Tekerlekli Sap Parçalama mı Merdaneli Sap Parçalama mı

Ben de geçen sene almak üzereydim kullanan komşulara sorunca vazgeçtim @jondereci
Kıyıcılı makineyle hasat edip geniş aralı pullukla deviriyorum peşine çizel tesviye peşine rotil+merdane tohum yatağı .sap parçalama ekstra iş yükü getiriyor, zaman alıyor.kullanan komşular da bu aletin gerekli olup olmadığı konusunda ikircikte.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: jondereci
Ben de geçen sene almak üzereydim kullanan komşulara sorunca @jondereci
Kıyıcılı makineyle hasat edip geniş aralı pullukla deviriyorum peşine çizel tesviye peşine rotil+merdane tohum yatağı .sap parçalama ekstra iş yükü getiriyor, zaman alıyor.kullanan komşular da bu aletin gerekli olup olmadığı konusunda ikircikte.
Hocam makineler hep kıyıcısız hasat yapar bizim burda. Bölgenin çözümü ya balya yaptırmak ya da kırıcı çekip sürmek. 16lı 105 ara pulluğun yeri geldiğinde tıkandığı oluyor. Balyacılar tarlayı perişan ediyor o yüzden bunu kullanmamız lazım izlenimim. En basitinden parçalanmış sap toprakta büyük parçalara göre daha çabuk çözünür

• Beğen
Tepkiler: Mmurat
Hocam makineler hep kıyıcısız hasat yapar bizim burda. Bölgenin çözümü ya balya yaptırmak ya da kırıcı çekip sürmek. 16lı 105 ara pulluğun yeri geldiğinde tıkandığı oluyor. Balyacılar tarlayı perişan ediyor o yüzden bunu kullanmamız lazım izlenimim. En basitinden parçalanmış sap toprakta büyük parçalara göre daha çabuk çözünür
Kıyıcısızın biçtiği yerde pulluk çizel goble hiçbiri görev yapmaz tabi
Bizim bölgede kıyıcısız makineye mısırı geçtim ayçiçeğinde bile iş verilmiyor
Hal böyleyken kıyıcılı makinenin biçtiği mısır anızında sap parçalayıcı sadece tabla altında kalan 20 cmlik ayaktaki mısır gövdesini parçalıyor, o da parçalanmasa bile pulluğu tıkamıyor.misal geçen sene 75 aralı yaylı pulluk kıyıcılının biçtiği yerde sadece depo boşaltma yerlerinde tıkandı.
Bizim bölgede kıyıcılı biçimin ardına ağır tip goble, peşine rotil+merdaneyle bile yer hazırlayanlar olur
Bölge bölgeyi tutmuyor, siz iyisini bilirsiniz

Son düzenleme: