Tiziana çeşidi buğdayda verim nasıldır.?

Maşaallah güzel görünüyor Rabbim hayırlısıyla biçmeyi ağız tadıyla yemeyi nasip etsin abi verimi merak ediyorum, biçerciler sizin oralara geç kalmadımı bizim bura daha soğuk geç yetiyor ekinler bugün geldi başladı biçer
Eyvallah Allah razı olsun

Bu sene ne yaptılarsa çok geciktiler birkaç güne gelir herhalde.

Kıraçta mı 200 oldu. Aynen şükür en azından masrafını karşılar
Aynen kıraçta 200 oldu
Diğerleri ne verdi hacı tiziana göründüğü gibi değilmiş demekki.
Komşulardada hiç çıkmadı desem yeri ekiz ve bayraktar ekmişlerdi 35 dönüm yerden 3 tonluk römork dolmadı 17 tane balya çıktı yine onlara bakarak tiziana iyi.

Suludada tek parça 4 dönüm bi yerim var orası daha biçilmedi biçilince yazarım.

Deneme olarak 3 dönüm ektim sıcak vurduğu halde dönüme 650 kg verim aldım katalogda 850 - 950 kg gibi bir verimden bahsediyordu bu sene ordan aldığım ürünü sellektörden geçirerek tohumluk yaptım 50 dönüm ekerek tüm bu

Deneme olarak 3 dönüm ektim sıcak vurduğu halde dönüme 650 kg verim aldım katalogda 850 - 950 kg gibi bir verimden bahsediyordu bu sene ordan aldığım ürünü sellektörden geçirerek tohumluk yaptım 50 dönüm ekerek tüm bu çeşide döndüm balya olarakta güzel verimi var dönüme 18 balya verdi..

Ekli dosyayı görüntüle 32459
Bereketli olsun inşaallah geçen yıl bende ilk defa ektim deneme amaçlı 3 dekar yerden 1800kg verim aldım bu yıl 10 dekar bi yerde ektim yalnız şu veremedim sadece 10 kg 26 lık yağışlar güzeldi bakalım daha biçmedik iyi olursa seneye kıraç a ekmeyi düşünüyorum deneyen varmı?

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Bereketli olsun inşaallah geçen yıl bende ilk defa ektim deneme amaçlı 3 dekar yerden 1800kg verim aldım bu yıl 10 dekar bi yerde ektim yalnız şu veremedim sadece 10 kg 26 lık yağışlar güzeldi bakalım daha biçmedik iyi olursa seneye kıraç a ekmeyi düşünüyorum deneyen varmı?

Kıraçta denedim 150 - 180 kg arası verim oldu ama yağış pek yoktu yağış olduğu sene 350 - 380 kg arası verim olmuştu kıraçta

• Beğen
Tepkiler: PİLOT
Bu buğday cinsi dikkatimi çekti yer Samsun Ladik küpecik köyü , ladikte rakım 950 ama bizim köyümüzde1400-1600 civarı kışlar sert ve uzun yıl boyu bol yağışlı verimler düşük 200-300 kilo alıyorlar genelde bizim bölgeye uyumlu olur mu acaba bayağıda denemişsiniz . En son 200 kg verim aldığınız yılda tohumunda eskimiş olma ihtimalinden dolayı olabilir mi acaba

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Bu buğday cinsi dikkatimi çekti yer Samsun Ladik küpecik köyü , ladikte rakım 950 ama bizim köyümüzde1400-1600 civarı kışlar sert ve uzun yıl boyu bol yağışlı verimler düşük 200-300 kilo alıyorlar genelde bizim bölgeye uyumlu olur mu acaba bayağıda denemişsiniz . En son 200 kg verim aldığınız yılda tohumunda eskimiş olma ihtimalinden dolayı olabilir mi acaba

Muhtemelen o sene tohumu 3. ekimi olmuştu mevsim yağışsız geçti taban gübresi atamadıydım, bizim rakım 1.150 filan kışlar iyi sert -30'lara düşüyor burda yetişen ordada yetişir nisan ayından sonra yağışlarda iyi gidiyorsa hiç sorun olmaz