Su ile Çalışan Araba Sizin Düşünceniz ?

petrol ile ekonomik kâr elde eden ülke ve markalar buna en azından yeraltı kaynakları bitene kadar müsade etmez.
sonuçta neredeyse dünyanın tamamını onlar yönetiyor.
bu mesele doğru olabilir.
lakin petrolün bitmesine az kala,
onuda kendileri icat edip,birde üstüne tarihe"su ile gidebilen aracı yaptı"diye not edilmesi gerekli.
biz nedense baştan kaybetmişiz.

Günümüzdeki satışı olan hibrit araçlar elektrik ile çalışıyor ancak
Doğru elektrikle çalışıyor fakat iki motor benzini daha kaybedemediler.çalıştıkça pilleri şarj ediyor, yüksek güçlerde yine içten yanmalı motor devreye giriyor.elektrikli araçlar bize uzak zira çok pahalı, ama hibritler baya çoğalmaya başladı, çevremizde görür olduk.

Hangisinin kaldığı önemli mi sizce
Birşeyler yapılmaya çalışılması daha önemli olmalı
Neden ters cevap verdin anlamadım ama sanayide ki ustayı aşagılamak için söylemedim artı mercedes in vb yıllık arge harcaması çok buyuk yanı bunlar bulmuyorsa muhakkak birşey vardır hadı Avrupa bulmuyor asyada japonya ve ya çinde bulmuyor

Neden ters cevap verdin anlamadım ama sanayide ki ustayı aşagılamak için söylemedim artı mercedes in vb yıllık arge harcaması çok buyuk yanı bunlar bulmuyorsa muhakkak birşey vardır hadı Avrupa bulmuyor asyada japonya ve ya çinde bulmuyor

Ters cevap vermedin yanlış anlaşıldı galiba hocam
Evet büyük firmalar bulmuyor haklısınız ancak belkide bulmasını istemeyenler vardır diye de düşünüyorum
Bakalım inşallah olumlu sonuçlar alınır

Sanırım sistem pistonlara benzin ile hidrojeni karıştırıp gönderiyor bu da yakıttan tasarruf sağlıyor lakin hidrojenden yanmasından çıkan basınç benzin kadar olmaz bu da torku düşürür zaten arabada çekişe fazla ihtiyaç yok yolda gitsin yeter güzel proje

Sanırım sistem pistonlara benzin ile hidrojeni karıştırıp gönderiyor bu da yakıttan tasarruf sağlıyor lakin hidrojenden yanmasından çıkan basınç benzin kadar olmaz bu da torku düşürür zaten arabada çekişe fazla ihtiyaç yok yolda gitsin yeter güzel proje

Ama sadece hidrojen yanması olmuyor ki benzin de yakılıyor diye düşünüyorum bu sistem de

Galiba daha önce bunun gibi bir sistem görmüştüm, hidrojen sistemi diyorlardı. İlk değil bu heralde yanlışım varsa düzeltin. Bende biodizel e taktım kafayı, güçlü bir filtre bulamadım daha ama arayıştayım. Yapınca petrole sadece lastiklere hava basmaya giderim inşallah