kazıklamadımı....traktörün yan tarafdaki yazıları değiştirip değiştirip bize sunmadımı...niye avrupalı mf yi öyle üretmiyor,niye nh dı türkiyedekikler gibi üretmiyor...ben avrupa yanlısı değilim ama yiğidi öldür hakkını yeme..adamlar adam gibi traktör yapıyorlar,bizimkiler gibi sahtekarlık peşinde değiller...

EFE YUSUF link=topic=46904.msg447683#msg447683 date=1316967279' Alıntı:
ya arkadaş türkiyeye 4*4 traktör kaç yılında yaygınlaştı shuutle istiyorsunuz 10-12 yıldır mazisi var yok ayrıca bırak 135 i önceden kömüş öküzü vardı shuutley miş
Efe kardeş neden videoyu izlemediniz heralde fark açıkca görülmüyomu burda GAYE TRAKTÖRÜMÜZÜ SATIP SHUTLE İÇİN DEĞİŞTİRMEK DEĞİLKİ adamlar yapsın bizde ilerde alırken tercih edelim şimdi hepimiz renoult 9 a biniyoruz halbuki oda heryere götürüyor 45 bin 65 bg tek çeker traktör alıyosun gözü yokmu koysun az paramı 45 bin

ramazanpullu link=topic=46904.msg447680#msg447680 date=1316967082' Alıntı:
ayhan abi zaten servise gidecek motor gidiş gelişte yakar 20 litre mazot 70 80 lira L 95 in baskı balata işçilik dahil toplam 1000 lira
ben 90 lambrg. çakma yaptırıyorum 2 sene gidiyor...biz debriyajla ileri geri çamurda çok uğraşıyoruz....

samsunbafra link=topic=46904.msg447696#msg447696 date=1316967866' Alıntı:
ben 90 lambrg. çakma yaptırıyorum 2 sene gidiyor...biz debriyajla ileri geri çamurda çok uğraşıyoruz....
Abi en çok slajda tesviyede gider balata o da en aşagı 2 senede değiştirirsin...

samsunbafra link=topic=46904.msg447696#msg447696 date=1316967866' Alıntı:
evet abi silajda da çok gereliyo biz çinerken zor oluyo 98 le.

isteyen istediğini alır da 14 senedir bi levyeyele turboyla traktör üretipte kazıklanmaya niyetim yok demek istediğimi anladın diğerleri olmasa nh markasının yanına kıravat takıp giderdik herhalde büyük firma ya. td serisi niye tl serisiyle yakın özelikte değil veya tm erisi 6000 serisiyle yakın özellikte değil bi yerli firmadır diye kazıkla dur milleti nereye kadar diğer firmalara teşekkür etmek gerekir bence yerli firma parçası bol aygın servis vs ucuz mu satıyor traktörü sanki
her çeşit traktör olması çok iyidir hem kalite güzel olur hem rekabet olur fiyatlarda haliyle etkilenir bende zaten piyasada tek türk traktör olsun demiyorum

ortaam link=topic=46904.msg447685#msg447685 date=1316967416' Alıntı:
Ehh be abicim tartışma seni içermiyor zaten ben daha önce belirttim standart çiftçi.!!! 1200 dönüm arazin varsa sen zaten boşuna burda harap oluyorsun sen burdan yılda kaç para kazanıyorsun sen ara hemen NH bi T.7 serisi indirsin evin önüne sen kendini neden sıkıyorsun ki...1200 dönüm 500 kilo bugday verse bunuda 50 kr dan satsan her yıl 300 milyar yapar hesap ortada

para kazanmak okadar kolaymı sanıyosun.

para kazanmayı senden ögrenmiycem herhalde benim ailemin burda koca çifligi var istersem gider nh t7 serisini getirir koyarımda adamın sabrını taşırma.her senin gibi salakça hareket etmiyor.1200 dönüm araziyi işlemek için 75 85 hp 4x4 bi traktöle 60 70 hp civarında 1 tane 4x2 traktör işini rahatlıkla görebilir ama sen dersenki ben hava atacam gidip t7 getiriyim.2 sene sonra koca çifligi satar dımdızlak kalırsın şimdi anladım ne demek istedigimi.

aksoylar link=topic=46904.msg447755#msg447755 date=1316972606' Alıntı:
para kazanmayı senden ögrenmiycem herhalde benim ailemin burda koca çifligi var istersem gider nh t7 serisini getirir koyarımda adamın sabrını taşırma.her senin gibi salakça hareket etmiyor.1200 dönüm araziyi işlemek için 75 85 hp 4x4 bi traktöle 60 70 hp civarında 1 tane 4x2 traktör işini rahatlıkla görebilir ama sen dersenki ben hava atacam gidip t7 getiriyim.2 sene sonra koca çifligi satar dımdızlak kalırsın şimdi anladım ne demek istedigimi.
Yok ağam haşa huzurda sana laf mı söylenir.Senin 1200 dönümde yapamadıgını benim ailem 50 dönümde yapıyor heralde onlar senin kadar ağlamıyor en azından..T.7 misaldi gittin onu seçip bana laf mı söylemeye geldin.Söyle abi sen bu yeri kaç günde sürüp kaç günde işliyorsun hani tek motorla işliyorum dedin ya merak ettim

kardeşim benim işimin adı çifçilik dolayısıyla ömrümün tarlada geçmesi lazım.senin gibi 2 günde yarım yamalak iş yapıp 1 ay köy kahvesinde lak lak yapmıyorum.kazandıgım parada seni ilgilndirmez.hele kazandıgım parayla neyaptıgım seni hiç ilgilendirmez.

aksoylar link=topic=46904.msg447763#msg447763 date=1316973058' Alıntı:
kardeşim benim işimin adı çifçilik dolayısıyla ömrümün tarlada geçmesi lazım.senin gibi 2 günde yarım yamalak iş yapıp 1 ay köy kahvesinde lak lak yapmıyorum.kazandıgım parada seni ilgilndirmez.hele kazandıgım parayla neyaptıgım seni hiç ilgilendirmez.
Sen tarlada çok zaman geçirmişsin ayaz çarpmış seni biraz evde dur git köy kahvesinde lak lak yap işi ögren...Yoksa daha çok sürünürsün elinde 1200 dönüm yer varken...

ORTAAM demeyim demeyim demeyim dedim ama diyecem 4 sayfadır shutle ın gereksizliğinden ufak traktörlerle bu işin yapıldığından bahsedip duruyosunuz adam daha ne yapsın 76 bg traktörle 1200 dönüm tarım yapıyorum diyo budamı idrakınıza yetmiyor

ortaam link=topic=46904.msg447766#msg447766 date=1316973306' Alıntı:
Sen tarlada çok zaman geçirmişsin ayaz çarpmış seni biraz evde dur git köy kahvesinde lak lak yap işi ögren...Yoksa daha çok sürünürsün elinde 1200 dönüm yer varken...

köy kahvesindekiler beni örnek alıyor kardeşim.senii gelecegini merak ediyorum elinde 50 dönüm tarlan varken çalış didin.

aksoylar link=topic=46904.msg447775#msg447775 date=1316973901' Alıntı:
köy kahvesindekiler beni örnek alıyor kardeşim.senii gelecegini merak ediyorum elinde 50 dönüm tarlan varken çalış didin.
abi adresini yaz sana 500 lük yeni aldıüım oltu gümüş ilemeli sabır tesbihimi hediye edeceğim .....

mustafagursacli link=topic=46904.msg447784#msg447784 date=1316974248' Alıntı:
abi adresini yaz sana 500 lük yeni aldıüım oltu gümüş ilemeli sabır tesbihimi hediye edeceğim .....
Mustafacım durup durup dışarıdan dahil olmaya çalışıyorsun konuya b.....nu çıkarttın artık.Adamı kayırıcam diye biyerin çatladı...