Tırmık

Selamın aleyküm abiler
Tırmık alacağım ve şuan aklımda zincirli olan modeller var sizce 5 metre 105 diş arkada tapanlı olan modeller TD 95 için nasıl olur yamaç arazide zorlar mı motoru

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Selamın aleyküm abiler
Tırmık alacağım ve şuan aklımda zincirli olan modeller var sizce 5 metre 105 diş arkada tapanlı olan modeller TD 95 için nasıl olur yamaç arazide zorlar mı motoru
1603101722828.png

alacağınız böyle birşeyse 105 diş büyük gelir, biz 110 luk için 90 diş aldık, 80 diş ideal sizin için, tepelik arazilerinizde traktörün önünü kaldırır

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Benim alacağım model böyle bir şeyEkli dosyayı görüntüle 53268
Uzunköprü de öz tarım tırmığın kıralını yapıyor buralar hep ondan alıyo ince sehpa kalın sehpa nasıl istersen pistonlu tapanlı 100 diş senin traktör sallar. 2 gün önce sordum 100 diş pistonlu tapansız yalnız 7250 dedi 90 dişi 7000 dedi her tarafa mal yapıyor teslim ediyor istersen telini veririm
Profil değil bu arada kapama demirden yapıyo

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: wallace22
Aleyküm selam,
TD 95 , 95 hp , 320 n.m. tork , 4200 kg traktör genel ağırlığı var.
50 , 60 diş , 28-30 cm aralı .
50 + 10 + 10 diş , 30 cm aralı , katlamalı , 40 + 20 + 20 diş , katlamalı tırmık kullandık.
NH T5040, mazot pompası ayarlı şekilde, rampa tırmanışta 70 diş tırmıkla , hızlı tırmanışlarda zıplama eğilimi olabiliyor.
Mc Cormick C 95 Max , balon tekerlekle zıplaması biraz daha az.
NH T5 115 , 80 diş tırmıkla gayet uyumlu çalışıyor.
NH TD 85 , 70 diş tırmıkla uyumlu oluyor.
Kara toprak tarla ile gof, gevşek yapıdaki kayran zeminde fark olabilir.
Katlamalı tırmık , kanatlar açılmadığı zaman daha derine batıp iyi kesek kırabiliyor.
Traktör ekipmanı idare etmelidir dersek rampa arazide , 70-80 diş ideal olabilir, arazi düzse açılabilir 10 metre genişlikte tırmıkta kullanılabilir.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Selamın aleyküm abiler

90 diş uzunköprü öztarım. Özcan lebe profil değil lama demirden. Ömürlük mal ben aldım başka markaya bakma bile
IMG_6836.JPG