TOROS'tan Ege'de Dar Gelirli Kadın Çiftçilere Destek | Kredi, Tarımsal Eğitim, Sigortalama

Gübre üreticilerinden TOROS'un yan kuruluşlarından biri olan Tekfen Vakfı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA), “Kadın Çiftçi Kredisi” projesi ile pilot bölge olarak Ege'de dar gelirli kadın çiftçilerine, tarım faaliyetlerine göre 5.000 - 15.000 TL kredi imkanı sağlamayı planlıyor.

Kredi, her türlü sebze ve meyve ve tahılda; ürün yetiştirme, bitki besleme, ilaç, sulama sistemleri ve aşılamada alanlarında kullanılabilecek.

Tekfen Holding şirketlerinden Toros Tarım’ın uzman ziraat mühendisleri, kadın çiftçilere eğitim verecek. Bunun yanında Bereket Sigorta'da 20TL prim ile İmece Sigorta kapsamında tarlalarını sigortalayacak.Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül:


“TGMP’den mikrokredi kullanacak kadın çiftçiler, yapacakları tarım faaliyetine göre 5.000 TL ile 15.000 TL arasında Kadın Çiftçi Kredisi’nden yararlanabilecek. 9 ay geri ödemesiz Kadın Çiftçi Kredisi projesini 2021 yılı için pilot olarak Ege Bölgesi’nde uygulayacağız. Bu krediyi çiftçi kadınlara niye öneriyoruz? Çünkü kadın çiftçilerin çalışma azmiyle tarıma katacağı çok şey var. İnanıyoruz ki bu kredi desteği sayesinde çok daha verimli, çok daha çeşitli ürünler yetiştirilecek. Bu proje ile hem kadın çiftçiler kazanacak hem aileleri kazanacak hem de memleketimiz kazanacak.”

1616610754853.png