Sizin Erkuntunuz kaç litre yakıyor?

Ynt: Sizin ERkuntunuz kaç litre yakıyor?

arapörenli link=topic=59536.msg972355#msg972355 date=1424194497' Alıntı:
zaten motorum erkunt degıl.arkadaşımın 90 lıkta gördügümü söyledim daha yeni servisten götürdüler çekmiyo yakıyor die.ayar yaptırdılar.ayrıca onlarada erkuntu ben önerdim yoksa tümo 8195 almışlardı
Bence tümosanla erkuntun cekisleri ayni yakitlari ayni boşuna cekişiyorlar erkunt tümonun biraz rahati

fatihcastle link=topic=59536.msg972353#msg972353 date=1424194451' Alıntı:
Tutmuyor motoru tabi ama ünlü daha az tutuyor bundan önce alpler vardi aman Allahim uzak dursun demir kirmaktan vida degistirmekten gına gelmişti artik
alpleri hiç sorma babam aldı geldi 3 baş dolandım tarlada hemen gittim bıraktım aldıgım yere.oysaki kendi pullugumuz zorluyor motoru tutmuyor die aldık.daha dogrusu ünlü al diye agzımda tüy bitti ama yine kahvede çok bilenlere danışmış alpler almış.bende gittim bıraktım.ünlüde almadık öyle eskıyle devam

arapörenli link=topic=59536.msg972358#msg972358 date=1424194714' Alıntı:
alpleri hiç sorma babam aldı geldi 3 baş dolandım tarlada hemen gittim bıraktım aldıgım yere.oysaki kendi pullugumuz zorluyor motoru tutmuyor die aldık.daha dogrusu ünlü al diye agzımda tüy bitti ama yine kahvede çok bilenlere danışmış alpler almış.bende gittim bıraktım.ünlüde almadık öyle eskıyle devam
Bende o çok bilenlerden çok çektim Allahtan yaşımız büyüdü de simdi dedigimi yapiyorum ☺☺☺

nailyetek link=topic=59536.msg972350#msg972350 date=1424194408' Alıntı:
Ben ciddiyim, isim vermeyim kullandığınız pulluklar için, yalnız; Polatlı, Eskişehir ve Konya ' da üretilen 3 markada aynı türden pulluk yapıyor, buna benzeyen başka markalarda var.
nasıl yani nail abi.esenerin aynısı ismi mi farklı anlayamadım.esener alma durumu vardı almayalım mı.burda yazmazsan özele at msj abi

fatihcastle link=topic=59536.msg972360#msg972360 date=1424194830' Alıntı:
Bende o çok bilenlerden çok çektim Allahtan yaşımız büyüdü de simdi dedigimi yapiyorum 
ben büyüsemde babam acayip ya hep kendi dedigim olsun dedı hiç ortak fikir almadı bende bıraktım şehire geldim.Allah nasip etti kamu personeli oldum bıraktım çiftçiligi.ama duramıyorum işte ilk boş anımda gidiyorum.bu yıl yine hafta sonları gittim sürdüm yerleri.geçenlerde zetor için pazarlık yaptım ama uymadı hesabım.anlican motor tutkusu bitmiyo isterse milletvekili ol

arapörenli link=topic=59536.msg972341#msg972341 date=1424193544' Alıntı:
topragım baharda sürülecek yerin varsa bi hafta sonu pazar günü benide alda bi göreyim şu motorun çekişini ve yakıtını.ozaman şöyle bişey gelio aklıma 100ve 110 lar çekiş ve yakıtta ii 90laardaa sorun var
90 lüks modelini çalışırken hiç görmedim çekişini bilemem ama bizim köyde 90 e+ modeli var traktörün çekişi gayet iyi hatta ilk aldığında adam bizim pulluğu aldı denemelik bir yer sürdü onuda 2 nin 3 ile çekimişti.

arapörenli link=topic=59536.msg972364#msg972364 date=1424195063' Alıntı:
ben büyüsemde babam acayip ya hep kendi dedigim olsun dedı hiç ortak fikir almadı bende bıraktım şehire geldim.Allah nasip etti kamu personeli oldum bıraktım çiftçiligi.ama duramıyorum işte ilk boş anımda gidiyorum.bu yıl yine hafta sonları gittim sürdüm yerleri.geçenlerde zetor için pazarlık yaptım ama uymadı hesabım.anlican motor tutkusu bitmiyo isterse milletvekili ol
En iyisi yapmissiniz valla sırtınızi devlete dayamakla masrafları ufak ufak maasla karsilayacaksin harman zamani da eline toplu para gececek yoksa kücuk ciftcilikle gecinilmez

arapörenli link=topic=59536.msg972364#msg972364 date=1424195063' Alıntı:
En iyisi yapmissiniz valla sırtınızi devlete dayamakla masrafları ufak ufak maasla karsilayacaksin harman zamani da eline toplu para gececek yoksa kücuk ciftcilikle gecinilmez

fatihcastle link=topic=59536.msg972368#msg972368 date=1424195352' Alıntı:
çiftçiligi bıraktım babam yapacak artık ben kendi yoluma bakacam.evlencez aslanım para biriktirem biraz

arapörenli link=topic=59536.msg972371#msg972371 date=1424195493' Alıntı:
çiftçiligi bıraktım babam yapacak artık ben kendi yoluma bakacam.evlencez aslanım para biriktirem biraz
Bahsettiğin 90 ' lık lüx seri mi ? Yoksa E serisi mi .. Genelde pompaalarda sıkıntı oldugunu duyyoruz. Bendee E serisi mi Zf mi muallakta kaldım :S

arapörenli link=topic=59536.msg972375#msg972375 date=1424195819' Alıntı:
lüks seri.gücü agırlıgını kaldırmaya yetmiyor sanırım
3 sılındır olan Erkuntlar kaldirmiyor aynen .. Amaa 90-100-110hp ooLarda aynı sorun kayboldu diyorlar. Henüz Test etmedim ben Yolda aşiri başarisizz 3 sılındır Olanlar 80.4 Lüxx kullandım yolda , 3 sılındırden farkı yoktu.

Arkdaslar simdi biz traktor yakitlarini sadece nadasta degerlendirmek bence cok yanlis. Yilda 1 kere nadas ediyoruz 10 litre yaksada katlaniriz. Bence onemli olan yolda ne yaktigi. Hafif islerde ne yaktigi. Yuk cekerken ne yaktigi.en basit benim traktorum 188Mf agir iste diger markalara nazaran cok az yakar nadas alabora vb. Ama yolda içer. 3 ben yilda 3 gun nadas yapiyorum. Ama 200 gun yol vb ara islerinde kullaniyirum. Yanlismi dusunuyorum

kursatkesikbas link=topic=59536.msg972650#msg972650 date=1424264327' Alıntı:
Arkdaslar simdi biz traktor yakitlarini sadece nadasta degerlendirmek bence cok yanlis. Yilda 1 kere nadas ediyoruz 10 litre yaksada katlaniriz. Bence onemli olan yolda ne yaktigi. Hafif islerde ne yaktigi. Yuk cekerken ne yaktigi.en basit benim traktorum 188Mf agir iste diger markalara nazaran cok az yakar nadas alabora vb. Ama yolda içer. 3 ben yilda 3 gun nadas yapiyorum. Ama 200 gun yol vb ara islerinde kullaniyirum. Yanlismi dusunuyorum
Bencede abi yakıtı illa pulluk ile olçmemek gerekir.Yolda ,kuyruk milinde gibi islerdede ne yaktıgı onemli bizde 100 hp traktorun yanına erkunt bereket 60 e traktor kullanıyoruz ,ekin ekerken 18 li mibzer ile donume 200 gram civarında yakıyor yolda tarlaya gidip gelmeside dahil.

aslan26 link=topic=59536.msg972654#msg972654 date=1424265346' Alıntı:
Bencede abi yakıtı illa pulluk ile olçmemek gerekir.Yolda ,kuyruk milinde gibi islerdede ne yaktıgı onemli bizde 100 hp traktorun yanına erkunt bereket 60 e traktor kullanıyoruz ,ekin ekerken 18 li mibzer ile donume 200 gram civarında yakıyor yolda tarlaya gidip gelmeside dahil.
Aynen oyle @aslan26 ttraktor alirken direkt nadasta ne yakar diyoruz. NapicAn nadasi yilda ortalma 1 hafta nadas yapiyorz. Ne yakarsa yaksin onmli olan ara isinde nne ykyo

Bizim 80.4 lüx erkunt var tarlada yumuşak yere geldimi pulluğu daldiriyor sert yere gelincede traktor zorluyor bunun bi ayari varmi bizmi bilmiyoruz traktor bi ayar gitmesini istiyorum pullugun eşit derinlikte

tayyar125 link=topic=59536.msg975541#msg975541 date=1424881347' Alıntı:
Bizim 80.4 lüx erkunt var tarlada yumuşak yere geldimi pulluğu daldiriyor sert yere gelincede traktor zorluyor bunun bi ayari varmi bizmi bilmiyoruz traktor bi ayar gitmesini istiyorum pullugun eşit derinlikte
kolların ikisinide aşağı indirin sonra traktörü yürütüp sarı kolu hafif hafif kaldırarak derinlik ayarını yapın, ayarı yaptıktan sonra artık ekipman yaptığınız ayarın altına inmeyecektir.. Daha sonra kırmızı olan hassasiyet derece koludur yukarı kaldırdıkça hasasiyeti artırır ondanda toprağın yapısına göre hassasiyet verin, Yalnız çok hasasiyet verirseniz bu kezde dalma çıkma yapacaktır onu siz tarlanın durumuna göre ayarlayacaksınız artık..

volkanuzel link=topic=59536.msg975550#msg975550 date=1424881993' Alıntı:
kolların ikisinide aşağı indirin sonra traktörü yürütüp sarı kolu hafif hafif kaldırarak derinlik ayarını yapın, ayarı yaptıktan sonra artık ekipman yaptığınız ayarın altına inmeyecektir.. Daha sonra kırmızı olan hassasiyet derece koludur yukarı kaldırdıkça hasasiyeti artırır ondanda toprağın yapısına göre hassasiyet verin, Yalnız çok hasasiyet verirseniz bu kezde dalma çıkma yapacaktır onu siz tarlanın durumuna göre ayarlayacaksınız artık..

sağolasın sayende öğrendim