Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Artık onların devri geçti çoktan sucuk oldular onların oğullarını bul onlardan bir adım daha öndeler bu boğalar tüm zamanların en efsane boğaları etkileri kaç yıldır sürüyor kaç yıl geçti millet daha vanadin diyor wille diyor bunların genini taşıyan oğullarının spermalarına ulaşılabiliyorsa kullanmak şu an için en akıllı tohumlama olacaktır.

Artık onların devri geçti çoktan sucuk oldular onların oğullarını bul onlardan bir adım daha öndeler bu boğalar tüm zamanların en efsane boğaları etkileri kaç yıldır sürüyor kaç yıl geçti millet daha vanadin diyor wille diyor bunların genini taşıyan oğullarının spermalarına ulaşılabiliyorsa kullanmak şu an için en akıllı tohumlama olacaktır.
Gzw sıralamasına girip ilk 10 a bakmanızı istiyorum 6 sının babası wille yani görüyoruz ki wille mükemmel gen aktarma bu sonucu biz ineklerimizde de alacağız inşallah mesela çoğu efsane boğa var fakat aktarım ve sağlamlık bu kadar iyi değil

Aynen oğullarını kullanmaya çalışacağız fiyatlara pahalı olsada şu an zaten Waban kullanıyorum onun yanında Galaxy kullanıyoruz mandafonlara et için limuzin Nikolka kullanıyorum başka boğa kullanmadık son 6 aydır.

Fiyatları yüksek olsada en iyi verimi almak ve gelecek adına en dogru spermleri kullanmak herzaman iyidir en iyisini yapıyorsun bilinçlenmek lazım gelişi güzel yapmayacaksın

Bundan 7 yıl önce kalitesiz holstein bir kaç ineğim vardı bu tohumlama sayesinde şu an 30 tane simental ineğim oldu çeşit çeşit kıvırcık, boynuzsuz, fleckvieh hepsinden mevcut şu anda yaşadığım ilçenin en kaliteli damızlık ineklerine sahibim hep bu tohumlama sayesinde ufaktan beri merakımdır inekcilik bu iş için Tarih öğretmenliğini bıraktım.

Bundan 7 yıl önce kalitesiz holstein bir kaç ineğim vardı bu tohumlama sayesinde şu an 30 tane simental ineğim oldu çeşit çeşit kıvırcık, boynuzsuz, fleckvieh hepsinden mevcut şu anda yaşadığım ilçenin en kaliteli damızlık ineklerine sahibim hep bu tohumlama sayesinde ufaktan beri merakımdır inekcilik bu iş için Tarih öğretmenliğini bıraktım.

En güzelini yapmıssın bendede cok merak var en iyisini istiyorum ben 3 senedir yapıyorum bu sene arastırarark güzel ırklardan elde etmek istyorum formuda nerdeyse bastan sona okudum özellikle barıs abinin yorumları cok bilgilendiriciyydi

Negredo bazi boğaların spermasını cinsiyete ayırıyorlar dişilerini satıyorla, erkeklerinide içine karıştırıyorlar o yüzden cinsiyete ayrılmamış boğa kullanın etçilerde de erkekleri ayırıp dişileri karıştırıyorlar dikkat edin.