tek rakibim hacimmet :)

Ynt: tek rakibim hacimmet :)

Abi bereketli olsun kolay gelsin,boynuzları kestiğinde iyi olmuş bence ok-*-s benim işletmemde erkek dişi hiç boynuzlu hayvan yok zamanında boynuzluları kestim kestirdim sonrasında buzağıyken yakıyorum.Ama boynuzları kontrol et sürekli, kestirme zamanın çok uygun havalar çok soğuk değil sinekte yok ortalıkta, çok soğuk olursa şayet burundaki mukus akıntısı boynuz kesilip hava alınca boynuz boşluğuna dolup oradan akıyor.
Abi inaşallah herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşmassın ama bazı hayvanlar deli gibi gezip başını sürekli sallarsa yada suspus durursa ozamanda boynuza mukusa doluyor boynuz kapansa bile tekrar açmak gerekiyor aklında olsun bunu veterinerler pek bilmez başıma geldi daha önce.

nailyetek link=topic=73258.msg854568#msg854568 date=1393522332' Alıntı:
Maşallah sürüsüne bereket. Boynuz kesme işine gelince; ne cesaretim var, ne de niyetim. Sadece bana boynuz atanları, Hacımmeti çağıracam size! diye tehdit ediyorum.:)
Abi niye öyle korkutuyon hayvanları yarın birgün oğlanı evlendirecen tekrar ziyaretine geleceğiz sonra kovar inekler :)

Ynt: tek rakibim hacimmet :)

kolaygelsin güzel paylaşım kestiğiniz alet ilginçmiş ip gibi bişeymi ne o çözemedim :)

nailyetek link=topic=73258.msg854568#msg854568 date=1393522332' Alıntı:
Maşallah sürüsüne bereket. Boynuz kesme işine gelince; ne cesaretim var, ne de niyetim. Sadece bana boynuz atanları, Hacımmeti çağıracam size! diye tehdit ediyorum.:)
abi zorluk çıkaran olursa kasabın resmini göster ;D