Siez

Arkadaşlar bu bugday hakkinda dusunceleriniz ve nasil yetişturmeli yetiştirenmerden bilgi alabilirmiyim 785aad34-d7ec-4a8d-a637-522323c42319.jpg

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Abi bu kıştan ekilir.şimdi ekersen dane verimi düşer ya da iklime göre verim vermez.fazla azotlu gübre yatma yapar.kardeşlenme ve ileriki dönemlerde bol yağış ister.mibzerin gözünü sonuna kadar aç hava nemliyse yinede tıkanabilir.öztunçla 40 yani son ayarda dahi tıkandı.bizim burada 5kg 20 20 veriyorlar.üst gübrede 10 kg fazla amonyum nitrat atanların hep yattı.tabi daha önceden.yağışı az olan yerlerde verim 50 kg/da tarım kredide duydum.(polatlı) burda 200kg civarı.samanı çok ama hayvan pek sevmez.

Abi bu kıştan ekilir.şimdi ekersen dane verimi düşer ya da iklime göre verim vermez.fazla azotlu gübre yatma yapar.kardeşlenme ve ileriki dönemlerde bol yağış ister.mibzerin gözünü sonuna kadar aç hava nemliyse yinede tıkanabilir.öztunçla 40 yani son ayarda dahi tıkandı.bizim burada 5kg 20 20 veriyorlar.üst gübrede 10 kg fazla amonyum nitrat atanların hep yattı.tabi daha önceden.yağışı az olan yerlerde verim 50 kg/da tarım kredide duydum.(polatlı) burda 200kg civarı.samanı çok ama hayvan pek sevmez.
Polatlıda bulabilirmiyiz bu tohumu

İlçede bir fırında gördüm, daha alıp tadına bakmadım.iki aydır satiyorlarmisEkli dosyayı görüntüle 35233

Nuray hocam ve ufukk abi bn de hatirliyorum bu unu ve bugdayi babannem rahmetli surude giden koyun kopekkerine ekmek yapardi missssgibi kokardi kepegi ayrilmamiş un demekki onu yemeli imisiz fakat o tohumu kaybettik bnce elimizde tohum olmali