Slajlık Mısır Tohumu Cinsi Tavsiye Edenler _?

Arkadaşlar ben bu sene slajlık mısır ektim.Tohum olarak cadız cinsi tohum kullanmıştım ve pekte memnun kalmadım.Bu sene yine geçen sene ki gibi pişman olmak istemiyorum.Bu yüzden sizden slajlık mısır tohumu tavsiyesi almak istiyorum.Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine bu sene pıoner 31 y43 cinsi ni ekmek istiyorum.Yorumlar için şimdiden teşekkürler anlş-*s anlş-*s

Ynt: Slajlık Mısır Tohumu Cinsi Tavsiye Edenler _?

advanta Adv 2898 ben denedim gayet memnunum . ama söylede bi$ey var cadizden daha memnunum .. cadizin verimi bildiğim en iyi slajlık ceşitlerden .. ben şahsen cadiz ile 7.5 8 ton kadar aldım .. adv ektik bu yıl domuz olmasa a$$agı yukarı cadiz kadar alabilirdik .. cadizden memnun kalmadıysanız bide advanta deneyin .. iyi tohumdur ..

Sizin bahsettiğiniz markaları hiç kullanmadık ama biz genelde ZP ve Golden West kullanıyoruz Golden West ZP den daha iyi tonajı hakkında bilgim yok ama Golden West gayet iyi ...

hntr-mhmt link=topic=53614.msg560473#msg560473 date=1331503010' Alıntı:
Sizin bahsettiğiniz markaları hiç kullanmadık ama biz genelde ZP ve Golden West kullanıyoruz Golden West ZP den daha iyi ama tonajı hakkında bilgim yok ama Golden West gayet iyi ...
aşşagı yukarı aynı iklimdeyiz .. bence cadiz ve advantanın adv 2898 sizde deneyebilirsiniz .. bizim buralara uygun bi tohum ..

hatta çok yer ekiyosanız tarlanın ortasında birer torba yan yana cadiz ve adv 2898 deneyin .. sene sonunda ya küfür edersiniz bana ya te$ekkür edersiniz :) cadiz en çok ekilen tohum salihli alaşehir kula bölgesinde .. izmirli cihan özeceyede bi sorun ama :) nede olsa o daha yakın bi bölgede ..

Ya biz ikinci ürün olarak ekiyoruz.Geçen sene ccadız ekmiştik gayette memnunduj aama bu snee ne oldu ise anlamadık.Ne çıkısları ıstedıgımız gıbı cıktı ne de onca gubresını sulamasını yapmamıza ragmen ıstedıgımız verımı alamadık.Bu sene aldıgımız cadız tohumlarındada sorun olabılır. Ama bıze bı arkadasımız tavsıye verdı pıoner 31 y43 tohumunu bır de deneyın dedı bu tohumu daha once hıc ekmıs arkadasımız var mı acaba _? Verimi nasıldır. Kotu olmasına ragmen 8 ton aldık verım ama yınede tam randımanlı alamadık..

bc valbom deniyecem bu sene bide .. kendim denemedim öneremiyorum ama . bursada denenmi$ ilçe tarımın raporu var adv 2898 ile aynı verimde hatta cok azda olsa fazla ..

Geçen yıl 31y43 ektim gayet güzelde verim aldım 31y43 kalite olarkta güzelbir sılaj çeşidi bu yılda aynı çeşidi ekmeyi düşünüyorum özelliklede kendi hayvanlarınız için öneririm.
Geçen yılki 31y43 ten bir görünüm
scaled.php

• Beğen
Tepkiler: Pomak22

c 955 bizim buraların kralı. genelde ucuz diye simon alıyordu komsular. 2 sene öncede tarım kredi kooparatifi 2009 dan kalan mısır tohumlarını torbası 55 tl den satmıştı.