Tarım Bakanından Uyarı: Çiftçi Ürününü TMO'ya Getirsin

Bu gün rumeli çeşidi bugday teslim ettim 76.10 hektolitre geldi 1650 lira
Luleburgaz istasyon lisanlı depoya tmo ya. Satış yapicam yarın.78 hektolitre ve üzeri olursa 1700 lira. fiyat yani fiyatı belirleyen anladığım kadarı ile hektolitre
Un fabrikalarında ise glüten bakıyorlar.
Biraz kafa karıştırıcı bir durum.
Un fabrikaları sedim değerlerine sonra da protein ve hektolitreye bakıyorlar genelde.

Buğday bizden satarken değeri yok 3 sene önce Trakya da buğdayları biçemedik TMO buğday almadı yağmur yemiş ama rutubet 13 almam götür fabrikaya verdik adamlar yemlik aldı ama maşallah TIR dolusu un çıktı hep nereden geldiyse o ekmeklik olacak buğdaylar dışarıdan girmeden. kaldıran çiftçiye koşuyor be bakalım bizimki ne zaman kime kalkacak

• Beğen
Tepkiler: soner2222
Geçen sene nakliye desteği vardı, cazipti, bu sene kaldırınca herkes piyasada sattı mahsulünu
çok haklısın, bu işler talep etmekle olmaz, cazip hale getirmekle olur.
Ayrıca tüccar TMO nun fiyatı altında satın alım yapınca sorun yok, TMO nun üstü fiyata satın alınca doktor, avukat spekülatif işlem yapıyor oluyor.
Önceki kış patatesi depolarda stokluyorlar diye herkesi suçlu ilan ettilerdi. Aralık Ocak ta patates hasadı mi var ALLAH aşkına, tabiki depoda olacak, bilmeyenleri kandırmaca stratejisi, yazık.

• Beğen
Tepkiler: soner2222
Cemal Enginyurt tarım bakanına laf söyledi adamın terörist ilan edilmesine ramah kaldı.
Sencer Solakoğlu tarım bakanına laf söyledi, desteklemeleri kesildi.
Bunlar bilinenler.
Ayağınızı denk alın.
Ne konuştuğunuza dikkat edin bak.
Sonra...
Sonrası yok.

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Vay anam vay yıllar sonra ilk defa borsa ofisi geçti, 18 yıldır bedavaya ekmek, et ve süt sattıranlar çıldırdı.
Yok efendim doktor avukat stok yapıyormuş. Deli mi bunlar buğday alsınlar? 1650+destek parası 96=1746 tlye alacak da 3 ay sonra 1800 temize satacak da para kazanacak. Çocuk mu kandırıyorsunuz? Parası olan buğdaya yatırır mı? Bu adamların vergi levhası mı var? Geçen yıl tarlaları satıp çiftçiliği bırakıp bütün parayı traktöre arabaya yatırsaydık en az ikiye katlamıştık malımızı. Neymiş efendim buğdaya bir yılda %22 vermişler de refah payımız artmış