Sokak sütçüleri Kaldırılacakmış

Bu Tarım Bakanıda Sütçülere Kafayı Taktı Büyük Mandıralara Bişey yapamiyor yine gözünü garibana dikti Arkadaşlar sokak sütçüleri Demek Küçük Aile işletmeleri demek şuna emin olun sütün en kalitelisini onlar satar bi köye gelip toplasa bile en fazla üç beş kapidan alır onuda kâr koyarak satar mandiralardaki market Raflarindaki sütlerden Daha sağlikli ve doğaldir şahit olduğum bi olayi anlatayim size 1998 yilinda Kayseri merkezde Kaymakamlik tarafindan kurulan bi süt toplama merkezi vardi KAY-SÜT Adinda merkez koylerden toplanir gelirdi bizim koyun nakliyecisi bizdik hem litre başi alirdik hemde + nakliye alirdik çok ta güzel parasi vardı ama aradan bir ay geçmeden Özele devredildi dedilerki koylu ne verirse alin kimsenin sutune yagli yavan bozuk demeyin biz burda katar karirstirir adam ederiz hatta alin size bi ilac verelim 1 tonluk tanka 5ml koyun yogurdu bile sut eder dediler biz O gün O işi biraktık ve şuan birçok mandira Böyle

Köylu Tarimin yaninda ek gelir Olarak beş on inek besleyip ek gelir elde ediyor adamin 80/100 kg sutune tank koymazlar bunu kimse yapmaz Zengine herturlu krediyi verip bu işide yaptirir Tesisi kurdurur Yine Olan Garibim aile işletmelerine olacak 😕😕

Ben bu Tarım Bakanından hiç memnun değilim sizin görüşünüz nedur bilmem
Hayırlı Geceler .

Babam 12 sene mahalle sütçülügü yaptı sene 2006 da çok sıkmışlardi hergun ceza ceza babamda bıktı bıraktı köyde 7 8 sütcü vardı 2 tane kaldı milleti hazır süte yöneltmeye calisiyorlar bu sütcülerde sahtekar yokmu bi dünya var süt tozunu süt diye satan felan ama olan namusuyla helal kazananlara olacak

• Beğen
Tepkiler: YUSUFYAVRUM
tarım bakanı danışmanlarının ağzıyla tribune oynuyor..

neyin ne demek olduğunu.. neye imza attığını biliyor mu acaba..

eylemler-söylemler çelişiyor.. sadece top dolandirdigini ciddi büyük doğru hiç bi iş yapamayacağını düşünüyorum..

insallah yanilirim..

Üreticilerin doğrudan tüketiciye ulaşması gerektiğini hep savunmuşumdur. Böyle düzenlemeler buna engel. Üretici, aracılara mahkum ediliyor. Biz aracılar ortadan kalksın sektör rahatlasın diyoruz, bunlar da aracıları semirtelim diyor.

Ha süte su karıştıran ya da hileye başvuranlar yok değil. Onlara üzülmüyorum ama işini hakkıyla yapanlara yazık.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFYAVRUM