Süt sığırcılığı yardım.

Merhabalar. Ben süt sığırcılığı yapmak istiyorum, bu bölümdeki bazı konuları incelediğimde süt sığırcılığının zor olduğunu anladım. Maalesef etrafımda bu iş ile uğraşan yok. Bir çiftlik görüp bu işin zorluğunu görmek istiyorum hatta bedavaya bile çalışabilirim.
Çiftlik sahibi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Ynt: Süt sığırcılığı yardım.

Bizim işletmeye gel diyecem de, dayanamaz pes edersin, ne heves kalır nede iştah. :) En iyisi sen Hacıhimmet in orda staj yap, bize göre çok gelişmiş onun işletmesi.

Cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Benim için işletmenin durumu önemli değil. Hevesim kolay kolay kaçmaz hatta ne kadar zor olursa benim için o kadar iyi. Tabii diğer işletme sahipleri de kabul ederse onların yanına da gitmek isterim.

Özelden mesaj atıyorum size.

Süt sığırcılığı zor ama doğru ve planlı yapıldığında güzel para kazanabilceğin bir iş.
Sütaş eğitim düzenliyor diye biliyorum hatta bende katılacağım ileride .bir bak sütaşın sitesinde var, faydalı olabilir .

Aslında işletmede bu aralar işte çok ikinci yardımcıya ihtiyacımız var :)
Kalk sabah 4 hayvanlar komple yemlenecek,sağım yapılacak,buzağılar emdirilecek gün içinde kaynak işleri var,havalar soğudu donan suluklar açılacak,kışa kalan beton inşaat işleri var ahırda onlar yapılacak,yeni gelen ekipmanlar var onların montajları yapılacak daha sayabilirim.
Hayvancılık zor iş ama severek yapılabilirmi yapılır düşünceniz doğru bu işe girmeden bu işte çalışmak mantıklı olur.

hacimmet link=topic=86815.msg1042817#msg1042817 date=1449430539' Alıntı:
Aslında işletmede bu aralar işte çok ikinci yardımcıya ihtiyacımız var :)
Kalk sabah 4 hayvanlar komple yemlenecek,sağım yapılacak,buzağılar emdirilecek gün içinde kaynak işleri var,havalar soğudu donan suluklar açılacak,kışa kalan beton inşaat işleri var ahırda onlar yapılacak,yeni gelen ekipmanlar var onların montajları yapılacak daha sayabilirim.
Hayvancılık zor iş ama severek yapılabilirmi yapılır düşünceniz doğru bu işe girmeden bu işte çalışmak mantıklı olur.

Valla Mehmet Abi , bana para çıksın aynen yanındayım. İnşaata mı koşarsın yemlemeye mi sağıma mı ? Sen bilirsin artık. Benden üstüne para isteme yeter :)