Silo'ya koysak olur mu?[çözüldü]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ARkadaşlar benim iki sorum olacak.
1)Biçtiğim buğdayları hep siloya atarım.Hiç borsaya götürmedim.Hatta borsanın yerini bile yeni öğrendim.Bu buğdayları siloya dökersek para gelir mi yoksa borsaya götürmek zorunlu mu?
2)Tohumları borsadan nasıl alıcaz ve nereye koyucaz?
Şimdiden teşekkürler!!! :)

: Silo'ya koysak olur mu?

b.ozyurt link=topic=1181.msg9339#msg9339 date=1202986082' Alıntı:
ARkadaşlar benim iki sorum olacak.
1)Biçtiğim buğdayları hep siloya atarım.Hiç borsaya götürmedim.Hatta borsanın yerini bile yeni öğrendim.Bu buğdayları siloya dökersek para gelir mi yoksa borsaya götürmek zorunlu mu?
2)Tohumları borsadan nasıl alıcaz ve nereye koyucaz?
Şimdiden teşekkürler!!! :)

* Buğdayları borsaya götürmezsen satamazsın, para gelmez yani.
* Borsa denilen yer zaten senin silonun benzeri, sadece biraz daha büyük. Nasıl ki silodan römorka buğday koyuyorsan, borsada da aynı şekilde koyacaksın, daha sonra aldığın tohumları kendi silona dökeceksin.

b.ozyurt link=topic=1181.msg9419#msg9419 date=1202997591' Alıntı:
İyi de ben hangi tohum alacağımı nasıl seçeceğim Mustafa Abi?

Hangi tohum alacağını seçmiyorsun. Senin taktığın mibzere göre tohum geliyor. Mesela sen buğday mibzeri tak buğday akar, mısır mibzeri tak mısır akacaktır. Sen borsadan tohum al, silona dök. Sonra istediğin mibzeri tak sana lazım olan tohum gelecektir.

Hiç bir tohumun türü yok. Buğday, slajlık mısır, tanelik mısır. Sen buğday yada mısır mibzerini takacaksın. Silonun altına git, mibzeri doldur. Eğer buğday mibzeri taktıysan buğday tohumu dolar, mısır mibzeri taktıysan mısır tohumu dolar. Tarlaya gider ekersin. Farzedelim ki mısır ektin, mısır yeşilken biçersen slajlık olur, kuruyunca biçersen tanelik olur...

Ynt: Silo'ya koysak olur mu?[çözüldü]

Arkadaşım ben anlatmışım yukarıda bak. Oyunda tohum kavramı diye bişey yok. Bütün tohumlar aynı gibi, kafanızı bu kadar yormayın hangisi gelcek hangisi gidecek diye. Borsaya gideceksin helezonlu römorku dolduracaksın. Sonre gel evindeki siloya dök. Ekeceğin şeyin tohumu gelir merak sen etme...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...