tl100a 6 lı 12 li ile tarla sürerken dogrusu şaşırdım

Ynt: tl100a 6 lı 12 li ile tarla sürerken dogrusu şaşırdım

tahmindi tutmuş nerde yaşadıgın
bakın bide trakkulup iyce cansızlaşdı diyolar böyle cahil çifçi felan diye konuşulursa bidaha kim girmek isterki bu siteye haksızmıyım arkaadaşlar

dogancayırlı link=topic=19818.msg173246#msg173246 date=1239905824' Alıntı:
4.4 yaktıktan sonra butun 100hplik motorlar ceker o pullugu dekara okadar mazot yaktıktan sonra surmenın bı anlamı yok benım 75de ceker 6yı ufak vıtesle

senin 75 altılıyı havuç tarlasında çeksin, tl100a en az 10'lu çeker, sizin hiç ölçü birimlerinden haberiniz yok herhalde.
normalde tl100a ya 5'li 12,13,14 inç pulluk takıyorlar,
hesaplarsak 5'li 14 inç----178 cm yer götürür..
6'lı 12 inç ise 183 cm yer götürür..
bilmeyenler için hesap(14 inç x 2,54=35.56 cm 35.56 x 5 soku=177.80 cm)
(12 inç x 2,54=30.48 cm 30.48 x 6 soku=182.88 cm)
1 inç, 2.54 cmdir.

Arasında 5 cm fark fardır, beşliyi çeken altılıyı çok daha rahat çeker, yani hesap kitap yapmadan hemen atmasyon çevaplar veriyorsunuz birde yakıt belirterek şaşıyorum.
millet niye 6'lı takmıyor biliyormusunuz ben söyleyim, uzun olduğu için bayır yerlerde önünü tarttığı için. düzde sorun yok yani. bilmem anlatabildimmi.

örnek çokta buda 5'li 14 inç pullukla sürerken, (hani yazdığımada derseniz 5'liyide çekmez diye sadece örnek :D :D)
http://www.trakkulup.net/index.php/topic,5244.0.html

şimdi ben sizin ölçü anlayışına bişi demem o sizin kararınız saygı duyarım fakat normal şartlar altında 1000 m2 nin 1 dönüm olduğu için insan şaşırmıyor deil.....bide şurdan düşünmek lazım siz tarlanızı satıyorsunuz tarla 10 dönüm fakat siz 4 dönüm diyorsunuz adam gidio 4 die 10 dönüm alıyor....bence mantıklı deil.bide işe bu yönden bakmak lazım..ayrıca cahil die yaftalamaya gerek yok arkadaşlar !!!!
tarla alırken veya satarken tarlayı almıyorsun tapuyu alıyorsun tapuda kaç dekar kaç metre kare ise zaten yazar kimse kimseyi kandıramaz

haklısın doyranlı birdaha cekime öle yapim geliyim burda fent olsaydı bu fent yaaa kesin ceker mozot bile yakmamıştır derlerdi ama malesef mf jd nh .... gibi markalar olunca konu uzyorda uzuyor

evet abi tarla komşum oldu kendi seni kızdırdıgımı felan anlattım ona yaaa onda hiç acıma duygusu yok mahvetmiş canım 6430 u bide motor 2008 yazık yaaa valla

sezer link=topic=19818.msg174207#msg174207 date=1240300823' Alıntı:
SACMALIK BU YA KONYADADA ABD DE UZAYDADA EVRENDEDE HER YERDE BU ÖLCÜ BİRİMLERİ AYNIDIR ASLA DEĞİŞEMEZ HEEE DEĞİŞİR AMA CAHİL KÖYLÜLERİN AĞZINDA DEĞİŞİR HİC OKULADAMI GTMEDİNİZZZ A BÖYLE ŞEYLE YAZIPTA GÜLDÜRMEYİN BİZİ BIRAK GÜLMEYİ KAHKALAR ATTIRMAYINNN......!!!!!!!!!!!
konya gel sen burdaki her tarlayı ölceceğiz eğer 2500metrekareden asağı gelirse o zaman CAHİL kim belli olur.

bakın arkadaşlar bilip bilmeden konuşmayın işte seninki cok yakıyor benimki az yakıyor bu traktör bizim burda 4lü çeker orda nasıl 6lı çeker diye demeyin toprak yapısı serttir yumusaktır biz pancar ekeriz burda bazı muhabbetlere anketlere baktım arkadasımızın biri diyor 6 7 8 ton pancar alıyoruz ee bizde 20 ile 25 ton alıyoruz yani ben orda desem ki işte siz pancara bakmayı bilmiyorsunuz desem biraz saçmalık olur yani lütfen hiç birseyi bilip bilmeden konusmayın acılan konu daha nerelere geliyor

emrahyildirim link=topic=19818.msg176390#msg176390 date=1241260925' Alıntı:
harbiden yazık ya sürülmüş yeri birdaha sürüyor.
Bunu daha önce çoğu kez söylendi hatılatıyım dedim

okan6445 link=topic=19818.msg171067#msg171067 date=1239102725' Alıntı:
arkadaş lar 2 leme deil ooo o tarla havuc tarlası yusuf bilir havuc tarlası nasıl olur oraya izler kapansın diye cizel cektim ama videoda belli olmuyor cok agır toprak 4.4 yaktı dölümde gercekten şaşırttı beni motorun sahibi ben deilim yani ne yalan söyleyim ben tla serisini begenmezdim ama şimdi haşuma gidiyor ama yolda cok yakıyorr buna sizde kanaat getirin nh yi begenmeyenlere de kapak olsun

tşk ler musi bide emrah havuc ekilecek tarlaya yeri geldimi biz üç defa sürer iki kez cizel cekip sonra alabora koprayla hazırlar öyle ekerizz tek sürümle bitmiyoo bu işler

harbiden yazık ya sürülmüş yeri birdaha sürüyor.
biz pamuk tarlası hazırlamıyoruz havuç tarlası hazırlıyoruz
neden yazık olsun ne kadar çok sürersen okadar iyi olur havuç tarlasını
biz 2 defa güzün 2 defada şimdi sürdük 2 defada tizel çektim en sonra kobra çektik ve ektik

ramazanpullu link=topic=19818.msg176859#msg176859 date=1241439278' Alıntı:
biz pamuk tarlası hazırlamıyoruz havuç tarlası hazırlıyoruz
neden yazık olsun ne kadar çok sürersen okadar iyi olur havuç tarlasını
biz 2 defa güzün 2 defada şimdi sürdük 2 defada tizel çektim en sonra kobra çektik ve ektik
abi valla anlayamıyorum arkadaşlar cahilligimize kadar söylediler ya biz yanlış çiftçilik yapıyoruz yaada biz bu işleri bilmiyoruz yazıkmı deil niye dört defa sürdün üstüne bide copra cektin bide cizel cekmişin ne kaldıracanki ordan sen

okan6445 link=topic=19818.msg176928#msg176928 date=1241455817' Alıntı:
abi valla anlayamıyorum arkadaşlar cahilligimize kadar söylediler ya biz yanlış çiftçilik yapıyoruz yaada biz bu işleri bilmiyoruz yazıkmı deil niye dört defa sürdün üstüne bide copra cektin bide cizel cekmişin ne kaldıracanki ordan sen
abi toprağı çok işlemenin aşırı faydası var !! Biz soğan ekmeden önce 4 defa tırmık çektik..
Bide Yabancı adamlar sürüyo ikilemesini yapıyo bir de mibserin önünde rotavatör oluyor ÖRNEK Bütün yabancı mibserlerde önde rototil(kobra,rotavatör,powerhorrow)oluyo... ;)

demekki cahiliz okan karazorlamaya mazot yakıyoruz galiba arkadaşlar haklı acaba bi defa sürsek 1 dekardan 10 ton havuç alabilirmiyiz yoksa 5 ton mu alırız

abi bi kerede tek sürümle bitirelim işi bi de cizel cekip ekelim bakalım ne olcak kara geceriz belki