TMO, 130 bin ton arpa ile 155 bin ton mısır aldı

Toprak Mahsulleri Ofisi, uluslararası ihaleyle 130 bin ton yemlik arpa ile 155 bin ton mısır alımı gerçekleştirdi.​

Reuters
GÜNCELLEME12 Ocak 2021 17:00

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bugün sona eren bir dizi uluslararası ihaleyle 130,000 ton yemlik arpa ile 155,000 ton mısır aldı.
Avrupalı ticari kaynaklardan edinilen bilgiye göre, miktar ve fiyatların nihai onaya tabi olduğu belirtilirken, arpa sevkiyatının Türk limanlarına 26 Ocak - 16 Şubat arasında yapılacağı bildirildi.
Alımların ton başına dolar (c&f) cinsinden yapıldığı mısır ihalesinde, en düşük fiyat navlun dahil ancak sigorta maliyetleri hariç ton başına 265.65 dolar oldu. Sevkiyatın ise 25 Ocak - 15 Şubat arasında yapılmasının beklendiği belirtildi

konya'da birçok çiftçide mısır var, yeni biçilenler var, çiftçiye reva mı, benim ne arpa ne mısır var
Abi yemin ederim benimde zoruma gidiyor.
içimdekini Allah biliyor . sitem edip bişeyler yazdımı ya siyaset yapıyo oluyoruz yada bilmem ne.
yazık günah değilmi sezonda bizlerden 1325 ten nazlanarak alıpda şuan bu fiyata ithal etmenin kime neye faydası var.
1980 tl ye geliyormuş galiba arpa bunu iç piyasaya kaça satılcak.

konya'da birçok çiftçide mısır var, yeni biçilenler var, çiftçiye reva mı, benim ne arpa ne mısır var
Daha birkaç ay önce konusu geçmişti Urfa tarafında mısır lar tarlada kaldı diye fiyat yok diyorlar dı burda yanlış olan baştan iç piyasada ihale açarsın eğer yetmezse aldığın ürün ithalat yaparsın ama bizde tam tersi oluyor maalesef

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
Abi yemin ederim benimde zoruma gidiyor.
içimdekini Allah biliyor . sitem edip bişeyler yazdımı ya siyaset yapıyo oluyoruz yada bilmem ne.
yazık günah değilmi sezonda bizlerden 1325 ten nazlanarak alıpda şuan bu fiyata ithal etmenin kime neye faydası var.
1980 tl ye geliyormuş galiba arpa bunu iç piyasaya kaça satılcak.
Daha birkaç ay önce konusu geçmişti Urfa tarafında mısır lar tarlada kaldı diye fiyat yok diyorlar dı burda yanlış olan baştan iç piyasada ihale açarsın eğer yetmezse aldığın ürün ithalat yaparsın ama bizde tam tersi oluyor maalesef

11/01/2021 KONYA borsa fiyatları

Genel Toplam​
97 Adet​
2,513,500 KG​

Ürün Cinsi​
En Az (TL)En Çok (TL)Toplam AdetToplam Miktar
sep-list-right.gif
2.0930​
2.1590​
7 Adet​
160,000 KG​
sep-list-right.gif
1.6500​
1.6760​
34 Adet​
876,000 KG​
sep-list-right.gif
2.0020​
2.1010​
4 Adet​
105,000 KG​
sep-list-right.gif
2.0460​
2.1300​
6 Adet​
165,000 KG​
sep-list-right.gif
8.0670​
8.2220​
3 Adet​
14,000 KG​
sep-list-right.gif
1.6920​
1.8150​
43 Adet​
1,193,500 KG​

konya fiyat bu, ithalat fiyatları nerede

Sinan bey kardeşim olan her şekilde çiftçiye oluyor orası kesin .
Allah ömür verirde harmanı görürsek bizden kaça alçaklar onuda merak ediyorum ben .
ama son 3-4 senedir bi şekilde tahmin eder oldum iç piyasa fiyatlarını .
ondada tarsim siğorta dosyasındaki fiyat oranı etkisi oldu.
bu sene tarsim buğdaya 2 tl
arpayada 1.64 tl fiyat belirleyip işlem yaptı.
geçmiş yıllardaki dosyalardaki fiyat ve harmandaki fiyatı kıyaslama yaptım çok az sapma oluyor.

Sinan bey kardeşim olan her şekilde çiftçiye oluyor orası kesin .
Allah ömür verirde harmanı görürsek bizden kaça alçaklar onuda merak ediyorum ben .
ama son 3-4 senedir bi şekilde tahmin eder oldum iç piyasa fiyatlarını .
ondada tarsim siğorta dosyasındaki fiyat oranı etkisi oldu.
bu sene tarsim buğdaya 2 tl
arpayada 1.64 tl fiyat belirleyip işlem yaptı.
geçmiş yıllardaki dosyalardaki fiyat ve harmandaki fiyatı kıyaslama yaptım çok az sapma oluyor.
Bunlar dünya piyasalarını örnek olarak alabilir bence abim 3 aşağı 5 yukarı tahmin ederler büyük ihtimalle

Alsınlar alsınlar alıştık artık.Onlarda alıştı ithal almaya alışkanlık yaptı.Canları sıkıldımı hop geliyor her şeyin ithali.Politika belli.Son çiftçide öleseye kadar yerli malına üretime son.İthale devam..