toscano rotovatör ve ünlü pulluk aldık

dolu merdane bizim buralarda çalışmaz hocam. tavda sarar başlıca eziyettir. 22 bin liraya aldık
Anladım tavda toplar dediğiniz gibi ama tavlı yerde dikkat edin rötavatör topluyor bu konuda dik rötavatör daha başarılı.Güzel fiyat bende 2,90 ağır merdaneli için o fiyat almıştım.Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: rifatdeveci42
Anladım tavda toplar dediğiniz gibi ama tavlı yerde dikkat edin rötavatör topluyor bu konuda dik rötavatör daha başarılı.Güzel fiyat bende 2,90 ağır merdaneli için o fiyat almıştım.Güle güle kullanın.

teşekkür ederim. çevremizde hiç dik freze yok. herkes aynı şartlarda çalıştığı için çoğunluk toscano önerdi. yurdusarı yeniden tercih etmememin sebebide sarması vs. ama yurdusarın ezmesine kimse söz söyleyemez.

bende, dik rötovatörden yanayım.
daha mantıklı.
Aslında ikisininde amacı farkı bence abi.Ben rötavatörle çerezlik ayçiçeği sapı kıyıp aynı zamanda yer hazırlıyorum bu gibi işlerde dik işe yaramıyor sapı olduğu gibi arkaya fırlatıyor işlenmemiş sert yerde batmıyor.Dik rötavatör 2.toprak işleme aleti olarak çok iyi kezeği un ufak edip rötavatör den daha hızlı kıyıyor toprağı az çamur yada tavlı yerde rötavatör gibi toplama yapmıyor.

Aslında ikisininde amacı farkı bence abi.Ben rötavatörle çerezlik ayçiçeği sapı kıyıp aynı zamanda yer hazırlıyorum bu gibi işlerde dik işe yaramıyor sapı olduğu gibi arkaya fırlatıyor işlenmemiş sert yerde batmıyor.Dik rötavatör 2.toprak işleme aleti olarak çok iyi kezeği un ufak edip rötavatör den daha hızlı kıyıyor toprağı az çamur yada tavlı yerde rötavatör gibi toplama yapmıyor.

Sizin bu kullandıgınız hangisi bide sert toprakta iyi işliyormu bizim yerler bugday arpa mercimek yeri

• Beğen
Sizin bu kullandıgınız hangisi bide sert toprakta iyi işliyormu bizim yerler bugday arpa mercimek yeri
ben yatay kullanıyorum.sertde iş yapıyor yalnız tavlıya göre zorluyor traktörü.birde kuruda çok toz oluyor ters rüzgarda hava filtresi çok toz çekiyor.günde 4-5 kez hava filtresini temizledim.Güzel bir yağış sonrası toprak tavlanınca işçilik daha iyi oluyor.

Son düzenleme:
Ben yatay kullanıyorum.sertde iş yapıyor yalnız tavlıya göre zorluyor traktörü.birde kuruda çok toz oluyor ters rüzgarda hava filtresi çok toz çekiyor.günde 4-5 kez hava filtresini temizledim.Güzel bir yağış sonrası toprak tavlanınca işçilik daha iyi oluyor.
n400O8.jpeg

• Beğen