slm arkadaşlar steyr 768 ile 8073 ün şanzıman ve defransıyellerı zayıf dogrumu?

slm arkadaşlar aranızda yeniyim.ştyr 768 ile 8073 alacaktım.fakat traktör ustası ile görüştüm.bu traktorlerın motorları ıyı ,hidrolik pompası ıyı,fakat şanzıman ve defransıyellerı zayıf.cabuk kırıyor ve bozuyor zorlamaya gelmiyor dedi.içinizde bu iki modeli kullanıpta bu konuda sıkıntı çeken varmı? teşekkür ederım.

Ynt: slm arkadaşlar ştayr 768 ile 8073 ün şanzıman ve defransıyellerı zayıf dogrumu?

Adem_42 link=topic=86860.msg1042427#msg1042427 date=1449339002' Alıntı:
slm arkadaşlar aranızda yeniyim.ştyr 768 ile 8073 alacaktım.fakat traktör ustası ile görüştüm.bu traktorlerın motorları ıyı ,hidrolik pompası ıyı,fakat şanzıman ve defransıyellerı zayıf.cabuk kırıyor ve bozuyor zorlamaya gelmiyor dedi.içinizde bu iki modeli kullanıpta bu konuda sıkıntı çeken varmı? teşekkür ederım.
Bizim civardada özellikle diferansiyel dağıtması olarak kulakları çok çınlamıştır Steyr ' in. Kullananlar fazla kuyruk mili çalışılınca yada ağır yükte diferansiyelin arızalandığından şikayet ederdi..

Cevap: ştayr

hım.ewet ben ştayrden vaz geçmek üzereyim.çünkü ustalar bu işin içinde adamlar sakın alma dedi.dinlemek lazım.mf 285 en dogrusu
Bu iş tamamen kullanımla alakalı bizde 1984 model var ne diferansiyel ne şanjumanında bir sıkıntı çıktı. Bizim komşuların 2 tane td95 i vardı biri kovan kırdı biri de ortadan bölündü direk malı kullanmadan kötülemeye gerek yok bence

Kullanınca bu dediklerin için pişman olabilirsin bende 1 senedir 768 kullanıyorum ufak işler için çok iyi mazotu ne zaman koyduğumu unutuyorum.Geçen yaz 50 dekar pancarı hep 768 ile suladık kuyruk mili veya sanzumanla alakalı bir sorun olmadı.