td80d degisim td 90 d

Ynt: td80d degisim td 90 d

rocky link=topic=54324.msg581418#msg581418 date=1334594872' Alıntı:
usta bence senin td80de bi sorun olabilir. okadar abartı bi baygınlık yapacağını sanmam. elbette 90 kadar olamaz ama madem almışsınız bu motoru onca para verip bari bi kaç sene koşup ondan sonra sataydınız 20 lira bencede çok. td 90 ı da bikaç sene koşup satıcaksanız bence yanlışolur. ama hertürlü hayırlı olsun. ben olsam 80e bi lda kapak attırır bakardım işime.
lda kapak ne ?

arkadaşım yaptığın işi bilmem. ağır işlerde daha az yakarsın, hem de daha hızlı ve rahat yaparsın ama hafif işlerde daha çok yakarsın. sonuçta sürekli ağır işte çalışan bir makine değilse yakıt olarak zarardasın. td 80 ' i ararsın. güç ve konfor olarak daha iyidir ama 20 bin liraya değer mi onu sen hesap edeceksin.

rocky link=topic=54324.msg581454#msg581454 date=1334599339' Alıntı:
:D onu bi taktır moora çekiş artar güç fazlalaşır duman azaltır yakıt azaltır muzaffer abi erkunt a taktırdı ona sor bak )))
Bunu bana fatih abide söylemişti.Ama sen değil ha :D Fatih Köksu ;D onlarda valtraya taktırmış.Ama td90d de güzel makina aga ;)

aga bence cok vermişsin bende 2004 model td 85 d vardı onla td90 takas edecektim üste 37 istedi vazgeçtim kaldıki benim motorun 4 lastikte gidikti. senin 80 lik bide 2011 model yani bence 20 fazla olmuş ama allah kaza bela vermesin..

atın balaban olsunda gerisini boşver:))

qarizmatiqa link=topic=54324.msg590541#msg590541 date=1336379757' Alıntı:
konuyuda çok dağıttık ama nere takıyor bılıyor musun
LDA, manifold basınç kompansatörüdür. Turbo şarjlı dizel motorlarda kullanılır. Bu mototlarda temel yakıt sevkiyatı turboşarj ile silindirlerin aşırı doldurulmasıyla karşılanır. Motor maksimum havadan daha a bir miktarla çalışırsa, yakıt sevkiyatı buna göre ayarlanmalıdır. Manifold basıncının önceden belirlenmiş bir değerin altına düşmesi halinde yakıt sevkiyatını azaltmak LDA’nın yani manifold basınç kompansatörünün görevidir.- sanırım pompa ya takılıyodur yada yakıt sistemi üzerinedir.başka yer sanmıyorum. daha önce takılı olduğu yeri görmediğim için pek bişey diyemem.

hayırlı olsun, almışsın artık, boşuna sorma ve yüreğini çürütme, o mal sana batar sonra, ben aldım kaderim kısmetim bu deyip, güle güle kullan, söylenenleri de dinle ama takılma. :) bereket getirsin. Büyük motor büyük iş yapar :)

td 80 nh bugüne kadarki en iyi yerli üretimi vay üç piston vay 5 p,ston en az yakan nh ve en dayanıklılardan binmeyen konuşmasın nhden nefret ederdim ama td 80 e diyecek bi lafım yok 80 beygir motoru kim nasıl boğuyomuş merak ettim

Hayırlı uğurlu olsun. Bütçen buna imkan verdikten sonra başkalarının fikrim çok öenmli değil. Traktörünü alalı epeyce olmuş , nasıl memnun musun? Eskisi ile arasında yakıt farkı nasıl?

malkaralı_yusuf link=topic=54324.msg590552#msg590552 date=1336381776' Alıntı:
hayırlı olsun, almışsın artık, boşuna sorma ve yüreğini çürütme, o mal sana batar sonra, ben aldım kaderim kısmetim bu deyip, güle güle kullan, söylenenleri de dinle ama takılma. :) bereket getirsin. Büyük motor büyük iş yapar :)
yusuf agama katılıyorum. ilave olarak, yüreğine yattıysa gerisini boşwer kardeşim, bak işine. hayırlı günlerde kullan inşallah