TD80D PLUS (ARŞİVDEN)

Ynt: TD80D PLUS (ARŞİVDEN)

_ÖzGüR_ link=topic=53252.msg555800#msg555800 date=1330979559' Alıntı:
güzel paylaşım fatih td sizi çok uğraştırdı ama inşallah bir daha sorun çıkarmaz.. benim başıma gelse böle bişey götürür bayinin önüne bırakırım motoru bakalım akşama kadar yenisi geliyormu gelmiyormu :D
sağo özgür. bizde götürüp kapılarını kilitleyip üstünede arızalıdır falan yazıp bırakçaktık ama vazgeçtik. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın ben yaşadım başkası yaşamasın :D
Çağrı link=topic=53252.msg555888#msg555888 date=1330983340' Alıntı:
Güzel fotolar fatih maşallah,tdyi boşver de senin romoga tavım ben tam dağ bayıra göre alçak on numara :)
sağol çağrı ama ormana gitmez bu romork neden diye sorarsan 1. geniş lastik olsuğu için lastik izine sığmıyor dolayısıyla motoru zorluyor. 2. geniş olduğu için heryere girip çıkılmıyor.3.5 tonluklarla istediğin yere girip çık. ama genel olarak 1 metre derinlik 3.60 boy ve 2 metre genişliğe sahip geniş balata hidrolik frenli. bizim bi bi abi buun 4 tonluğu ile 8.5 ton falan sarıp 60-66 ile odun taşuyo 3.5 luklar 6 tona yakın alıyo oda bu romoğu yaptırdı daha karlı oldu için. kamyon gibi yanlıyo ama devrilmiyo valla :D

rocky link=topic=53252.msg555924#msg555924 date=1330987654' Alıntı:
sağo özgür. bizde götürüp kapılarını kilitleyip üstünede arızalıdır falan yazıp bırakçaktık ama vazgeçtik. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın ben yaşadım başkası yaşamasın :D sağol çağrı ama ormana gitmez bu romork neden diye sorarsan 1. geniş lastik olsuğu için lastik izine sığmıyor dolayısıyla motoru zorluyor. 2. geniş olduğu için heryere girip çıkılmıyor.3.5 tonluklarla istediğin yere girip çık. ama genel olarak 1 metre derinlik 3.60 boy ve 2 metre genişliğe sahip geniş balata hidrolik frenli. bizim bi bi abi buun 4 tonluğu ile 8.5 ton falan sarıp 60-66 ile odun taşuyo 3.5 luklar 6 tona yakın alıyo oda bu romoğu yaptırdı daha karlı oldu için. kamyon gibi yanlıyo ama devrilmiyo valla :D
odun değil yaw yanlış anladın,dağ bayır derken dalgalı arazi için diyorum ormanla işimiz olmaz bizim :D

Çağrı link=topic=53252.msg555925#msg555925 date=1330987798' Alıntı:
odun değil yaw yanlış anladın,dağ bayır derken dalgalı arazi için diyorum ormanla işimiz olmaz bizim :D
heeee ;D zuha-*-s öyle desene. yalnız bizim romork çok iyi ama çok uzun bu yüzden hem motoru çok sallıyo hemde tekerler çok arkada olduğu için öndeki yük ağır olursa geniş olduğu için sağ sol yapıyo biraz ama bişey omuyo. geçen sene bizim baraj yoluna mıcır çekiyoz köydeki bütün motorlarla. adam başı 10 litre verdiler 3 er romork çekçek herkez dediler tamm dedik gittik baraj yanına tam 24 tane motor vardı. diğerleri hepsi tekçeker 3.5 tonluk romork neyse ben geçtim sıraya bekliyom baktım tınazlar 3 kepçede doluyo paletli kepçenin kepçesiyle. ben yanaştırdım başladı dökmeğe 1-2-3-4-5-6- hala görmüyom bişey en sonunda 9 kepçe attı daha ortası öbek olup lastikler apışınca yeter dedik :) 3 romork yola taşıdım 4. romork uda sardırdık ewe götürcem ama elki 10 on vardır. yolda gidiyom kırmızı bayır var bildiğin yağlı balçık çamur burayı çıkarsa tamam dedim bi sardım orda çıktı tam seviniyodum az ileride düze çıkarken bi baktım motor gitmiyo meğer romorkun sağ teker göülmüş ;D babam diyo naptın bende asfalttamı gidiyoz diye bağrışıp duruyoz az geri yapayım dedim bu sefer kasaya kadar oturup yanladı. öteki sağlamda ama. kaldırdık damper i döktük yarıdan fazlasını gene çıkmıyo 55-56 geldi bayır yukarı yine çıkmadı sonra aşağı bağladık zor çıkardık. geniş lastiğin bitek zararı bu işte battımı çok zor çıkıyo :D biraz uzun oldu galiba ama... ;D

rocky link=topic=53252.msg555930#msg555930 date=1330988517' Alıntı:
heeee ;D zuha-*-s öyle desene. yalnız bizim romork çok iyi ama çok uzun bu yüzden hem motoru çok sallıyo hemde tekerler çok arkada olduğu için öndeki yük ağır olursa geniş olduğu için sağ sol yapıyo biraz ama bişey omuyo. geçen sene bizim baraj yoluna mıcır çekiyoz köydeki bütün motorlarla. adam başı 10 litre verdiler 3 er romork çekçek herkez dediler tamm dedik gittik baraj yanına tam 24 tane motor vardı. diğerleri hepsi tekçeker 3.5 tonluk romork neyse ben geçtim sıraya bekliyom baktım tınazlar 3 kepçede doluyo paletli kepçenin kepçesiyle. ben yanaştırdım başladı dökmeğe 1-2-3-4-5-6- hala görmüyom bişey en sonunda 9 kepçe attı daha ortası öbek olup lastikler apışınca yeter dedik :) 3 romork yola taşıdım 4. romork uda sardırdık ewe götürcem ama elki 10 on vardır. yolda gidiyom kırmızı bayır var bildiğin yağlı balçık çamur burayı çıkarsa tamam dedim bi sardım orda çıktı tam seviniyodum az ileride düze çıkarken bi baktım motor gitmiyo meğer romorkun sağ teker göülmüş ;D babam diyo naptın bende asfalttamı gidiyoz diye bağrışıp duruyoz az geri yapayım dedim bu sefer kasaya kadar oturup yanladı. öteki sağlamda ama. kaldırdık damper i döktük yarıdan fazlasını gene çıkmıyo 55-56 geldi bayır yukarı yine çıkmadı sonra aşağı bağladık zor çıkardık. geniş lastiğin bitek zararı bu işte battımı çok zor çıkıyo :D biraz uzun oldu galiba ama... ;D
:D

ByFreST0N link=topic=53252.msg556014#msg556014 date=1331014574' Alıntı:
Güzel traktör bide işborayı at la hep td80 olmaz boynu bükük kalmasın işbora o olmasa kümesi kim temizleyecek ;D
ByFreST0N link=topic=53252.msg556014#msg556014 date=1331014574' Alıntı:
Güzel traktör bide işborayı at la hep td80 olmaz boynu bükük kalmasın işbora o olmasa kümesi kim temizleyecek ;D
:D merak etme fettah işboranın çok videosunu atacam daha hele bi gübre atmaya gideyim memlekete... td zaten meşhur oldu birazda işbora gözüksün demi ama ;D
Ertuğ Aslan link=topic=53252.msg556431#msg556431 date=1331051255' Alıntı:
Güzel paylaşım
sağolun teşekkürler.

Dqn link=topic=53252.msg556444#msg556444 date=1331052123' Alıntı:
Güzel paylaşım td son surat çalışıyor :) Sende aynı benim kafadasın herhal.. Gece iş yapmayı bende seviyorum :)
:) yok muhammet ben her zaman çalışırım benim için bi sıkıntı yok ama malum gündüz çekimi bile pek net olmayan bi telefonum olduğu için genelde geceleri çekim yapamıyorum :) yoksa td nin asıl maceraları geceleri oluyo kamyon çekmeler fillan :)

Ahmet745 link=topic=53252.msg558613#msg558613 date=1331317510' Alıntı:
ne dertler açmış senin başına be fatih insan sıfır alıpta böyle şeyler yaşayınca çok morali bozuluyo sonunda çözmüşsün ya buda iyi. paylaşım için teşekkürler.
sağol abi. sorma gitsin. şimdi iyi Allah a şükür. memnunuz yakıtta azalmaya başladı gibi sanki biraz daha.