*--*Sizce 4 silindirmi iyi 6 silindirmi??*--*laseri hangisi daha ii ceker

Sizce 4 silindir New Holland T6060 mı 6 silindir New Holland TM 155

• Kullanılan toplam oy
    31
Ynt: *--*Sizce 4 silindirmi iyi 6 silindirmi??*--*laseri hangisi daha ii ceker

ÖZzGÜR link=topic=13357.msg128939#msg128939 date=1231190983' Alıntı:
Akgül T6060 ' ın fiyatı nekadar?
farm da biri ankara fuarından 61.000euro ya alms..harmandan almş...bizim burdaki bayi de 70.000 euro liste fiyatı dedi 62 63.000euroya werir...t7030 un liste fiyatı 81.000euro bize 69.000wercek heralde alırsk..yanlıs lıkla alıs fiyatını söledi:...:D

ramazanpullu link=topic=13357.msg128920#msg128920 date=1231189322' Alıntı:
xp 288 arkadaş neden n h motor değilmi hangi markada var bu kadar çeşit
Açıkçası: Sadece bir markaya yönelmek...biraz saçmalık gelir benim açımdan....
Ben NH bakma demiyorum...Başka markalarada bak öyle karar ver....

xq288 link=topic=13357.msg129760#msg129760 date=1231273097' Alıntı:
Açıkçası: Sadece bir markaya yönelmek...biraz saçmalık gelir benim açımdan....
Ben NH bakma demiyorum...Başka markalarada bak öyle karar ver....
alcamız makina büyük ihtimalle NH ama 2.el temiz JD fendt te olabilr..140 150 hp filn

4 mt lazer alacaksan iki motor da uygundur. Ama lazeri büyük almayı düşünüyorsan öncelikli tercihin TM 155 olsun. İlla da TM 155 olmasına gerek yok her türlü fikre açığım diyorsan benim tavsiyem Same 130 ya da Jd 6820-6920 olacaktır. Öncelikle lazer de 6 silindir traktörün her zaman daha uygun olduğunu düşünüyorum. Lazer işinde yakıt 4 silindir 6 silindir hesabıyla yapılmaz arkadaşlar. Hangi traktör kaç silindir olursa olsun yaptığınız iş miktarına bakın buna karşılık yaktığınız mazota ve zamana bakın öyle verimlilik hesabı yapın. Bu akşama kadar iki depo bitirdi bu daha yarı oldu hesaplarıyla bir yere varamayız. Şimdi lazer işine dönersek de saatte 8 litre yakan traktörlerle de yer düzledik saatte 17-18 lt yakan traktörlerle de. Sonuçta hangisi daha hesaplı oldu derseniz 18 litre yakanlar daha hesaplı oldu. Bu tavsiyeler sadece lazer için geçerlidir. Çiftçinin başka özel durumları ya da özel ekipmanları vardır bunlar bu tartışmanın dışında tutulmuştur. Tutup da 3 lü pulluk için 6 silindir traktör alın demiyorum. Ayrıca TM 130 ve Same 130 arasındaki kıyaslamaya şahit oldumb. TM 4 mt lazerle same ise 4,5 mt lazerle çalışıyor ve maalesef sonuçta same hem daha az yakıt yakıyor hem daha çok iş yapıyor. Bunu bir çok işte kıyasladılar ve maalesef sonuç same lehine. Sadece tm için kıyaslama yaptım. Same en iyisidir anlamı çıkarılmasın. Bir de 6 silindir olması kadar traktörün aktarma organlarının da çok sağlam olması gerekiyor. Bu ayrı bir konu zaten onu da başka zaman tartışalım

diomedes link=topic=13357.msg129787#msg129787 date=1231274386' Alıntı:
4 mt lazer alacaksan iki motor da uygundur. Ama lazeri büyük almayı düşünüyorsan öncelikli tercihin TM 155 olsun. İlla da TM 155 olmasına gerek yok her türlü fikre açığım diyorsan benim tavsiyem Same 130 ya da Jd 6820-6920 olacaktır. Öncelikle lazer de 6 silindir traktörün her zaman daha uygun olduğunu düşünüyorum. Lazer işinde yakıt 4 silindir 6 silindir hesabıyla yapılmaz arkadaşlar. Hangi traktör kaç silindir olursa olsun yaptığınız iş miktarına bakın buna karşılık yaktığınız mazota ve zamana bakın öyle verimlilik hesabı yapın. Bu akşama kadar iki depo bitirdi bu daha yarı oldu hesaplarıyla bir yere varamayız. Şimdi lazer işine dönersek de saatte 8 litre yakan traktörlerle de yer düzledik saatte 17-18 lt yakan traktörlerle de. Sonuçta hangisi daha hesaplı oldu derseniz 18 litre yakanlar daha hesaplı oldu. Bu tavsiyeler sadece lazer için geçerlidir. Çiftçinin başka özel durumları ya da özel ekipmanları vardır bunlar bu tartışmanın dışında tutulmuştur. Tutup da 3 lü pulluk için 6 silindir traktör alın demiyorum. Ayrıca TM 130 ve Same 130 arasındaki kıyaslamaya şahit oldumb. TM 4 mt lazerle same ise 4,5 mt lazerle çalışıyor ve maalesef sonuçta same hem daha az yakıt yakıyor hem daha çok iş yapıyor. Bunu bir çok işte kıyasladılar ve maalesef sonuç same lehine. Sadece tm için kıyaslama yaptım. Same en iyisidir anlamı çıkarılmasın. Bir de 6 silindir olması kadar traktörün aktarma organlarının da çok sağlam olması gerekiyor. Bu ayrı bir konu zaten onu da başka zaman tartışalım
yorumun için teşekkürler....biz lazeri aldık ilgi 4mtre....motor olarak da Landini Legend 125 TDİ TECHNO var...seneye yada diğer seneye para kazanırsak 150 160 hp belki 180 hp 2.el yada duruma göre sıfır bi traktör alcaz...landini zaten 6 silindir yeni cıkan 4 silindirler güzel diyolar onun için actım bu konuyu....alcamız traktör de debryajsız geçiş olmalı yeni kazı esnasında motor bayılınca debryaja bas vites düş biraz zaman kaybı ve yakıt sarfiyatı fazla olur düşüncesindeyim landini mekanik 36+36 ama tork yok...

diomedes:Sizin oralarda 2.el jd 6820 6920 falan warmı temiz yada NH tm 155 175 falan

pamukçu link=topic=13357.msg174909#msg174909 date=1240601735' Alıntı:
6 silindirli motor sıkışmadan çalışır... neye göre az ya da çok yakar tartışılır... Ama ' ' randımanlı ' ' olur...
arkadaşlar ben same 130 kullanıyorum lazerde,80 dönümde 400 lt yaktı .traktör de baskı balata var ama takıldığı zaman debriyajsız geçişin 3 seçeneğini alçaltıp yükseltebiliyorsun.lazeri 1600 devirde kullanıyorum .arkadaşta 6060 nh var otomatik şanzıman iyi diyor fakat yakıt fazla diyor nedenini sordum,2000 devirin altında viteslerde geçiş yapmıyor dedi dolayısıyla fazla yakıyor dedi

ben 6060 a tesviye yaptırdım 5m lik kürek ile motor çok iyi asılmıyor o dikkatimi çekti çabuk bayılıyor kullanan arkadaş saatte 12-13 lt yaktığını söyledi

diomedes link=topic=13357.msg129787#msg129787 date=1231274386' Alıntı:
arkadaş deneyimli bir çiftçimizdir...