Tarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçilere Toplam 142 Milyon TL Destekleme Ödemesi Hesaplara Aktarılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye genelindeki çiftçilere yönelik önemli destekler kapsamında toplam 142 milyon 582 bin Türk Lirası değerinde destekleme ödemesi gerçekleştirdi. Bu destekler arasında Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteği, Damızlık Ana Arı Desteği gibi çeşitli alanlara yapılan ödemeler çiftçilerin hesaplarına aktarıldı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği kapsamında 90 milyon 346 bin Türk Lirası, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteği için 52 milyon 128 bin TL, Damızlık Ana Arı Desteği için ise yine 52 milyon 128 bin TL olmak üzere toplamda 142 milyon 582 bin TL destekleme ödemesi gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, çiftçilere yönelik desteklerin sürekli olarak devam edeceğini ve tarım sektörünün daha da güçlenmesi için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti. Bu tür desteklerin çiftçilerin motivasyonunu artırdığı ve tarımsal üretimin kalitesini yükselttiği de vurgulandı.

Screenshot_8.png

Merhabalar hangi bölge. Bende bekliyorum tarım cebimde uygulamasında para yatmış ama banka hesaplarında yok. Sizde de öyle sanırım. Neyin onayıymış bu.
Merhaba, bölge Kayseri-Pınarbaşı. Tarım İl Müdürü bankaya gönderdik diyor, banka bize para gelmedi diyor. İcmallerin çıkış tarihine bakarak çoktan yatması gerekiyordu.

Aynı durumu yaşıyorum bende. Para yatmış ama banka da mı sorun var ttarımmüdürlüğünde mi sorun anlamadım. Kimse bilmiyor
Tarım Cebimde uygulamasını indirip baktım, 17 Mart’ta yatmış görünüyor. Ondan daha sonra yatmış görünen koyun destekleri hesaba geldi mesela. Cimer’e yazayım bari. Bir şey olacağı da yok gerçi de, neyse.

• Beğen
Tepkiler: faikmermer