Td 90 mı td 100 mü

Iyi günler.td90 yada td100 almayı düşünüyorum da acaba hangisini alsak.aşağı yukarı ikisinin fiyatları aynı.hangisini alsam memnun kalırım

100 lük piyasada daha fazla genelde iki sıra silaj makinesinde kullanılıyor.Hidrolik kapasite fazla olduğu için.TD75D ve TD90D balye makinesinde daha çok tercih ediliyor.Ekipman durumu arazi büyüklüğü çoksa TD110D tercih edilebilir.İki traktör olacaksa ve ekipman durumuna göre tercihler yapılabilir.
Ekipmanın güç istekleri önemlidir.Örneğin balye makinesi 50 KW = 70 HP kuyruk mili ister.Arazi rampa ise büyük motor iyi olur.Yem karma makinesi büyüklüğüne göre 5 M^3 30 kw:45 hp kuyruk mili ister.Örnekler çoğaltılabilir.İyi çalışmalar.

285 s var 99 model ikinci traktör olacak newholland da bazen acaba tümosan mı alsam ki diye de kararsız kalıyom
Tümosan çekiş olarak daha iyi diye biliyorum. Acelen yoksa bekle hattat 398 cikaracakmis. Onuda düşün. Başak 2100s modeli var 100 luk. Erkunt var 105 lik Tumosan hattat başak erkunt hepside nh den iyidir diye düşünüyorum. Kullanan arkadaşlara danış.

Tümosan çekiş olarak daha iyi diye biliyorum. Acelen yoksa bekle hattat 398 cikaracakmis. Onuda düşün. Başak 2100s modeli var 100 luk. Erkunt var 105 lik Tumosan hattat başak erkunt hepside nh den iyidir diye düşünüyorum. Kullanan arkadaşlara danış.
Bizim burda hattat başak 1 tane bile yok.erkuntta hem mekatronik arızası var ayrıca crd sini alıncaya kadar mf alınır nerdeyse.hem newholland ın. 2.eli iyi

285 s var 99 model ikinci traktör olacak newholland da bazen acaba tümosan mı alsam ki diye de kararsız kalıyom
285 duracaksa git-gel ve hafif işleri halleder. Parseller 30-40 ar dönüm, toplam 200-300 dönüm bir kalem ürün ekiyorsanız yerleri daha kısa hazirlayabilmek için ve yeni büyük pulluk ve alet ekipman alacaksanız 100 lük , hattâ fiyat farkı cok yoksa 110 al.
Pulluk vb. almazsan, parseller küçük toplam arazi çok degilse 90 yeter.

285 duracaksa git-gel ve hafif işleri halleder. Parseller 30-40 ar dönüm, toplam 200-300 dönüm bir kalem ürün ekiyorsanız yerleri daha kısa hazirlayabilmek için ve yeni büyük pulluk ve alet ekipman alacaksanız 100 lük , hattâ fiyat farkı cok yoksa 110 al.
Pulluk vb. almazsan, parseller küçük toplam arazi çok degilse 90 yeter.
110 luk da kullanan var burdada sanki biraz hantal gibi

Td serisinde 90-100-110 ayni gövde, ayni motorun güç çesitleri sadece. 110 hantal ise 100 cok hantaldır, 90 iyice hantaldır.
Dersen ki 110 un yakıta göre çekiş az, tersini iddia etmem, olabilir, kullanmadım.

110 luk da kullanan var burdada sanki biraz hantal gibi

90lık ile 100lük arasında 2bin lira kadar fiyat farkı var diye biliyorum. Senin gördüğün 110 luk TD 38 jant olmalı. 38 jant motora büyük geliyor ama onun yerine 16.9 R34 veya 18.4 R34 tercih edenler daha memnunlar fakat 38 janta bakarak 34 jantlı olan tyolda daha yavaş kalır..

• Beğen
Tepkiler: omer505050