Styer 768 Aşırı yakıt ve az yakan traktör önerileri

5 dölüm arazide 110 tl mazot yaktık biraz fazla diğilmi sizce yoksa bu motorun dilinden anlayan arkadaşlara ihtiyacım var yada fiat 480,540 yada üniversal 445 tarzı motorlar önerir misiniz siz sorun ben detayını vereyim

Ekini azısını sürdüm kuruya ama normal yolda felan da çok yakıyor bu motorların normalde yakıtları nasıldır 480 yada üniversal 445 gibi motorlara göre yakıt farkı ne kadar olmalıdır motordada biraz sorun var gibi üst kapakta yaģlanma yapmış ve yağ çubuğunun oradanda yağ geliyor motordan fazla anlamıyorum motor dedemizden kaldı

3 silindirli traktör alin 80 hp ya kadar dahil.
4 silindirli traktörler steyr de oldugu gibi çok yakacaktir.
768 çift sürebilmesi için en az 1600 devir/dak.gaz vermek gerekir.
Tt4. Serisinde traktor 1250 devir de çift surebilmeye başlar.
1250 devirdemi az yakar.?
1600 devirdemi?
Bunun gibi birçok markanin maximum torklari farklidir.
Bunlara bakarak bu konuda fikir edinebiliriz.

Hidrolik hassasiyetin üstteki kilit pimi çıkarılır, koltuğun sağ arka tarafındaki kol en geriye itilir, hassası açar, hidrolik indirme musluğu tam açık olmalıdır.3 12" pulluk ön kısım 5-6 cm yerden yüksek olacak şekilde ayarlanır, pulluk çizide teraziye alınır, 30 cm iş derinliği varsa ve yer sertse koltuğun yanındaki kol orta kısımda dik vaziyette olmalıdır.
Ortalama 2,5- 3 lt/dk civarı yakıt harcarsınız.Pullukta şase bozukluğu varsa traktör ne yapsın.
Motor gücü 64 hp, 214 n.m. dir.Pulluk vitesi genelde takviye 4 tercih edilir, seri 1 den hızlıdır, 2 den yavaşdır. Max tork 1600 devirdir, pullukta genelde tavda 1800 devir, zor şartlarda 2400 devir tercih edilebilir, max güç 2500 devirdir.

Peki fiyat 640 a göre nasıldır bunlar performans olarak yakıt olarak da lüniversal 445 yakıt olarak dölümde ne kadar fark eder yakıtta
Birde Motora hiç rektefiye sokulmamış babama sordum bu yağ atması ondan kaynaklara bilirmi rektefiye soksam ne kadara patlar abilerim

Steyr 768 de 3143 cc motor bulunuyor,ağırlık 2900 kg, Fiat 640 3400 cc dir.ağırlık 2600 kg dır.Çeki demiri 640 tan iyidir, ağırlık fazla.Yalnız biraz yavaş iş yapar.
Rektefiye kapalı kutudur, ne çıkacağı belli olmuyor.Motor bitik, şanzıman öter, haşat bir traktör, rektefe 4000 şanzıman 6000 gibi rakamlara toplanıyordu, eski zamanda, yeni piyasayı sormadım, hangi malzemeye ne kadar fark geldi, bilmiyorum.
Yağ atmasından çok, motor yağını ne kadar eksiltiyor ona bakmak lazım.

Bahsettiğiniz hidrolik ayarlarına pek hakim değilim ben kolu kendime doğru çektim sanki òyle daha rahat gidiyor gibi ve kendi otamatik haraket eritiyor arazinin bağzı yerlerde puluk girmiyor taş koymama rağmen tarlayıda şimdi bitirdim bizim biranın toprağı çok sertmiş onu anladım youtbe da 4lu puluk çekiyor önüne gelen boz toprakata buralar kırmızı toprak 40 cm tezek çıkıyor yerden motorla üzerinden geçmeme rağmen dağılmıyor tezekler ben bu motoru komple filitreleri değiştirip bir temizleyeyim pompayida gösetreyim yakıta düşer insalah biz motorun çok yaktığını kabullenmiştik ama buradaki yorumları görünce kafam karıştı adamlar ne zaman mazot koyduklarını unuttuğunu yazmıâlar

Hidrolik hassasiyetin üstteki kilit pimi çıkarılır, koltuğun sağ arka tarafındaki kol en geriye itilir, hassası açar, hidrolik indirme musluğu tam açık olmalıdır.3 12" pulluk ön kısım 5-6 cm yerden yüksek olacak şekilde ayarlanır, pulluk çizide teraziye alınır, 30 cm iş derinliği varsa ve yer sertse koltuğun yanındaki kol orta kısımda dik vaziyette olmalıdır.
Ortalama 2,5- 3 lt/dk civarı yakıt harcarsınız.Pullukta şase bozukluğu varsa traktör ne yapsın.
Motor gücü 64 hp, 214 n.m. dir.Pulluk vitesi genelde takviye 4 tercih edilir, seri 1 den hızlıdır, 2 den yavaşdır. Max tork 1600 devirdir, pullukta genelde tavda 1800 devir, zor şartlarda 2400 devir tercih edilebilir, max güç 2500 devirdir.

steyr klavuzunu forumda paylaştım halen elimde mevcut 768 70 hp ve 1500 devirde 220 nm dir forumda klavuz mevcut
https://www.trakkulup.net/showthread.php/69487-768-steyr-1980-orjinal-tukce-kullanim-klavuzu

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Beş yıl 768 kullandım ne kadar sert yerde olsa ne kadar zorlansada 2 lt yi hiç bulmadı en memnun olduğum yanıda yakıtıydı

Valla biz motorun normal yakıtı böyle biliyorduk sorun ne olabilir sizce motor bitik olduğundan kaynaklı olabilirmı yada Mazot pompasındanmı üzerinde bosch pompa var bu pompa tamir edilebilir mi yoksa değiştirilirmi yada bizim bilmediğimiz kuçk arzalar mı vardır lütfen yardımcı olurmusunuz

Valla biz motorun normal yakıtı böyle biliyorduk sorun ne olabilir sizce motor bitik olduğundan kaynaklı olabilirmı yada Mazot pompasındanmı üzerinde bosch pompa var bu pompa tamir edilebilir mi yoksa değiştirilirmi yada bizim bilmediğimiz kuçk arzalar mı vardır lütfen yardımcı olurmusunuz
Motor problemide pompa problemide olabilir pompanın tamiride yeniside biraz pahalı oluyor ben steyr varken soruşturmuştum sadece bir eleman kaplamaya 400 TL demişlerdi yaklaşık 3 yıl önce siz güvendiğiniz bi ustayla görüşün bence astarı yüzünü geçecek bir durum varsa ona göre hareket edersiniz