Tarla Şarkıları

Ynt: Tarla Şarkıları

Konu güzel Yılmaz abi fakat benim traktördeki müzik arşivini buraya atmaya kalksam 6 gblık arşivden binlerce şarkı çıkar nereye sığdıracaz :D En güzeli genel bi liste yapıyım ;)

Neşet Ertaş, Orhan gencebay, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Zeki Müren, Muazzez Ersoy, Ankara oyun havaları( şu yeni saçma sapan şeyler değil tabi, eski ve asıl oyun havaları)i Ayna, Barış Manço, Sezen Aksu, Sinan Özen, Şebnem Ferah, Teoman, Karmate, Resul Dindar, Selçuk Balcı, Şevval Sam, TSM, Jehan Barbur, İnna, Hayko Cepkin.... liste böyle gidiyo tabi albüm değilde solo parça söyleyen birsürü amatör ve diğer şarkıcılarda mevcut. :)

Barış UZEL link=topic=78443.msg959589#msg959589 date=1421614882' Alıntı:
Konu güzel Yılmaz abi fakat benim traktördeki müzik arşivini buraya atmaya kalksam 6 gblık arşivden binlerce şarkı çıkar nereye sığdıracaz :D En güzeli genel bi liste yapıyım ;)

Neşet Ertaş, Orhan gencebay, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Zeki Müren, Muazzez Ersoy, Ankara oyun havaları( şu yeni saçma sapan şeyler değil tabi, eski ve asıl oyun havaları)i Ayna, Barış Manço, Sezen Aksu, Sinan Özen, Şebnem Ferah, Teoman, Karmate, Resul Dindar, Selçuk Balcı, Şevval Sam, TSM, Jehan Barbur, İnna, Hayko Cepkin.... liste böyle gidiyo tabi albüm değilde solo parça söyleyen birsürü amatör ve diğer şarkıcılarda mevcut. :)
Jehan Barbur ' da mı Dinliyon Biladerim :)

Barış UZEL link=topic=78443.msg959589#msg959589 date=1421614882' Alıntı:

zaten bi mustafa keser kaldı geriye :D

omerfarukkoc link=topic=78443.msg959592#msg959592 date=1421615147' Alıntı:
Jehan Barbur ' da mı Dinliyon Biladerim :)
Biladerim liste çok kalabalık daha aklıma gelen bunlar ;)

Şu dinlenmez mi ya ;)

https://www.youtube.com/watch?v=_x0x9QVOoWE

volkanuzel link=topic=78443.msg959595#msg959595 date=1421615244' Alıntı:
zaten bi mustafa keser kaldı geriye :D

ahahahah :D yok la daha var liste uzun Ha bak Necati Coşkunses var ustayı unuttuk :D oğuz yılmaz var var da var ;)

Tarlada tabi orijinalini dinlemek lazım. Ama halk müziğini seven, bağlamanın tanısından hoşlanın herkesin bi kez dinlemesini öneririm.

Yeni favorilerimden.

Not: video yurt dışındaki bi müzik aletleri dükkanında çekilmiş. Üstelik resmi üniforma. Çok ilginç bi durum, çözemedim.

http://youtu.be/ouwV_zd0obk

sebazios link=topic=78443.msg970269#msg970269 date=1423834881' Alıntı:
Tarlada tabi orijinalini dinlemek lazım. Ama halk müziğini seven, bağlamanın tanısından hoşlanın herkesin bi kez dinlemesini öneririm.

Yeni favorilerimden.

Not: video yurt dışındaki bi müzik aletleri dükkanında çekilmiş. Üstelik resmi üniforma. Çok ilginç bi durum, çözemedim.
Yılmaz Hocam, zaman zaman bende dinliyorum bu tür müzikleri, gerçekten çok iyi yorumlamış. Heralde Uzman Çvş. barış gücünde görevli.

nailyetek link=topic=78443.msg970348#msg970348 date=1423847953' Alıntı:
Yılmaz Hocam, zaman zaman bende dinliyorum bu tür müzikleri, gerçekten çok iyi yorumlamış. Heralde Uzman Çvş. barış gücünde görevli.

Nail Abi ne yetenekler var yitip giden. Bize sanatçı diye servis edilen tiplere baktıkça utanıyorum bunları dinlerken.

'O ses Türkiye ' ye' bakıyorum arada. 'Yarışmacıların, jüri üyelerinden daha yetenekli olduğu belki de tek yarışmadır' dünya üzerindeki :D

Ben de bağlama çaldığımdan dikkatle inceledim. Tekrar tekrar izledim videoyu.

- konuşulan dil İngilizce
- müzik markette video çeken elemanın masasının üzerinde 'isviçre' bayrağı var.
- kamera 360 derece döndüğünde yandaki binanın çatısında ve bir duvar panosunda ABD bayrağı gözüküyor kısa süreliğine.
- tam karşıdaki binanın kapısının üzerinde de Arnavutluk bayrağı var.
- aynı yerde birden çok kez kayıt yapmışlar elemanların birlikte çaldıkları videolar da var.
- son ayrıntı da, elemanın amatör sınırlarından yukarıdaki icra yeteneği.

Açıkçası hala çözemedim :D