Steyr almak mantıklı mı

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum alırım bı hoşgeldininizi senede 30.35 dönüm yer ekip kaldırıyorum ve 150 kadarda küçükbaş hayvanım var bunların yanındada MF 240S traktörüm var ama bu traktörü yılın belirli aylarında kullanamıyorum (Eylül, ekim, Kasım, Aralık..) bı elma bahçesi şirketine kiraladığım için bende hem ara işlerde kullanmak hem tarlada vs fln kullanmak için steyr 768veya 8073 almayı planlıyordum ama tutulmadığını mf135 almam gerektigi soyledindi sizce?
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Turker.Durmus
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum alırım bı hoşgeldininizi senede 30.35 dönüm yer ekip kaldırıyorum ve 150 kadarda küçükbaş hayvanım var bunların yanındada MF 240S traktörüm var ama bu traktörü yılın belirli aylarında kullanamıyorum (Eylül, ekim, Kasım, Aralık..) bı elma bahçesi şirketine kiraladığım için bende hem ara işlerde kullanmak hem tarlada vs fln kullanmak için steyr 768veya 8073 almayı planlıyordum ama tutulmadığını mf135 almam gerektigi soyledindi sizce?
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
Hoş geldiniz , 8073 iyidir , temiz bulunursa uzun yıllar hizmet eder, birkaç yıl kullandım .

Saolunda birkaç yıl kullandıktan sonra sattiysaniz niye sattınız ki bı arıza flnmi açtı
Ankara motoruydu yolda giderken arkadan hiç ses yapmıyordu, 7-8 sene oldu satalı, yan köyden komşu aldı, daha bir kez şikayet etmedi ikinci motor olarak kullanıyordum, yerine 4.4 5503 aldım, hiç bir sorun çıkarmadı satma sebebim buydu, , bafrada sebzeciler yolda isi çok olanlar kullanıyor, gariban motoru dur, 4 lü pulluk çeker, slaj makinesine pek gelmez, ilac, gübre, ara çapa, tarla hazırlığı her şey yapar, yeterki temizini bulun,

Ankara motoruydu yolda giderken arkadan hiç ses yapmıyordu, 7-8 sene oldu satalı, yan köyden komşu aldı, daha bir kez şikayet etmedi ikinci motor olarak kullanıyordum, yerine 4.4 5503 aldım, hiç bir sorun çıkarmadı satma sebebim buydu, , bafrada sebzeciler yolda isi çok olanlar kullanıyor, gariban motoru dur, 4 lü pulluk çeker, slaj makinesine pek gelmez, ilac, gübre, ara çapa, tarla hazırlığı her şey yapar, yeterki temizini bulun,
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için o tarafta piyasası nasıl

Steyr alınabilir, lakin bakım durumu düzgün olmak şartıyla. 8073 almak daha mantıklı, 768 lerde temiz olanları az kaldı.

Steyr alırsanız kapasitesini pek zorlamadan iş yapmaya özen gösterin, zira masraf açma potansiyeli vardır.

Civarında sorunsuz olarak yıllarca çalışmış Steyr lar mevcut, bunun haricinde kullanıcıya can sıkacak kadar masraf açanlarda oldu. Özellikle 768 olanlar bu sebeple bizim tarafta azaldı. Motor, hararet, şanzıman, diferansiyel gibi çeşitli masraf açanlar oldu özetle.

Saman makinası çevirir muhtemelen 8073 ve 768, lakin yukarıda da dediğim gibi öncelikle sıcakta hararet başta olmak üzere, çok zorlansanız arkayı dağıtabilir Steyr ağır kuyruk mili işinde. Kesinlikle dağıtır deniyorum ama potansiyeli var.

Steyr piyasası da arttı, düzgün bir Steyr 45 bin liradan aşağı olsun sanmıyorum, iyisine 50-60 bin bandına fiyat biçilebilir. 480 ler bile iyisi 40 bin lira üzerinde.

Tutulmuyor, doğrudur.
Temiz bir Steyr 768 35000-40000 TL ye tentelisi alınabilir.
Kuyruk mili ters çevirebilme özelliği kullanışlı olur.
16*8 buçuk kiti takılırsa vitesler 8073 gibi oluyor.
Saman balyesi bağlamaya pek gelmez.
Silaj makinesinde , kuyruk mili ve debriyaj bilyası kaliteli kullanılırsa randıman verir.
Radyatör geniş gözlü petek kullanmak gerekebilir, termostat 71 veya 76 C derece kullanışlı olur.
Diferansiyel öterse yaptırılabilir, yedek parçası bulunuyor.
Elektrik tesisatı eskiyse yenilemek ister.
Debriyajı serttir, frenler kuru balatadır, motor kompresyonu çok çok zayıftır.
Çamurlukları , kapalı çamurluktur, hostes oturma yeri vardır.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün