Td65b tt55

750 makinaya zarar verir falan dediler o yuzden almadm ama yarin deniycem

Eğer 750 ye takip yine 22 gaz verirseniz zarar verir lakin 750ye takip göstergede 540e diye sari yazan devire kadar gaz verirseniz ki bu bizim traktörlerde 15 gazdır kuyruk mili yine 540 devirde döner ama daha az gaz vermiş daha az yakıt yakmış olursunuz bu yüzden adi 540 ekonomi diye adlandırılır
Buyurun aşağıya bir video atıyorum atomizerde 540 da kullanilir 750 devirde pompayi eline alır sanayiye gidersin ama 750ye takip 540e ye kadar gaz verirseniz hic bir sorun yaşamazsınız
https://youtu.be/XlLg_wS9sac

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk ve ali38
Senin toprak.bizimkinin yaninda un kalir kardes resmen un gibi ediyo
Topragin tavi guzeldi vidyoda rotovatordeki donus hizi yuksek arkadaki dislilerden yuksettim. hisarlardan.memnunum ornekleme yapim dolma biberi anizini kiymada. Turkay degisken devirsiz roto 2 turda yurdusar roto 3 turda ayni islemi yapiyor hisarlar ise 1 turda ayni kiyma oranini yakaliyor. Yurdusar traktoru bu yuzden cok tutmaz onun.icin. traktoru tutmuyor diye tercih ediliyor. Hisarlarida traktoru cok tuttugu zorladigi icin pek terch edilmiyor

Eğer 750 ye takip yine 22 gaz verirseniz zarar verir lakin 750ye takip göstergede 540e diye sari yazan devire kadar gaz verirseniz ki bu bizim traktörlerde 15 gazdır kuyruk mili yine 540 devirde döner ama daha az gaz vermiş daha az yakıt yakmış olursunuz bu yüzden adi 540 ekonomi diye adlandırılır
Buyurun aşağıya bir video atıyorum atomizerde 540 da kullanilir 750 devirde pompayi eline alır sanayiye gidersin ama 750ye takip 540e ye kadar gaz verirseniz hic bir sorun yaşamazsınız
Cok guzel anlatmissiniz buyuk guclerdeki traktorlerde 1000 devir bulunuyor dusuk gazlarda 540 devri bulmasi ve ekonami saglamasi icin.

Saolasin abi inan bu 750 isine pek kafam basmiyody DAHA doğrusu ekipmana zarar verir dye korkardım hep aydinlatmis oldunuz tesekkur ederim yarin sonucu psylasirm.

Resimde devir yazilarinin üstünde yeşil yazi kol 750 deki 540 dd yi 1500-1600 gazda oldugu gösreriyor, sari olan kol 540 taki 540 dd yi.
Bu gösterge yeni td olsa gerek, 750 si daha hizli, eski td lerde 1700 de.
Yani o isaretler her traktörde mevcut, ordan anlayabiirsin.

Cok guzel anlatmissiniz buyuk guclerdeki traktorlerde 1000 devir bulunuyor dusuk gazlarda 540 devri bulmasi ve ekonami saglamasi icin.

tesekkur ederim
Aynen dediginiz gibi 1000devir dakika da aynı şekilde ekonomi sağlamak için ama oran arttığında motor daha düşük devirde iken kuyruk mili 540 i bulacağı için düşük hp de bayılma sorunu yaşanıyor o yüzden yuksek hp nin opsiyonu

tesekkur ederim
Aynen dediginiz gibi 1000devir dakika da aynı şekilde ekonomi sağlamak için ama oran arttığında motor daha düşük devirde iken kuyruk mili 540 i bulacağı için düşük hp de bayılma sorunu yaşanıyor o yüzden yuksek hp nin opsiyonu

yapılacagı ıse gore yakıttan tasarruf saglamak amaclı dusunulmus guzel bırsey.bu 1000 devır sadece yuksek beygır lı traktorlerde bulunmuyor 1970 model 28 hp leyland traktorlerde 1000 dv ve 540 devır mevcut 28 hp de ne amaclı kullanılırkı dersenız cayır ekın bıcme makınelerını sık sık dıye tabır edılen makınelerde cok ıyı oluyor ayrıca gubre serpme de olsun guzel ıs cıkartıyor

Tt serisi teknolojik olarak geri fakat yakit düşük işte yapacak bisey yok ayni iste kullanirken 5-6 litre farkeder kalan farkta tdnin motorunun 10 hp buyuk olmasindan tdye is hafif gelmis 10 hp saatte 1 litre fark atar
Bende tt65 ile td65 yi yan yana calistirdim ttnin depo 64 litre tdbnin 80 litre ayni zamanda depolar bitti sayılır diskaroda diskarolar ayni tt65 donume 0.75 yakti tdb 1 litre galuba alcak oluşunda n tutunamiyor

• Beğen
Tepkiler: ....ahmet1818

Bende bişey sorayım size fark olacağını sanmıyorum ama genede sorayım biz normal ilaç tankeriyle hortumlu fiskiye ile bahçelere ilaç atıyoruz 540 da çalıştırırız her zaman rölantide çalışarak atarız ilacı 540e de çalıştırsak rölantide bi fark olurmu yakıtta felan tankeri kanaldan doldururken felan da 540 da çalıştırıp 10-11 gaz veriyoruz