tek çeker traktör ön lastiği kararsız kaldım hangi tip desen daha uygun oluyor ?

Ynt: tek çeker traktör ön lastiği kararsız kaldım hangi tip desen daha uygun oluyor ?

arka lastik tipindeki ön lastiklerin yola daha iyi tutunması için desenini tersine takman gerekir.o zaman dönüşlerde (asfalt olmayan zeminde) daha iyi sonuç alırsın.yalnız traktörün görünüşü cins olur.en iyisi normal lastik al.başaklar ağır motordur.8 katlı olsun.petlaslar nisreten ucuz.cok uzun süre dayanmasını istiyorsan ve çalıştığın toprak çok kaba değilse 7,50,16 kar tipi remork lastiği tak.yıllarca gider.

Ynt: tek çeker traktör ön lastiği kararsız kaldım hangi tip desen daha uygun oluyor ?

ali_kockaya link=topic=21768.msg187150#msg187150 date=1244913023' Alıntı:
arka lastik tipindeki ön lastiklerin yola daha iyi tutunması için desenini tersine takman gerekir.o zaman dönüşlerde (asfalt olmayan zeminde) daha iyi sonuç alırsın.yalnız traktörün görünüşü cins olur.en iyisi normal lastik al.başaklar ağır motordur.8 katlı olsun.petlaslar nisreten ucuz.cok uzun süre dayanmasını istiyorsan ve çalıştığın toprak çok kaba değilse 7,50,16 kar tipi remork lastiği tak.yıllarca gider.
en iyisi çıkma 10 kat bi ketlon al ömür boyu dayansın

nh traktörümün üstünde petlas geldi ,kaçıncıya ön lastik patlıyor bilmiyorum ,dış lastik kırığı patlatıyormuş hep

kesinlikle petlas alma derim , lastikçi yeni petlasların malzemesi eskiler gibi değil dedi , petlas el değiştirimiş yani ....

başlığı açana teşkkür , isabet oldu ben de yeni lastik alcağım

yazın asfaltta giderken arka lastik patladı.8 katlı petlas.lastikçi çağırdım.çivi falan yok dışlastikte yapım hatası varmış.hiçbirşey yokken patlıyor.iç lastiği geviyor herhalde.yani petlası bende tutmadım.

Konuyu 12 yıl sonra hortlatacağım kusura bakmayın. Birkaç yere sordum, cevap veren olmadı. Resimdeki deseni tek çeker ön lastiklerde kullanan ya da konuyla ilgili bilgisi-duyumu olan var mı? Bir lastikçi tavsiye etti ama bu deseni Özka'dan başka marka çıkarmadığı için şüphe duyuyorum. 54C'ye yeni ön lastik lazım.

Resimler ve ekler

• knk50-on.jpg
    knk50-on.jpg
    15.8 KB · Görüntüleme: 9

Konuyu 12 yıl sonra hortlatacağım kusura bakmayın. Birkaç yere sordum, cevap veren olmadı. Resimdeki deseni tek çeker ön lastiklerde kullanan ya da konuyla ilgili bilgisi-duyumu olan var mı? Bir lastikçi tavsiye etti ama bu deseni Özka'dan başka marka çıkarmadığı için şüphe duyuyorum. 54C'ye yeni ön lastik lazım.
Bizde lassanın vardı bu desenden artık çıkarmıyor gibi bi şeyler duydum. Bizde sorun olmadı da bir fiat 780de takılı, direksiyonu durduğu yerde çevirirken tekerler kasılıyor, motorun önü durduğu yerde sekiyor. Çok tutunduğundan galiba. Tek çeker ön lastiği her zaman iki kanallı olan en iyidir. İthallerin üstünde de hep o lastik var zaten bi bildikleri var demek ki.

• Beğen
Tepkiler: Rençber16