Süt 4 TL olursa ne olur?

Sütü ben 4 buçuğa alıyorum ama ortam bozuk o günde demişiz ekonomi patlak verdi gıbı az önce 2017 de ki maaşıma baktım 3 bin şu anda 5400 civarı o gün salıncak almıştım 139 liraya şu anda 400 TL her şey burada bitiyor dua edelim salıncak obur sene 600 olmasın yoksa acımızdan ölürüz
Çocukluğumuzda tahta arabalara binerdik, Formulaz arabaları gibi olurdu.
Tekerlere, JD 955 ten çıkma bilya takardık, yanık yağ ile yağlayınca harika gidiyor.
Sempirek yapardık, karda kuş kovalardık.
Y çataldan kuş lastiği yapar, taşla kuş avlardık.
Süt yemine 5 TL indirim gelecek, 135 TL olacakmış.

Çocukluğumuzda tahta arabalara binerdik, Formulaz arabaları gibi olurdu.
Tekerlere, JD 955 ten çıkma bilya takardık, yanık yağ ile yağlayınca harika gidiyor.
Sempirek yapardık, karda kuş kovalardık.
Y çataldan kuş lastiği yapar, taşla kuş avlardık.
Süt yemine 5 TL indirim gelecek, 135 TL olacakmış.
O rulman tekerli arabalarin on aksina ortadan vida takar saga sola ip takinca direksiyonlu olurdu. Kus lastigine sapan derdik, zamani gelince tepelerde bildircin avlardik. Hey gidi gunler, mutluyduk be Hoca.

Sütü ben 4 buçuğa alıyorum ama ortam bozuk o gunde demişiz ekonomi patlak verdi gıbı az önce 2017 de ki maaşıma baktım 3 bin şu anda 5400 civarı o gün salıncak almıştım 139 liraya şu anda 400 TL herşey burada bitiyor dua edelim salıncak obur sene 600 olmasın yoksa acımızdan ölürüz
Tam 1 sene önce bu yorumu yapmışım maaşş 7800 oldu salıncak 700 olmuş arkadaşlar alım gücümüz çok fazla düştü dün 5 sene önceye göre hesap ettim orada işler içler acısı evi alırken 45 maaşa felan alıyor muşum benim ev daha tam prim yapmadı biraz 70 maaşa da alınmaz biraz daha prim yapanlar ise 100 maaş şu anda memur ve halk sıkıntıda ama tabiki şu var 1970 80 yada 60 daki gibi aç perişan değil eğitimli bilinçli rastgele evlenip çocuk yapmıyor babası ile annesi ile yaşıyor isterse aylık 3 bin alsın çalışıyor biraz babasına veriyor biraz da kendi harcıyor herkes konforlu oluyor. Bunu nüfüs sayımlarında vb daha rahat görürsünüz

• Muhteşem
Tepkiler: The_Hoca
Buzağı yemini 312 TL den aldık.
Samanın depo teslimi 2 TL/kg,
İkinci ürün silaj mısır ekimlerine başladık.
Sadice gübre ve tohum maliyeti 1000 TL/dekar.
Toprak hazırlığı ve ekim , 500 TL/dekar.
Mısır silaj biçimi + nakliye (siloya döküm), bu sezon 1000 TL/dekar olur, umuyoruz.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan