toplama traktör.....

Ynt: toplama traktör.....

güzel bi fikir abi ama ole bisey olsa fiyat bnce 2 kati olur seri bi üretim olmadıgından her motor her kabın bırbırıne uyar mı bu bılgısayar toplarken bıle öledır her marka birbiriyle düzenli çalısmaz mf fent nh kubota alacan adamlar toplamıslar zaten en iyilerini

maliyette önemli. malum kaliteti traktörlerin fiyatı belli . traktör amaç değil araç olduğu için verdiğin paranın geri dönüş süresi de önemli.bu nedenle fendt almayı hiç düşünmedim kaliteli ama bizimgibi çiftçiler için geri dönüşü 10 larca sene olur.Zaten mozot pahallı yeter bize.....15 SENE KULLANIP VEDALAŞACAKSIN TRAKTÖRLE.....

mustafagursacli link=topic=46844.msg446648#msg446648 date=1316716349' Alıntı:
arkadaşım sür realist çalışma zaten var bende farklı bişr açıdan baktım olmayan varmı farzı misal Ls iveco motor bilmem ne ön aks şu diferansiyel ....... bence bir traktörün ana aksamı motor ...aktarma organları...diferansiyel...şanzumanı gibi parçalarının tamamı kendi üretimi olmalı .....; farı hellaya coboya yaptırsada olur kabini hisarlara yaptırsada olur
ls sadece iveco motor kullanmışdır gerikalan dişlisi dökümü kablosuna kadar kendisine aittir biliyormuş gibi konuşma arkadaş....

arkadaşlar ben kendi açımdan düşünürsem. Benim ilk ihtiyacım olan traktör 70 75 hp civarında 3500 kg kaldırma kapasitesi olan. Vites sayısı mümkün olduğunca çok olan kabinli klimalı olan vites geçişleri gayet rahat olan ( gıcırdamayan ) bir traktör . dün bir araştırma yaptım deutz agroplus 77 benim ihtiyaçlarıma uydu. :) same argonlarda güzel ama kabklima yok sanırım onlarda.

Bak kardeş dünya piyasasın da fendt hariç diyer tıraktörlerin hepsi toplamadır bir fendt kendini bozmamıştır ayrıca fendt pahalı bir traktör deyil aslında avro bizde pahalı olduğu için otomatikman pahalı oluyor fendt 309 vario büyük bir taktördür yanılmıyorsam 100 üstünde bir beygiri var kadamesiz vario şanzımana sahip turbo turboıntercoler turbomatik turbosistik özellikleri vardır dahafazlada ama sen www.kutlucan.com daha iyi inceleye bilirsin ve fiat hidrolikleri fendt ten kopyalanmıştır bunuda bilin

Zor olur çünkü adamlar bunu taktık, bunu da buna uydurduk şeklinde çalışmıyorlar, çalışamazlar... Her üretilen makinanın belirli saat ve saha testleri oluyor. Yaptık hadi piyasaya sürelim mantığı olursa piyasaya giren traktörlerin çok büyük bölümünü geri toplamak zorunda kalabilirler. En ufak bir hidrolik borusunun bile yanlış yerden geçiyor olması binlerce traktörün kronik arızaları olmasına neden olabilir ve buda bakım-onarım maliyetlerini çok fazla arttırır.

Ayrıca rekabet piyasasında üretim maliyetleri çok çok önemlidir. Atıyorum Erkunt, ZF ile bir anlaşma yapacağı zaman toplam adet üzerinden birim maliyet belirliyorlar. Yani 1 tane aldığında fiyat başka 100 tane aldığında başka, 10000 tane aldığında başka oluyor. Her iki firma birbirinden bazı belgeler testler istiyor. Çünkü herkesin bir marka imajı var ve imajına zarar gelsin istemez.

Teoride çok hoş bir fikir, bende öyle birşeyin olmasını çok isterdim ama pratikte maliyetler yüksek olacağı için büyük üreticiler bu işlere girmezler diye düşünüyorum.

haşim25 link=topic=46844.msg978030#msg978030 date=1425477495' Alıntı:
Bak kardeş dünya piyasasın da fendt hariç diyer tıraktörlerin hepsi toplamadır bir fendt kendini bozmamıştır ayrıca fendt pahalı bir traktör deyil aslında avro bizde pahalı olduğu için otomatikman pahalı oluyor fendt 309 vario büyük bir taktördür yanılmıyorsam 100 üstünde bir beygiri var kadamesiz vario şanzımana sahip turbo turboıntercoler turbomatik turbosistik özellikleri vardır dahafazlada ama sen www.kutlucan.com daha iyi inceleye bilirsin ve fiat hidrolikleri fendt ten kopyalanmıştır bunuda bilin
Fendt in motoru deutz veya man diye biliyorum fiat hidroliği fendt ten kopyalamış tır eğer öyleyse fiat lar neden kendi ni kaldırmıyor hidrolikle

haşim25 link=topic=46844.msg978030#msg978030 date=1425477495' Alıntı:
Benimde bildigim fendt in kendi motoru yoktur önceden man şimdide deutz motoru kullanıyor.Toplama olmayan benim bıldıgım yani motoru şanzımanı ve hıdrolıgı kendine ait 3 tane marka vardır 1. CNH new holland yani fiat grup 2.John Deere 3.Kubato. Bunun dışındakılerın motoru başka marka şanzıman ve hıdrolıkler başkadır.Benim bilgim bu yanılıyorda olabilirim.Hıdrolık fent den alınmış dıyorsun zaten butun elektronık hıdrolıkler bırbırıne benzıyor.Mekanık hırolıkler markalara özgu olabılır.

ercumentguven link=topic=46844.msg978087#msg978087 date=1425493383' Alıntı:
Benimde bildigim fendt in kendi motoru yoktur önceden man şimdide deutz motoru kullanıyor.Toplama olmayan benim bıldıgım yani motoru şanzımanı ve hıdrolıgı kendine ait 3 tane marka vardır 1. CNH new holland yani fiat grup 2.John Deere 3.Kubato. Bunun dışındakılerın motoru başka marka şanzıman ve hıdrolıkler başkadır.Benim bilgim bu yanılıyorda olabilirim.Hıdrolık fent den alınmış dıyorsun zaten butun elektronık hıdrolıkler bırbırıne benzıyor.Mekanık hırolıkler markalara özgu olabılır.
fendi toplama demişsin ama nhde toplama iveco motor nhye mi ait.nhyi çıkar o listeden.evet jd kubota same-deutz tamamen kendi yapıyor dahada var mı bilmiyorum

arapörenli link=topic=46844.msg978099#msg978099 date=1425495895' Alıntı:
fendi toplama demişsin ama nhde toplama iveco motor nhye mi ait.nhyi çıkar o listeden.evet jd kubota same-deutz tamamen kendi yapıyor dahada var mı bilmiyorum
Deutz same nasıl bi şirketse iveco veya fpt cnh aynı şirket altında yani kendi motoru
L 95 te iveco yazıyor ama fiat motoru var

ramazanpullu link=topic=46844.msg978105#msg978105 date=1425496466' Alıntı:
Deutz same nasıl bi şirketse iveco veya fpt cnh aynı şirket altında yani kendi motoru
L 95 te iveco yazıyor ama fiat motoru var
ozaman biran önce ivecoyu degiştirip nh adı versinler malum digerlerinin motoru ismiyle aynı.

arapörenli link=topic=46844.msg978099#msg978099 date=1425495895' Alıntı:
Evet İveco motor FIAT motorudur New holland da FIAT şirketler grubunundur dolayısıyla kendi motorudur .İveco motor eskı FIAT motorunun yenı ismidir.Şimdı iveco motorun yeniside FPT fiatpowertrain
diye yeni modeli çıkmıştır.Şu anda dunyada en çok traktor satan 2 markadır CNH .1 cisi John Deere dir.CHN. fiat ford case ıh steyr markalarını temsil eder.Same Deutz fahr Lombarchını Hurlıman da Same grubunu temsil eder.Fendt dunyanın ıyı traktoru ama şimdi her marka varıo ya benzer şanzımanlar yaptılar.Cvx cvt dayna vt autocommant gibi.Fendt tabııkı ıyı olacak öbur traktorlerın emsallerıne gore ıkı mıslı parası . Keşke ınsanlar çok para kazanıp herkez fendt alabılse.