sibop ayarı

bizim 6056 ın son günlerde yorgun gibi hareketleri vardı pompacıya gösterdim çalıştırdı gaz verdi pompayı sökelim kömürünü lanyasını değişelim enjektörlerini ayarlayalım dedi tesadüfen tamirci arkadaşla karşılaştım motorun durmunu anlattım buna bir sibop ayarı yapalım siboplar gevşek gibi dedi bende yapalım dedim gerçekten motorun çekişi sesi değişti

Ynt: sibop ayarı

Pompadan değilmiş demek ki.

Bir tamircim var yıllardır çalıştığımız bir insan. Çok dürüst ve bilgili biri. Kaç defa çok büyük arıza belirtileri için gittim her seferinde küçük ve basit şekilde çözüldü.

İsteseydi kaç defa çok büyük paramı alırdı.

• Beğen
Tepkiler: muttalipkalkan
Ynt: sibop ayarı

Iki sezon önce bizim biçerin yakıti arttı bizde subap ayarından olacağını tahmin ettik veharman sonu bakımda pompaci baktı enjektörlerin ve subap ayarı nedeniyle yakıtin arttığını söyledi enjektörler değişip ve subaplar ayarlaninca biçerin yakıti bir sonraki sezon normale döndü.

bizim 6056 ın son günlerde yorgun gibi hareketleri vardı pompacıya gösterdim çalıştırdı gaz verdi pompayı sökelim kömürünü lanyasını değişelim enjektörlerini ayarlayalım dedi tesadüfen tamirci arkadaşla karşılaştım motorun durmunu anlattım buna bir sibop ayarı yapalım siboplar gevşek gibi dedi bende yapalım dedim gerçekten motorun çekişi sesi değişti

ne güzel tarif etmişsiniz. "yorgun gibi hareketleri vardı" teşhis ve sezinleme doğruymuş demek ki doktor yanlış seçilmiş. Siboblarda kaçıntı olursa, gömlek içinde yeterli hava sıkışmadığında havanın sıkışarak ısınması düzgün olmaz doğal olarak patlama da düzgün olmaz.

abi 3 silindirli araçlar 1 3 2 çalışır şimdi onu anlatayım affınıza sığınarak burada belki benden bin kat usta olanlar onlardan özür diliyorum. bildiğim kadarını anlatayım
1. göz eksoz işi bitirir emme basar basmaz belirli belirsiz 3 göz ayarlanır
3. göz eksoz işi bitirir emme basar basmaz belirli belirsiz 2 göz ayarlanır
2. göz eksoz işi bitirir emme basar basmaz belirli belirsiz 1 göz ayarlanır
benim bildiğim bu uyguladığım bu ama ayar için el hassas olmalı gözleri nasıl bastırdıysan hepsini aynı şekilde yapacaksın bir kaç kere yapmayla kimi yapa bilir kimi yapamaz tekrar dediğim gibi biraz ustalık ve beceri isteyen iş ama en sağlamı bilen bir ustaya götürmek

arkadaşlar dediğim doğruymuş ama motorlar 123 çalışırmış sibop ayarında sıkıntı yok sizler için bir çalışma yapacağım sibop ayarını tek tek resimleyeceğim admin izin verirse sisteme atacağım hoşcakalın