td 75mi td 80 mi

Ynt: td 75mi td 80 mi

arkadaşlar bende td 80 var 2011 başında aldım benim aldığımda intercooler olan ilk traktördü aldım 10 saatte nadasa girdim 500 dekar nadas yaptım çok memnun kaldım 4 lü 12 taktım 80-66 dan kalan pullukla ama küçük geldi şimdi 4 lü 14 inç alıcam bende 80 66 vardı tereddütle aldım td80 i ama hiç pişman etmedi beni yakıtta başda fazlaydı simdi 400 saat oldu yakıt düştü çekis çok iyi td 75 i kullanmadım kötüleyemem ama aklım almıyor insanların ürettiği güce değilde piston adedine bakmalarını her ikisini kullanan arkadasım varsa değerlendirmelerini almak isterim yakıt ve çekiş konusunda ama şunu söylemek istiyorum daha önceki traktörlerim hep 4 silindirdi ilk kez üç silindir aldım ama piston sayısından kaynaklanan kesinlikle bir fark yok daha önce 285 70-66 80-66 vardı

hocam mevcutta td 80 kullanıyorum traktörden de memnunum silindir olayı kafana takılmasın 4 silindirli traktörlere nazaran eksiği yok.
td 75 le kıyaslayacak olursan td 75 daha uzun olduğu için daha az zıplıyor ve ön taraf daha fazla bastığı için çekişi iyi oluyor ancak beygir farkından dolayı td 75 dt ye 4 12 td 80 e de 5 11 takıyoruz
yakıtta aynıya geliyor şunuda ekleyeyim tarlada yükte yakıtı normal ama boş gezmelerde içiyo
kolay gelsin.

Arkadaşlar daha önce m.f 265, 285, 240 fiat 640, 55-56 ve 70-56 traktör kullandık şu anda td65d var inanın bana hepsinden yolda hız hariç daha iyi, ama t75 mi td 80 mi derseniz kullanmadan bilemezsiniz yakın çevrenizde bildiğiniz birilerinde varsa bu traktörleri kullanıp karar verin 3 piston 4 piston olayına kafayı takmayın her ikisi de neredeyse aynı donanıma sahip sayılır neden 3 piston neden dört piston sorusuna gelince bunlar ürün yelpazesinde olması gereken birer unsur kimi 4 kimi 3 piston traktör istiyor hangisi daha iyi derseniz eski fiat 415 ler 4 piston ama hiç de iyi makine değiller 450, 480 bunlar 3 piston ama daha güçlü ve daha kullanışlı traktörler tercih sizin hesabına göre işini hangisi görecekse o makine en iyisi olur. Küçük bir tespitimi anlatayım sizlere geçen yaz anız yeri sürüyorum 4 lü 12 ' ' numara pullukla, bizim oradan birinde td80 var arkadaş mazot almaya gitmiş gelirken beni görüyor tarlada yanıma geldi arkasında 4 lü 12 ' ' numara pulluk, ya kardeş benim traktör böyle çekmiyor diyor yakınıp duruyor tabi oda benim peşime tarlada 2 3 tur attı inanın bana gerçekten td80 td65 kadar gidemiyor traktör kasılıyor v.s halbuki o pulluğu o makinenin parçalaması lazım adam pulluğu ayarlayamıyor ya çok derine bırakıyor yada sola çok çekmiş koskoca traktör izden çıkacak kadar kasılıyor. Kısacası arkadaşlar traktörün performansını etkileyen birçok faktör mevcut bunlardan en önemlisi operatör, doğru ekipman, ekipmanın doğru ayarı, yakıt v.s birkaç tane daha ekleyebiliriz hangisi sorusuna tek başına cevap vermek zor tabi ki büyük paralar verip traktör alıyoruz beklentilerimizde o ölçüde oluyor, ikisi de güzel makine ikisi de işini görür