sizce emsalıne gore hangı traktör çiftte daha seridir

Ynt: sizce emsalıne gore hangı traktör çiftte daha seridir

kısmen34 link=topic=55765.msg618201#msg618201 date=1343849077' Alıntı:
Eğer 1300 dönümü tek traktörle bitiriyosa o traktör sanayiden çıkmaz.

Hee kaydeşim hee.kayatındak aç defa 1300 dönüm işleyen traktör gördün?

Nuri Kurt link=topic=55765.msg618220#msg618220 date=1343851205' Alıntı:
Kardeş allah aşkına 400 dekar arazi işleyecek bi traktör ve 250 saati geçmicek öylemi. Şu işin sırrını birde bana söyleyin traktörü tarladan evemi getirmiyorsunuz anlayamadım. Wood arkadaş 13 sıralı ekim makinası ile 1 günde 150 dönüm ekiyomuş 100 dönüm araziyi 4 soklu pullukla 1 günde sürüyomuş nasıl oluyo anlayamadım. Herkes kendi malını över arkadaş amcanın biri bi laf dedi. Kendisinin 81model 135lik motoru var. Bu motor dünyanın en iyi motoru dedi en güçlü motoru dedi. Nası dayı dedik nası olsun benim bu benim malım dedi ele para veripte sürüm yaptırmıyorum dedi. Yani elindeki en iyisidir allah ' ım hiç birşeyin yokluğunu göstermesin hiç olmasa o daha kötü. Herkese bol bol bereketler herkesin bi çalışma sitili vardır sen senede 250 saat yaparsın ben 1500 saat yaparım ne desek boş bu alet benim işimde benim elimde eskidi benden baskasida bilmez nasıl çalıştığını. Bizim buradan kütahya gidiş geliş 300 km hiç mola vermeden 100 çuval patates atıyoruz römorka 5 ton patates 1300de römork eder 6300 kg bu tonajla tam 150 km yolu 5 saatte alıyo gelirken boş geliyo biz motoru hem ulaşım hem arazi için hemde mahsulümuzu satmak için fuso niyetine kırkayak niyetine kullanıyoruz sezon boyunca geçen sene 15 seferi var.

La anlaman gıtmı sana 13 kazayagı 6lı 14 no pulluk dedim.

Senin traktörünün mak. sürati 29km zaten sen nasıl 150km yolu 5 saatte gidiyosun.senin traktör 6300kg tonajla rampaları tam gazmı çıkıyo?

Bizde biliyoruz en küçüğü senin dediğin daha 14lüsü var 16 sıralı ekim olanları var bizde biliyoruz sizde kaç dekara bi dönüm diyorlar iki saattir sana onu soruyorum arkadaş. 150 dönüm bu yahu bi günde 13sıralı ile bizde ekiyoruz arkadaş bizim kullandığımız bozkurt mimzerler varya onlar işte. Sana bi şey diyeyimmi kütahyaya gidesiye 3 defa 3e düşüyo rampalarin çoğunda 4le çıkıyo korkma rampada erkuntmu sandın ikiye düşecek rampada. Bizim afyon belini 100 çuvalla 3le çıkıyo hey gidi hey. İyi hesap et saatte 29km yapan traktör 100km yi 3 saatte alır demektir.

Wood sen konyalımısın benim askerde konyalı bi arkadaş vardıda bir dekardan 2000kg buğday alıyoruz demiştide buna sen inanırmısın görmeden ben inanmam şimdi sen bir günde 100 dönüm yer sürdüğünü idda ediyorsun bizim buradada var büyük araziler büyük traktörler aklım almıyor nasıl oluyorda sürebiliyor. Ben akşama kadar ünlü 12li 3aynalı pullukla 15 dönümü zor kapatıyorum.

Nuri Kurt link=topic=55765.msg618235#msg618235 date=1343853862' Alıntı:
Bizde biliyoruz en küçüğü senin dediğin daha 14lüsü var 16 sıralı ekim olanları var bizde biliyoruz sizde kaç dekara bi dönüm diyorlar iki saattir sana onu soruyorum arkadaş. 150 dönüm bu yahu bi günde 13sıralı ile bizde ekiyoruz arkadaş bizim kullandığımız bozkurt mimzerler varya onlar işte. Sana bi şey diyeyimmi kütahyaya gidesiye 3 defa 3e düşüyo rampalarin çoğunda 4le çıkıyo korkma rampada erkuntmu sandın ikiye düşecek rampada. Bizim afyon belini 100 çuvalla 3le çıkıyo hey gidi hey. İyi hesap et saatte 29km yapan traktör 100km yi 3 saatte alır demektir.

anlamıyonmu ben sana 13 lü kazayagı diyom sen bana 13 lü mibzer diyon :D 29km yapan bi taktör 3 saate 87km yol gider ayrıca hatırlatıyım.
Ben erkuntun 5 tonla hiç 2ye düştügünü görmedim.1 kere 12ton kum yüklü düşmüştü.

Nuri Kurt link=topic=55765.msg618239#msg618239 date=1343854313' Alıntı:
Wood sen konyalımısın benim askerde konyalı bi arkadaş vardıda bir dekardan 2000kg buğday alıyoruz demiştide buna sen inanırmısın görmeden ben inanmam şimdi sen bir günde 100 dönüm yer sürdüğünü idda ediyorsun bizim buradada var büyük araziler büyük traktörler aklım almıyor nasıl oluyorda sürebiliyor. Ben akşama kadar ünlü 12li 3aynalı pullukla 15 dönümü zor kapatıyorum.

Erkunt 80.4 ve 5li 13 no alplerle 6saatte yani 1. iş gününden daha kısa bir sürede 66dönüm herkgi ben yapıyorum.Koskasa 110-90 nın 6 lı 14 no pullukla 1 günde 110 sürdügü bile oluyor.Ayrıca bizim burda 135 ler bile 1 günde 16-17 dönüm yer sürüyor :D

Nuri Kurt link=topic=55765.msg618244#msg618244 date=1343854660' Alıntı:
Bizde kurtlardanýz ömer kurt isim çok tanýdýk geliyo bana traktörden tanýman lazým
ben afyon merkeze bagli anıtkaya kasabasindanim...
Suhutlumusun,nuribeyli mi?
Patates en cok burlarda olur...

Bu arada arkadaslar konu biraz dagilmis ama bizim afyon ve cevresinde 1dönum :2500metrekaredir...ben 54c ile 3 lu 12 li turan pullukla 15 17 donum anca surebiliyorum...en kabadayi motor bizim burda 20 donum yer surer...

Şimdi hayretler içindeyim amcamın oğlunun adı ömer kurt bizim atlıhisar belediyesinin başkanının adı ömer kurt valla şaşkınlık içindeyim aga ama senin yaş 26 görünüyo. Ben de şuhut atlıhisardanım her sene kütahyaya giderken sizin kasabanın yakınından geçiyorum kütahya yolunu bilirsin her sene eylül 5 dedimi başlarız. Gerçekten anıtkayalımısın aga.

Nuri Kurt link=topic=55765.msg618247#msg618247 date=1343855228' Alıntı:
Þimdi hayretler içindeyim amcamýn oðlunun adý ömer kurt bizim atlýhisar belediyesinin baþkanýnýn adý ömer kurt valla þaþkýnlýk içindeyim aga ama senin yaþ 26 görünüyo. Ben de þuhut atlýhisardaným her sene kütahyaya giderken sizin kasabanýn yakýnýndan geçiyorum kütahya yolunu bilirsin her sene eylül 5 dedimi baþlarýz. Gerçekten anýtkayalýmýsýn aga.
evet anitkayaliyim...ozdilekten kutahyaya donunce arapli rampasi cikip sallandiktan sonra un fabrikalri var...zaten bizim kasabanin onunden geciyosun ...

Oraları gözü kapalı geçerim aga bilmedik adammıyım ben hala senin isminin benzerliği soyadının benzerliğinin şaşkınlığı içindeyim. Şimdi amcamın oğlu ömer abime gidip bakıcan nerdeyse omu dalga geçiyor diye. Fesbook varmı aga.

işler kalacak değil ya , 135 de sürer 240 da çabuk bitsin rahat edeyim diyen parasını basar güçlü makine alır, keyfine düşkün olup paraya önem vermeyen 100 dönüm yere 300 beygir alsın arkadaş bana ne sonra tarlayı da satar motoruda ben ozaman görürüm keyfi

sonuc ne şimdi hangisi geri kalıyor bu cvp bulmak cok zor uzayın sonunu aramak gibi bişey bence bu işi bırakın ektiginiz ürünlerde verim yarışına girin evine ailene milli sermayeye bi katkınız olsun

hangi mevsimde sürdüğüne bağlıdır traktörün bahar süreği ile Anız yani Frez süreği bir olurmu bizim burda 266Gold var 4x4 olduğu için birde 14 numara 4 lüpulluk aldılar dedim almayın anızda çekmiyo değiştirdiler 3 lüye döndüler Ben şahsen TL90A ya üçlü kullanıyorum 16 numara birsaatlik işi 3 saatte yaptıktan sonra onun zaten ne faydası olurki traktör daha seri gidiyo rahat gidiyo zaman dan ve yakıttan tasarruf oluyo yani 4 lü pulluk taksam bir vites düşecek bizim burada Anız lar çok zor oluyo toprak yapısından geneli Ama memleketin heryeri bir değil tabi Birkaçkere İskenderun payasta bulundum herifler Fiat480 liklere 12.numara 3 lütakıyolar çok rahat toprağı var oraların

wood link=topic=55765.msg618230#msg618230 date=1343852599' Alıntı:
Hee kaydeşim hee.kayatındak aç defa 1300 dönüm işleyen traktör gördün?
sen bir yol çizmiş ve o yoldan gidiyorsun sana ne söylesek boş bildiğini okuyorsun allah traktörünü gül güle kullanmayı nasip etsin sana başka diyecek bişeyim yok ...