Tek çekerle kaz ayağından nefret edenler ...

Ynt: Tek çekerle kaz ayağından nefret edenler ...

e tabi burada tüm üyelere açık bir ortam var hepimiz okuyoruz.bir ileti den herkes çeşitli manalar çıkarabilir.bu insan olmanın doğasında var.belki içimizde 5-10 traktörü olanda var.traktörü olmayıp almaya çalışan da.şaka olması güzel.ama olmasa da yadırgamaz dım.herkesin bir bakış açısı,bu güne kadar yaşayıp gördüğü var.dürüst olmak gerekirse,çift çeker güzel bir olay.ama yoksa da ucunda ölüm de yok.

ali_kockaya link=topic=26910.msg224197#msg224197 date=1256584706' Alıntı:
e tabi burada tüm üyelere açık bir ortam var hepimiz okuyoruz.bir ileti den herkes çeşitli manalar çıkarabilir.bu insan olmanın doğasında var.belki içimizde 5-10 traktörü olanda var.traktörü olmayıp almaya çalışan da.şaka olması güzel.ama olmasa da yadırgamaz dım.herkesin bir bakış açısı,bu güne kadar yaşayıp gördüğü var.dürüst olmak gerekirse,çift çeker güzel bir olay.ama yoksa da ucunda ölüm de yok.
sende haklısın tabi abi..

ali_kockaya link=topic=26910.msg224197#msg224197 date=1256584706' Alıntı:
yani....ama baştan konuyu anlamak lazım..öle konuya girmeli..

Ali bey amacınız nedir anlamış değilim,burada belli ki ne konuyu açanı tanıyorsunuz ne de yorum yazanları.Bende MF 285 ilk yorumlardan biri benim bu konuda.Eğer dümdüz bir araziniz yoksa başta yazdığınız yorumunu maksadını anlayamadım.Ya da hiç tek çekerle dalgalı bir arazide kazayak çekmediniz o da olabilir.15 yaşında çocuk yazıyo traktör değiştirecem diye bu konuya bahsedilmiş.15 yaşındaki nerden para buluyo nası değiştiriyo o zaman ona da öyle yaklaşın.Nasıl olsa sen değiştirmeyeceksin diye.Sırf tartışma yaratmak için yorum yazan arkadaşlar düşünsün taşınsın da yazsın.Ha bu konu size ters ise yazmak zorunda değilsiniz.Bakar geçersiniz.
ertuğrul link=topic=26910.msg224114#msg224114 date=1256572515' Alıntı:
fazla atma dünya nufusu bile bukadar yok ayrıca adamın tek cekeri varsa kaz ayağı çekmek için çift çekermi alsın.
Ne alaka?Sen sadece kazayak mı çekiyosun tarlaya?
kadiralien link=topic=26910.msg224146#msg224146 date=1256579829' Alıntı:
bu günümüze şükür kardaş tek çeker bize yetiyo.çekiyoda maşallah.memnunum .sen değilsen al bi tane çift çeker...
Kardeş dediğin adam 29 yaşında birbirimize hitap ederken dikkat edelim.

Bu forumda kaç kişi var biliyormusun.herkes biribirini tanıyor mu.Değişik fikirleri ve düşünceleri öğrenmedikten sonra ne anlamı var bu forumun.bu platform olmasa nerden bileceğiz tekirdağdaki,kırşehirdeki,ankaradaki çiftçilerin ne ektiğini neler yaptığını.amacın tanıdıklar ve ahbaplar arasında yazışmalarsa açarsın msn i saatlerce konuşursun.hem parmakların yorulmaz bizide müdahil etmemiş olursun.Ben yapım itibariyle eğri ye eğri doğruya doğru derim.yanlış gördüm mü eleştiririm.bu umuma açık bir forum.ben buraya (foruma) girerken kimse mani olmadı.kolaylık la girdim.yanlış anlamlar olabilir.sizin arazini meyilli olup olmadığını bilemediğim gibi,15 yaşındaki arkadaşın da traktör alacak parası olup olmadığını da bilemem.bu 15 yaşındaki vatandaş ben alacam demiyor zaten.dedemi ikna edecem diyor.bir konu açtığın zaman bunu bunu hepimiz görüyoruz.birdaha ki sefere kendi aranızdaki konuların muhataplarını parentez içinde yazarsan bizde yorum yapmayız.anla artık bura senin babanın malı değil.

ali_kockaya link=topic=26910.msg224323#msg224323 date=1256663829' Alıntı:
Bu forumda kaç kişi var biliyormusun.herkes biribirini tanıyor mu.Değişik fikirleri ve düşünceleri öğrenmedikten sonra ne anlamı var bu forumun.bu platform olmasa nerden bileceğiz tekirdağdaki,kırşehirdeki,ankaradaki çiftçilerin ne ektiğini neler yaptığını.amacın tanıdıklar ve ahbaplar arasında yazışmalarsa açarsın msn i saatlerce konuşursun.hem parmakların yorulmaz bizide müdahil etmemiş olursun.Ben yapım itibariyle eğri ye eğri doğruya doğru derim.yanlış gördüm mü eleştiririm.bu umuma açık bir forum.ben buraya (foruma) girerken kimse mani olmadı.kolaylık la girdim.yanlış anlamlar olabilir.sizin arazini meyilli olup olmadığını bilemediğim gibi,15 yaşındaki arkadaşın da traktör alacak parası olup olmadığını da bilemem.bu 15 yaşındaki vatandaş ben alacam demiyor zaten.dedemi ikna edecem diyor.bir konu açtığın zaman bunu bunu hepimiz görüyoruz.birdaha ki sefere kendi aranızdaki konuların muhataplarını parentez içinde yazarsan bizde yorum yapmayız.anla artık bura senin babanın malı değil.
Kimse birşeyi belirtmek zorunda değil.Biz aramızdaysa aramızda muhabbetimizi ederiz,siz de karışamazsınız buna.Dediğiniz gibi herkese açık,herkes istediğini konuşur.Benim takıldığım nokta konuya karşı olabilirsiniz,saygı duyarım.Ancak yok bu gösteriş yapıyo,hava basıyo tarzından yorumlara gerek ve yer yok bu forumda.Tanımamanız normal,zaten ilginç olan nokta tanımadığınız insanın kişiliği hakkında yorum yapmak.Burası benim babamın çiftliği olmadığı gibi sizin de babanızın çiftliği değil.İnsanların kişilikleri veya özellikleri hakkında eleştiri hakkına sahip değilsiniz.Konu hakkında yorum yapabilirsiniz,kişi hakkında değil.

Neler ettin sen neler
Senelerce sen bana
Dermanın dertten beter
Derdimi açmam sana

Yapma dedim kaç kere
Yaktın beni boş yere
Avuç açar göklere
Elimi açmam sana

Her gün başka dert olsa
Başıma karlar yağsa
Mahşere dek boş kalsa
Kalbimi açmam sana

Gençliğim geçse boşa
Yazılan gelir başa
Derdimi döker taşa
İçimi açmam sana

arkadaşlar mesajlarınızı okudum herkeşin fikrine saygı duyuyorum
ilave olarak derimki başta kabinli.kılımalı çift çeker traktör kim istemez
ama biz çitçileri bu güne kadar hizmet eden tek çeker deyilmiydi.
unutmayın atasözü ' ' at yiyitin altında oynar. ' ' çok güzel ayarı yapılmış,ağırlıkları takılmış ,tek çeker traktör çifte (nerdeyse çift çekeri aratmaz.)Kazayağına gelince aynı koşullar onun içinde geçerli unutmayalım ki her makina gücü kadar iş yapar. önemli olan ayarlarını iyi yapmak.(ayarlar derken pulluk traktörün her iki tekerine de aynı yükü bindirmesi ,derinlik ayarının ve kol ikazının hasas olması gerekmektedir.(orta kol ayarı)hepinize teşşekkür ederim....

garip link=topic=26910.msg227402#msg227402 date=1257873038' Alıntı:
arkadaşlar mesajlarınızı okudum herkeşin fikrine saygı duyuyorum
ilave olarak derimki başta kabinli.kılımalı çift çeker traktör kim istemez
ama biz çitçileri bu güne kadar hizmet eden tek çeker deyilmiydi.
unutmayın atasözü ' ' at yiyitin altında oynar. ' ' çok güzel ayarı yapılmış,ağırlıkları takılmış ,tek çeker traktör çifte (nerdeyse çift çekeri aratmaz.)Kazayağına gelince aynı koşullar onun içinde geçerli unutmayalım ki her makina gücü kadar iş yapar. önemli olan ayarlarını iyi yapmak.(ayarlar derken pulluk traktörün her iki tekerine de aynı yükü bindirmesi ,derinlik ayarının ve kol ikazının hasas olması gerekmektedir.(orta kol ayarı)hepinize teşşekkür ederim....
kaz ayanı en iyi leyland çeker,warsa iddasına giren gelsin :D ufak motor olduğu için sağa sola kaymıyor,çift çekerinde özelli burda motor 4 teker birdn asldığı için motor hiç kaymıyor ve rahat bir sürüm oluyor!

massey ferguson 277 gold link=topic=26910.msg229088#msg229088 date=1258571639' Alıntı:
aaaaa leyland çekerse bizm eski 255 turboo onun 2 katı çekerl
Dediğimi anladnmı bilmem? bn güç demiyorm yere ykn motor her zamn kaz ayağnda iyidir bana göre ama çift çekerde değişe bilir 4 teker birdn asılrsa tabi kayma yapmaya bilir!