Tarla mı Daire mi

Akif ben 4 yıl Aksarayda okudum. Kardeş sizdeki zenginleri ben Ankara da görmedim hep mi arabalar lüx olur. Aksaray'ı acayip çok severim benim için çok kıymetlidir 😊🙏
Onlar Avrupa kökenli galıba ilginç de bir yaşam tarzları var Akif en ıyısıni bilir tabiki

Akif ben 4 yıl Aksarayda okudum. Kardeş sizdeki zenginleri ben Ankara da görmedim hep mi arabalar lüx olur. Aksaray'ı acayip çok severim benim için çok kıymetlidir 😊🙏
Onlar Avrupa kökenli galıba ilginç de bir yaşam tarzları var Akif en ıyısıni bilir tabiki
Estağfurullah abi. Ama çok yapmacıktan, gösteriş amaçlı olduğu belli oluyor. Bence amaç BMW almak değil, BMW olmak olmalı.

• Beğen
Tepkiler: argeonal
Evet konu hortladı bugun ortam oluştu bizim bitişik köyde satılık tarla çıktı ıkı tarla 15 dekar 7 birisi 8 birisi 50 bini bulur gıbı alıyım mı ne dıyonuz 14 dekardan ne kazanacağız bizim burada da tarla pahalandı artık tarlalar ıyı yerde kötü denmez

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Evet konu hortladı bugun ortam oluştu bizim bitişik köyde satılık tarla çıktı ıkı tarla 15 dekar 7 birisi 8 birisi 50 bini bulur gıbı alıyım mı ne dıyonuz 14 dekardan ne kazanacağız bizim burada da tarla pahalandı artık tarlalar ıyı yerde kötü denmez
Bize gore 3.5 dekari ucuz bazilarina gore bedava. Kendi piyasana gore degerlendir.sizin oranin arazi fiyatlarina gore uygunsa imkanin varsa kacirma

Bize gore 3.5 dekari ucuz bazilarina gore bedava. Kendi piyasana gore degerlendir.sizin oranin arazi fiyatlarina gore uygunsa imkanin varsa kacirma
Ne uygunu abi çılgın bir fiyat ihalede zaten buda gireceğim ama çok yüksek rakam bilmiyorum imkanım var pahalı ama rahat bir şekilde alırım o yüzden 50 bine kadar çıkacağım tarlaya bakıyım da ıyıce

Ne uygunu abi çılgın bir fiyat ihalede zaten buda gireceğim ama çok yüksek rakam bilmiyorum imkanım var pahalı ama rahat bir şekilde alırım o yüzden 50 bine kadar çıkacağım tarlaya bakıyım da ıyıce
Onun icin kendi piyasana gore degerlendir diyorum. Kimisi bizde dekari 50 bin diyor ama 2 yil sonra imar cikiyor ona eyvallah. Dag tepede tarlaya da ederinden fazla verilmez ciftciler ne kazaniyor sanki bazi parasi olanlar girdi piyasaya ondan yukselti fiyatlar yatirim icin aliyorlar. Tarla alip zarar cekende hic gormedim duymadim. Senin alacagin fiyata romork alanlar var paran var kacirma sakin hatta 5 bin gec gerekirse

Onun icin kendi piyasana gore degerlendir diyorum. Kimisi bizde dekari 50 bin diyor ama 2 yil sonra imar cikiyor ona eyvallah. Dag tepede tarlaya da ederinden fazla verilmez ciftciler ne kazaniyor sanki bazi parasi olanlar girdi piyasaya ondan yukselti fiyatlar yatirim icin aliyorlar. Tarla alip zarar cekende hic gormedim duymadim. Senin alacagin fiyata romork alanlar var paran var kacirma sakin hatta 5 bin gec gerekirse
Aynen öyle dün bir remork sordum 28 bin dedi millet kafayı yemiş 20 tane 6 metrelik u demiri var pres bassa 2 ton çıkmaz sanki 😀

• Beğen
Tepkiler: Dagli22
Konuyu bir hortlatalım millet ne diyor bakalım bulundukları bölgeler ne alemde
İlcede 1 tane krqlık daire bulmak imkansız gibi 20 bin nufus var hergün 5 6 kişi daire soruyor
500 bin tl altında 2+1 evde yok yeni 3+1ler 1milyon tl üzeri ucuyoruz ama aşagımı yukarımı belli deil asgari ücretle yada 6 7 bin tl maaşla 1 milyonluk daire alınırmı orası mechul

• Beğen
Tepkiler: ilyas35
Bence tarla kaarlı şua fiyatlarda ev alıp kiraya vereceğini kirayla o para çıkmaz kiracı kira ödemez herşeye iki katı zam gelmişken sen kirana en fazla %25 zam yapabilirsin kiracı çıkar eve bi boya badana yapayım desen bi tadilata girsen zaten 1 yıllık kirayı yer bi ara ev güzel yatırım aracı olmuştu bu yüzden ev fiyatları uçtu gerçekten eve ihtiyacı olanlar ev alamaz oldu bence ev yatırım amaçlı kira için düşünülmemeli
En kötü araba traktör bile alsan evden fazla kazanır

Büyük ticaret erbabı ile sohbetlerimde şunu farkettim. Ne kadar zengin olurlarsa olsunlar genelde ev almıyorlar. Zengin bile olsa büyük kiralar ödeyip kiracı oluyorlar. Parayı ticarette değerlendiriyorlar. Geçen tv de Elon Musk ın belgeseli vardı. 30 m2 konteyner evde oturuyordu. O da ev almaya karşı. Ev yatırım aracı değildir diyor. Çalıştığım şirketin sahibi Türkiye'nin sayılı zenginlerinden ama şöförü ile 2012 model toyota coralla ile işe gidip geliyor. Kısaca zenginler ev araba almıyor. Bu benim izlenimim.

Büyük ticaret erbabı ile sohbetlerimde şunu farkettim. Ne kadar zengin olurlarsa olsunlar genelde ev almıyorlar. Zengin bile olsa büyük kiralar ödeyip kiracı oluyorlar. Parayı ticarette değerlendiriyorlar. Geçen tv de Elon Musk ın belgeseli vardı. 30 m2 konteyner evde oturuyordu. O da ev almaya karşı. Ev yatırım aracı değildir diyor. Çalıştığım şirketin sahibi Türkiye'nin sayılı zenginlerinden ama şöförü ile 2012 model toyota coralla ile işe gidip geliyor. Kısaca zenginler ev araba almıyor. Bu benim izlenimim.
peki ne alıyorlar bunlar abi :)

Araa aliyorlar. Daire yerine kenar kose bile olsa mustakil ev iyidir. On sene sonra ver muteahhite kac daire alirsin verirsin cocuklara hesabi.

Arkadaşlar zaten konu çok eskiydi o gün yazdığınızda sonra ev fiyatları hele bazı şehirlerde en az 3 kat arttı tarla için ise şunu söylemek istiyorum manisada bağlara bakıyorum bir dekar bağ fiyatı ortalama 100 bin aceba 1 dekar bağ kazanç olarak kaç senede 100 bin tl yi çıkarır veya bazı ovalarda araziler 80 bin buna ne demeli çok ilginç rakamlar dönüyor ortada

• Beğen
Tepkiler: Stronger
Arkadaşlar zaten konu çok eskiydi o gün yazdığınızda sonra ev fiyatları hele bazı şehirlerde en az 3 kat arttı tarla için ise şunu söylemek istiyorum manisada bağlara bakıyorum bir dekar bağ fiyatı ortalama 100 bin aceba 1 dekar bağ kazanç olarak kaç senede 100 bin tl yi çıkarır veya bazı ovalarda araziler 80 bin buna ne demeli çok ilginç rakamlar dönüyor ortada
İst/Silivri köylerinde 1 dekar yer 300-400 bin TL.

• Beğen
Tepkiler: Stronger
2021 ağustos ayından beri memlekette tarla bakıyorum, satılığa köyüme yakın bir tarla çıkmadı. bu arada memleketim Karabük Eflani.
13dönüm tarlaya arpa ektim , bize kalan üç tarlada, niyetim parça parça tarla alıp zamanla toplam 100-150 dönüme çıkarmak tı .
Yaklaşık 500bin bütçe ayırmıştım bu işe, param altındaydı bütçem bir milyon oldu, ama on milyonda olsa yok arkadaş yok..
hee, ,illa tarla alacağım diye 50binlik tarlaya 80bin verebilirim ama tutup da 200 bin veremem kimse kusura bakmasın,
yatırımında değilim, köye dönersek arazimiz olsun istedim sadece. bir tane adam gibi satılık tarla denk getiremedim, satılık olanlar arsa parası istiyor, bizim oralarda güya tarla para etmezmiş:), anladığım kadarıyla bu sebepten tarlalar pay edilmemiş ama birileri buğday, arpa, fiğ, ayçiçeği vs. ekiyor, icar zaten yok, tarlaların çoğunun tapusunda tarlalar dedelerde gözüküyor yada tarlada yirmi hissedar.
genelde tarlalar 2 dönüm 1 dönüm 3 dönüm öyle 10 dönüm üstü çok nadir, göç olmuş kim nerde belli değil, hal böyleyken satılamıyor, aslında yetkililerin bu işe bi çare bulması lazım, nüfustan düşmüş kişinin tarlası şu kadar sürede sahiplenilmesi gerekir ekim arazilerinin küçük tarlalarda hisse olmayacak biri diğerine satacak , paylaşacak yada ihaleyle satılacak herkese payı kadar para verilecek gibi bilmiyorum , ama bu şekilde genelde kimse destek te alamıyor kimse köyündeki evine bir çivi çakamıyor tarlasına sahip çıkamıyor.......

Son düzenleme: