Tırtıkale Bağlıyorum Rekor Balya çıktı

Arkadaşlar köyden müsterimin tırtıkalesini bağlıyorum cok boylu oldugu için cok yatıktı birde biçen arkadaş özen göstermemiş öyleyken 47 balya verdı dönüme
Balyaları tarladan 18 tl den satti ortalama 24 27 kg geliyor
15 dönüm 710 balya

merhaba bende de tritikale ekili 40 dönüm şuan boyları güzel başağa çıkmadı ama daha. sorum şu sizde 1000 m2 1 dönüm mü ? öyle ise gerçekten süper kar bırakıyor. ben tane olarak biçecektim olmazsa yeşil biçeyim.

merhaba bende de tritikale ekili 40 dönüm şuan boyları güzel başağa çıkmadı ama daha. sorum şu sizde 1000 m2 1 dönüm mü ? öyle ise gerçekten süper kar bırakıyor. ben tane olarak biçecektim olmazsa yeşil biçeyim.
1000m² olarak gecıyor bizde dönüm dekar
Bu tam kelle cıkardıdı icı yari dolu yarı boş şeklinde

• Beğen
Tepkiler: necdetdemiral
75 veya 90 lazim sana cemal kardes. 65 yurumuyor. Isten ve yakittan kendini amorti eder.
Makineyi tam dolu götüremiyor, sap kuvvetli imiş, normal 540 devire takıp 2200 rpm devirle yapıştırıp gitmesi gerekirdi.
7-8 saniye civarı bir balye düşürüyor , aşama kadar zor bitirir.
Hayırlısı abi sagolasin
İs durumuna göre önümüzdeki sezon düsünebiliriz 2 aksam önce yonca bağladım sinekler yedi beni gündüz sıcak gece sinekler maf ediyor klimasız traktorla balya yapmak zülum gibi
Kolay gelsin , iş çoksa bir TD85 Plus bakmanın zamanı gelmiş.

Makineyi tam dolu götüremiyor, sap kuvvetli imiş, normal 540 devire takıp 2200 rpm devirle yapıştırıp gitmesi gerekirdi.
7-8 saniye civarı bir balye düşürüyor , aşama kadar zor bitirir.

Kolay gelsin , iş çoksa bir TD85 Plus bakmanın zamanı gelmiş.
Tesekkur ederim
Öncelikle toplama hatalı yapilmış cogu namlu birbirine girmiş sap cok olunca
605 balyayi 2.5 saatte bagladım ertesi gün papatya ile tekrar tırmik oldu 105 balya daha ciktti namlular düzgün olsa sabit bi hızla gidicem

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Hayırlısı abi sagolasin
İs durumuna göre önümüzdeki sezon düsünebiliriz 2 aksam önce yonca bağladım sinekler yedi beni gündüz sıcak gece sinekler maf ediyor klimasız traktorla balya yapmak zülum gibi
Kolay gelsin Cemal abi.

Senin TD yine rahat , en basitinden arka camın olmaması yonca harici mahsulde ölüm. Soğukta balya basmayı saymıyorum bile. Benim tümoyla bu sezon son sezonum. Bunca sene zor dayandık. Seneye de aynı kader olursa tümoyu sürmeme grevi yapıcam [emoji16].

Yonca ; çavdara bakarak sıkıntısız sap , sarması olmuyor , makina 3 kaz fazla yiyor , toz yok.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Kolay gelsin Cemal abi.

Senin TD yine rahat , en basitinden arka camın olmaması yonca harici mahsulde ölüm. Soğukta balya basmayı saymıyorum bile. Benim tümoyla bu sezon son sezonum. Bunca sene zor dayandık. Seneye de aynı kader olursa tümoyu sürmeme grevi yapıcam [emoji16].

Yonca ; çavdara bakarak sıkıntısız sap , sarması olmuyor , makina 3 kaz fazla yiyor , toz yok.
Sağolasin akif kardeşim
Ben td den cok memnunum
Hen yakıt hem performans olarak benim işimı fazlasi ile gorüyor birazda rahatlik olarak klimalı olsa daha iyi olur daha once calıştım traktor klimalıdı ne toz ne toprak nede sinek oluyor ferah ferah balya basıyordum

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68