Tanzanyalı Çiftçiler de Tarlasını Erkunt Traktör'le Sürecek

Tanzanyalı çiftçi de artık tarlasını Erkunt Traktör ' le sürecek. Türk traktör sanayinin önemli taşlarından olan Erkunt, ArmaTrac markalı traktörlerini Tanzanya ' ya ihraç etmeye başladı.

ArmaTrac markası ile ilk olarak Mart 2007 ' de Batı Bulgaristan ' a distribütörlük veren Erkunt, Macaristan, Bulgaristan, Sudan ve Romanya ' nın ardından, Doğu Afrika ' nın bakir ülkesi Tanzanya ' yı da ihraç pazarları arasına ekledi.

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan, 'Türkiye ' nin ilk yerli tasarım traktörü olarak, yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimi ile Türk çiftçisinin gözdesi haline gelen Erkunt ' un, aynı başarıyı ihraç pazarlarında da elde etmesi bizi çok mutlu ediyor. Uzunca bir süreden beri görüştüğümüz Tanzanya ' nın önemli firmalarından birisi ile anlaştık. Yaptığımız anlaşmalar gereği ilk traktörlerimizi bu ülkeye gönderdik en kısa zamanda Tanzanyalı çiftçiler Erkunt traktörleri ile tarlalarını sürecekler.' dedi.

Bir ülkeyi ihracat portföylerine eklemeden önce, uzun süre ülkenin tarımsal ve ekonomik şartlarını incelediklerini anlatan Zeynep Erkunt Armağan, 'Tanzanya pazarının fizibilitesini çıkartmamız ve düşüncelerimizi olgunlaştırmamız da epey süre aldı. Ancak, hazırlanan fizibilite raporlarında gördük ki, Tanzanya geniş tarım arazileri ve bol yağışlı iklimi sayesinde bir tarım cenneti. Afrika ' nın en geniş yüzölçümlü ülkelerinden birisi ve 36 milyon nüfuslu halkı geçimini kahve, çay, tropikal meyveler, deniz ürünleri ve madenden sağlıyor.' şeklinde devam etti.

Yaptıkları incelemelerde Tanzanya ' da tarımda hızla mekanizasyona gidildiğini tespit ettiklerini vurgulayar Zeynep Erkunt Armağan, sözlerini; 'Ülkede hissedilen traktör ihtiyacını, Türk mühendislerinin tasarladığı bir traktörle karşılamak, hem bir Türk vatandaşı, hem de Erkunt ' un yöneticisi olarak beni çok mutlu ediyor. Tanzanya ' daki distribütörümüzle koyduğumuz hedefleri gerçekleştirerek yılda 150-200 civarında ArmaTrac ' ı, Doğu Afrika ' ya ihraç edebileceğimizi görüyorum. Türkiye ' nin traktörü Erkunt ' u, dünya markası yapmak için hızlı adımlarla ilerliyoruz' şeklinde konuştu.

Zeynep Erkunt Armağan, Tanzanya ' ya bu yıl sonuna kadar 180 traktör ihraç etmeyi hedeflediklerini vurgulayarak, 'Biz Erkunt olarak geçen seneden bu yana Macaristan, Bulgaristan, Sudan ve Romanya gibi ülkelere 180 traktör ihraç ettik. Bunun yanında yeni Afrika ülkeleri ilede distribütörlükler vasıtasıyla görüşmelerimiz devam ediyor. Ayrıca 2005 yılında üretime başlayıp yeni bir firma olmamıza rağmen Erkunt olarak iç piyasada da bulunduğumuz segment ve bölgelerde 3. sıradayız. İç piyasa pazar payında da hızla yükselişimiz sürüyor.' diye konuştu.

: Tanzanyalı Çiftçiler de Tarlasını Erkunt Traktör'le Sürecek

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=2864.msg28608#msg28608 date=1208783399' Alıntı:
GÜZEL BİLGİLER VERMİŞSİN ELİNE SAGLIK AMA YANLIŞ YERE AÇILMIŞ BEN TEKNİK BİLGİLERE TAŞIDIM AMA BENCE BURASIDA UYGUN DEYİL GİBİ GELDİ...
kardeş baska erkuntla ilglili bolum yok bence burası buna gore erkunttan haberler

ağır abi link=topic=2864.msg28687#msg28687 date=1208801820' Alıntı:
kardeş baska erkuntla ilglili bolum yok bence burası buna gore erkunttan haberler

Konunun başına bir Erkunt resmi çakın, sonra resimler bölümüne postalayın. :D Sitenin açıklarından faydalanmak buna denir işte. Resimsiz konu istemiyorsanız al sana resimli konu der gibi. :)

Bana göre Tanzanya da çiftçilerin kullanması pek önemli bişi değil... Hollanda, Belçika, Almanya vb.. ülkeler ne zaman bizim malımız olan traktörleri kullanırsa o zaman önemli bişi derim....

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=2864.msg28688#msg28688 date=1208802127' Alıntı:
Konunun başına bir Erkunt resmi çakın, sonra resimler bölümüne postalayın. :D Sitenin açıklarından faydalanmak buna denir işte. Resimsiz konu istemiyorsanız al sana resimli konu der gibi. :)
oda ıyı fıkır

alipasalierkan link=topic=2864.msg28690#msg28690 date=1208802229' Alıntı:
Bana göre Tanzanya da çiftçilerin kullanması pek önemli bişi değil... Hollanda, Belçika, Almanya vb.. ülkeler ne zaman bizim malımız olan traktörleri kullanırsa o zaman önemli bişi derim....
kim bilir belkı sırada onlar vardır

alipasalierkan link=topic=2864.msg28690#msg28690 date=1208802229' Alıntı:
[size=12pt]
Bu gerçekten çok iyi olur fakat acı bir gerçek var biz teknolojiyi onlarca senenin sonunda alıp kullanıyoruz bu yazdığın ülkelere makina satabilmek istersek onların teknolojisinden üstün makinalar yapılması gerekiyor artık motorlarda çip ve yazılım teknolojileri hakim almanyaya dönerimiz ve lahmacunumuzu kabul ettirdik ama....[/size]