Toz kükürt

Tarlaya toz kükürt atmak istiyoruz fakat makinesi yok. Buğday mibzeriyle atmayı düşünüyoruz. Hiç deneyen oldu mu?
ben bu yıl buğday mibzeri ile tohum gözüne toz kükürt değil ama potasyum humat karıştırdım.o da toz şeklindeydi.aslında toz şeker kıvamında biraz akıcıydı..dönüme 1 kg a yakın düştü.buğday ile birlikte aktı gitti.herhangi bir problem yaşamadım.....

Arastırdnmı ne kadarmış toz kükürt le sıvı kükürt fiyatları
Toz kükürtün tonu 800-1000 tl bandından
Sıvı kükürt ise 20 litresi eb düşük 180 tl civarında. 1 ton toz kükürte karşılık olarak 100 litre sıvı kükürt denk geliyor oda 1800 tl yapar.Fiyatlara internet üzerinden baktım herhangi bir ilaç bayiisine gitmedim. Gittiğimde tekrar bilgilendirme yaparım.

• Beğen
Tepkiler: fatihk2111
Toz kükürtün tonu 800-1000 tl bandından
Sıvı kükürt ise 20 litresi eb düşük 180 tl civarında. 1 ton toz kükürte karşılık olarak 100 litre sıvı kükürt denk geliyor oda 1800 tl yapar.Fiyatlara internet üzerinden baktım herhangi bir ilaç bayiisine gitmedim. Gittiğimde tekrar bilgilendirme yaparım.
20 litre sıvı kükürt yada 1000 kilo toz kükürt ne kadar yere yetrki

Dostlar yoz kükürt atmak için makina almanız gerek mibzer ile atımı zor fırfır ile atımı da aynı şekilde ziraai ilaç bayide ziraat mühendisiyim normal de toprak analizi yaparak kullanmanız gerek ama türkiye de topraklar genel olarak tuzlu ve pH yüksek; EC düşürmek pH düşürmek için sıvı olarak 2 litre kullanın dekara en az faydasını kat kat alırsınız emin olabilirsiniz bende STN-S 80 sc var kullanan çiftçiler çok memnun mikron çapı düşük çözünmesi yüksek eğer ihtiyacınız olursa yardımcı olurum ... ÇORUM. https://www.facebook.com/odaktarim/?referrer=whatsapp
FB_IMG_1581573183257.jpg

Dostlar yoz kükürt atmak için makina almanız gerek mibzer ile atımı zor fırfır ile atımı da aynı şekilde ziraai ilaç bayide ziraat mühendisiyim normal de toprak analizi yaparak kullanmanız gerek ama türkiye de topraklar genel olarak tuzlu ve pH yüksek; EC düşürmek pH düşürmek için sıvı olarak 2 litre kullanın dekara en az faydasını kat kat alırsınız emin olabilirsiniz bende STN-S 80 sc var kullanan çiftçiler çok memnun mikron çapı düşük çözünmesi yüksek eğer ihtiyacınız olursa yardımcı olurum ... ÇORUM. https://www.facebook.com/odaktarim/?referrer=whatsappEkli dosyayı görüntüle 45016

MESELA ÖRNEK VERİYORUM....BENİM TOPRAK 8.2 PH LI YÜZDE 40 KİREÇLİ TOPRAĞA DÖNÜME 2 LİTRE UYGULARSAK SONUÇ NE OLUR..

• Beğen
Tepkiler: HsYnNL
Dostlar yoz kükürt atmak için makina almanız gerek mibzer ile atımı zor fırfır ile atımı da aynı şekilde ziraai ilaç bayide ziraat mühendisiyim normal de toprak analizi yaparak kullanmanız gerek ama türkiye de topraklar genel olarak tuzlu ve pH yüksek; EC düşürmek pH düşürmek için sıvı olarak 2 litre kullanın dekara en az faydasını kat kat alırsınız emin olabilirsiniz bende STN-S 80 sc var kullanan çiftçiler çok memnun mikron çapı düşük çözünmesi yüksek eğer ihtiyacınız olursa yardımcı olurum ... ÇORUM. https://www.facebook.com/odaktarim/?referrer=whatsappEkli dosyayı görüntüle 45016
Merhaba Peki toz kükürtü ne kadar uygulamak lazım ph ı önemli ölçüde düşürmek için...

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10