Tohum tercihi

Yozgat merkezde kuru tarım yapmaktayız su sıkıntımız var arazimiz kıraç arazi yıllardır buğday ekeriz düzgün bi tohum tutturamadık bana tavsiye edebileceğiniz kıraca sususuz ekilebilecek dönüme 400 600 kilo veren verimli buğday tohumu tavsiyelerinizi bekliyorum hayırlı işler bol kazançlar
IMG-20200718-WA0025.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Esperia ekebilirsin hiç bir zaman yüzünü düşürmez hem en üst kalite hemde hastalıklara toleransı üst seviyede zaten herkesin kullandığı ve önerdiği çeşit bizde uzun süre trakya bölgesinde ekiyoruz bu sene olağan dışı hava koşulları bölgeyi mahfetmesine rahmen buna şükür dedirtti.Ama iyi verim alayım kalitesi önemli değil verim veren buğday istiyorsan değişir.

Yozgat merkezde kuru tarım yapmaktayız su sıkıntımız var arazimiz kıraç arazi yıllardır buğday ekeriz düzgün bi tohum tutturamadık bana tavsiye edebileceğiniz kıraca sususuz ekilebilecek dönüme 400 600 kilo veren verimli buğday tohumu tavsiyelerinizi bekliyorum hayırlı işler bol kazançlarEkli dosyayı görüntüle 51287
Yozgat gibi bı yerde bu verimi zor alırız alırsın o 700-800 biçen arkadaşlar gübreyi basiyo ilacı atıyo bakım iyi ve yağış bol bizim burda o yağışın yarısı düşmez baharın Nisan 10 Mayıs 10 arası 3-5 yıldır yağmur doğru düzgün yağmıyor bende Çorum Sungurludanım
Bizim buralarda o verimler zor ancak su olacak oda bizde yok
Bizim bu tarafında rakım 700 den sonra ben Kızıltan 91 öneriyorum sert makarnalik buğday iyi yil olursa bakım da iyi olursa 400-450 daha iyi olursa bakım 500 görürsün oda tek tük parça yerler de normal bakımda 300-350 arasında alınır diğer buğdaylar dan farkı kuraklıkga dayanıklı diğer ekmeklik buğday dan her zaman fazla eder kiloda 30 kr ile 60 kr arası fazla eder satarken ordan kârın olur bi bide sap iyi düşer

Hamza ve delabrad tavsiye ederim delabrat bu sene kökboğaz ilacı atamamış olmama rağmen 520 kg verim verdi ve kararma yanma yapmadı uydudan takip ettiğim tarlalar arasında gelişimi diğer çeşitlere göre gayet yeşil ve gür gitti ek olarak kendim de LG 59 tohumunu araştırıyorum niyeti bozdum ondan deneyeceğim varsa ekenler lg59 için bilgi paylaşırlarsa iyi olur

Bir akrabam lg59 ekmişti bu yıl. Bu sene 660kg ortalama verim aldığını söyledi. Daha önceki yıllarda da ekiyordu zaten. Seneye de aynı tohumla devam edeceğini çok memnun olduğunu söyledi.

Kalite ön planda olmasın dersen yemlik çeşitler ekebilirsin.Ben andino ekiyorum en kötü yılda 350 altına düşmez.Ova yerlerde 500 veriri.İklim iyi giderse döker.Kuraklık ve hastalıklara dayanıklı.Diğer çeşitleri bilmiyorum.Genelde 150 arpa 150 buğday şeklinde ekim yapıyorum..