Steyr 8073'e Merhaba

buAbilerim bugun yan köyden 2ci sahibinden 1984 model 8073 aldım.
Forumdaki konuları okuyarak ve 768 in kullanım kılavuzuna bakarak biraz fikir edindim.
Traktör çifçiliği bırakmış bir abimizin otomobil gibi sağa sola gidilmiş.
Son 2-3 yıl içerisinde üst kapak yapılmış. Ayna mahruti değişmiş. Radyatör değişmiş.
Tüm sıvı bakımlarını yapacağım.
Newholland T5050nin yanına Evin 2. Traktörü olacak.
Başlıca işleri yem karma fimaks 4m3
İlaç , Gübre tırmık ve hasat zamanı tane ve saman taşıma olacak.
Kullanırken nelere dikkat etmeliyiz.
teşekkürler

IMG_20210130_152256.jpg

IMG_20210130_152238.jpg

buAbilerim bugun yan köyden 2ci sahibinden 1984 model 8073 aldım.
Forumdaki konuları okuyarak ve 768 in kullanım kılavuzuna bakarak biraz fikir edindim.
Traktör çifçiliği bırakmış bir abimizin otomobil gibi sağa sola gidilmiş.
Son 2-3 yıl içerisinde üst kapak yapılmış. Ayna mahruti değişmiş. Radyatör değişmiş.
Tüm sıvı bakımlarını yapacağım.
Newholland T5050nin yanına Evin 2. Traktörü olacak.
Başlıca işleri yem karma fimaks 4m3
İlaç , Gübre tırmık ve hasat zamanı tane ve saman taşıma olacak.
Kullanırken nelere dikkat etmeliyiz.
teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 57541
Ekli dosyayı görüntüle 57542
Hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: emrekaptan
Hayırlı olsun
Bizim 8073 üzerinden bir kaç tavsiye vereceğim
öncelikle önde bulunan devirdaim bİlyas’ı nı yağlamayı unutmayın yoksa pervane kopar radyötörü parçalar demedi deme
ikinci olarak elektrik aksamı sigortalara dikkat edin
üçüncü olarak öndeki kaput pisliği çöpü vs geniş delikli ise içine alıyor radyatör hemen doluyor gözenekler tıkanıyor ve malum hararet yapıyor.
Dördüncü olarak hidrolik direksiyon ise yağını değiştir yoksa hidroliğin keçesi gidiyor.
beşinci olarak arka biraz narindir fazla zorlama ya gelmez tamir görse de yüklenme ve buçuk kullanırken genellikle takviye de kulan ağır işler de şanzıman ele gelir
altıncı ve son olarak kuyruk milinin el debriyajı Biraz narindir balatayı veya debriyaj tırnaklarını kırararsın yavaşca kullanman senin için iyi olur
tekrardan hayırlı olsun.

Hayırlı olsun
Bizim 8073 üzerinden bir kaç tavsiye vereceğim
öncelikle önde bulunan devirdaim bİlyas’ı nı yağlamayı unutmayın yoksa pervane kopar radyötörü parçalar demedi deme
ikinci olarak elektrik aksamı sigortalara dikkat edin
üçüncü olarak öndeki kaput pisliği çöpü vs geniş delikli ise içine alıyor radyatör hemen doluyor gözenekler tıkanıyor ve malum hararet yapıyor.
Dördüncü olarak hidrolik direksiyon ise yağını değiştir yoksa hidroliğin keçesi gidiyor.
beşinci olarak arka biraz narindir fazla zorlama ya gelmez tamir görse de yüklenme ve buçuk kullanırken genellikle takviye de kulan ağır işler de şanzıman ele gelir
altıncı ve son olarak kuyruk milinin el debriyajı Biraz narindir balatayı veya debriyaj tırnaklarını kırararsın yavaşca kullanman senin için iyi olur
tekrardan hayırlı olsun.
Devir daim de grasörlük felan mı var nasıl yağlayabilirim? Aldığım arkadaş yakın zamanda değiştirdiğini söyledi zaten. Hem radyatör hem devirdaim sanırım o senaryo yaşanmış.
Hidrolik direksiyon yağı ne konuyor acaba?
Sol daki viteste iki ileri var o mu buçuğu?
Kuyruk milini sağ koldan takmadan el debriyajını çekip 1000 ne takıp debriyajı bırakacağız doğrumu anladım?

Hayırlı olsun.
Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
Frenlerin dengeli tutması önemlidir, ikisi aynı anda frenlemelidir.
Yüklü gidişlerde traktörü bir tarafa çekebilir.
Pulluk işlerinden sonra sağ fren fazla kullanıldığından ayarı düşer.

• Beğen
Tepkiler: emrekaptan
Devir daim de grasörlük felan mı var nasıl yağlayabilirim? Aldığım arkadaş yakın zamanda değiştirdiğini söyledi zaten. Hem radyatör hem devirdaim sanırım o senaryo yaşanmış.
Hidrolik direksiyon yağı ne konuyor acaba?
Sol daki viteste iki ileri var o mu buçuğu?
Kuyruk milini sağ koldan takmadan el debriyajını çekip 1000 ne takıp debriyajı bırakacağız doğrumu anladım?
Devir daim bilyası grasörlük ile yağlanıyor şarj dinamosu ve devir daim kayışın geçtiği yerin arkasında yarın olmadı video atarım senin için özelden numara yazarsan detaylı bir video gönderirim