Tarla faresi sorunu

Arkadaşlar merhaba..şu sıralar başımız tarla fareleri ile dertte.. piyasada satılan zehirli buğdayı kullanıyoruz ama onuda yemiyorlar ( tabi taze arpa buğday dururken) bir tavsiyesi yada mücadele yolu gösterecek varmı ??

Arkadaşlar merhaba..şu sıralar başımız tarla fareleri ile dertte.. piyasada satılan zehirli buğdayı kullanıyoruz ama onuda yemiyorlar ( tabi taze arpa buğday dururken) bir tavsiyesi yada mücadele yolu gösterecek varmı ??
Arpanın üzerine balyalara bol tuz at tuz olan balyaları arasında girmiyor her sene 30kg tuz atardik balyara ve arpaya 5sene önce sattık hayvanları

Konya karapinarda 100 dekar yonca ektim..Tarla faresi ile 2 yıl mücadele etmeye çalıştım... 1000 fare 1 yılda 60000 oluyor. Denemediğim yöntem kalmadı egzoz gazi.zehirli buğday. Salma sulama hiç biri çözüm olmadi... en son bi arkadaşın tavsiyesi ile basf firmasinin storm secure mum blok fare zehiri kullandim. Mart 2020 yilinda 30 kilo ile kis mucadelesi yaptim... elhamdulillah kökü kesildi etraftan gelenleride her bicimden sonra calisan deliklere birakiyorum. Cogalmasini onlemek adina.
Hocam şuan balya değil ..tarlada ekin halde

Hocam şuan balya değil ..tarlada ekin halde
Screenshot_20200629-114347_Chrome Beta.jpg

Konya karapinarda 100 dekar yonca ektim..Tarla faresi ile 2 yıl mücadele etmeye çalıştım... 1000 fare 1 yılda 60000 oluyor. Denemediğim yöntem kalmadı egzoz gazi.zehirli buğday. Salma sulama hiç biri çözüm olmadi... en son bi arkadaşın tavsiyesi ile basf firmasinin storm secure mum blok fare zehiri kullandim. Mart 2020 yilinda 30 kilo ile kis mucadelesi yaptim... elhamdulillah kökü kesildi etraftan gelenleride her bicimden sonra calisan deliklere birakiyorum. Cogalmasini onlemek adina.

Bu paketin içinde 125 tane var sanırım. Kullanımı hakkında bilgi verir misiniz?

Tarladaki fare popülasyonuna bağlı olarak her koloninin ambar deliklerine 4 gramdan 2 3 adet 20 gramliktan yarim atılması yeterli olur. Bir hafta sonra kontrol edip hala çalışan delikler varsa tekrar edilir. Baslangicta. dekara 300 400gr gibi hesaplayip başlanabilir...

Arkadaşlar seyrani kardeşimin önerisi olan basf storm secure mum blok bulamadım internette de kargolardaki yoğunluk nedeniyle geç kalır diye zirai ilaç bayiinden tomcat mum blok aldım ve hemen uyguladım sonuç bir iki güne belli olur