Traktör Alıcam Yardım...

Allah kolaylik versin
Konudan okuduğum kadarı ile bu aşamada ekonomi yonetimi cok onemli
Kepceli traktör cok işe yarar bu aşamada
Çok iyi traktör onemli değil bence
İşler rayına girince guzel traktör alırsınız
Tumosan kullaniyorim ben iki adet
İsimizi görüyor hayvancinin traktor işi gübre camur
Tabi iyi kaliteli konforlu saglam traktor fiyati ona göre
Çok teşekkür Tümosan iyi bir marka eskileri daha iyi sizin kullandığınız iki traktör kaç HP kepçelimi kepçesizmi ikinci el aldıysanız kaç saatte ald8nız ve fiyatı sorabilirmiyim.

96 mod tek çeker sifir aldik bu günkü değeri 20 ila 25 bin 8 bin saat civari rektefe olmadı
6 m3 dikey yem karmaya kosuluyor 40 ila 50 baş hayvan yarisi anaç yarısı gebc hayvan
Birde 90 lik ciftceker var 2006 mod 2600 saatte bu günkü
degeri 45 bin tl civari kepce yok ilk firsatta alcam
İşletme icinde yem karma gubre taşıma gibi işlerde iyi olur
Balya isinde büyük balya iyi olur imkan varsa
7 bin tl civari verdim balya yukle bosalt hammaliye yinede adam yok öğlede yemek et lokantasinda hersey begenmiyorlar yol parası ayri
Biktiriyo küçük balya hammaliye isi . büyük balya olursa imkana göre kendin tasirsin

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
96 mod tek çeker sifir aldik bu günkü değeri 20 ila 25 bin 8 bin saat civari rektefe olmadı
6 m3 dikey yem karmaya kosuluyor 40 ila 50 baş hayvan yarisi anaç yarısı gebc hayvan
Birde 90 lik ciftceker var 2006 mod 2600 saatte bu günkü
degeri 45 bin tl civari kepce yok ilk firsatta alcam
İşletme icinde yem karma gubre taşıma gibi işlerde iyi olur
Balya isinde büyük balya iyi olur imkan varsa
7 bin tl civari verdim balya yukle bosalt hammaliye yinede adam yok öğlede yemek et lokantasinda hersey begenmiyorlar yol parası ayri
Biktiriyo küçük balya hammaliye isi . büyük balya olursa imkana göre kendin tasirsin
Çok teşekkür değerli bilgileriniz için 100 baş hayvan ile başlayacağım ilerde buyürüm ve ben büyüdükten sonrada yetebilecek makine almak istiyorum fikriniz nedir acaba

Kepçe için kullanılacak traktorleride Power Şhutle olursa rahat olur Power Şhutle olmayan traktöre kepçe taktırsak sıkıntı çıkmaz mı balata vs ve portatif mi yoksa sabit kepçeli dusunuyorsunuz

Tabi mf 5 bin serisi jd 6 bin serisi nh 5 bin 6 bin serisi iyi olur kepce icin ama imkan varsa pahalidir power setilli
100 bas hayvanlik isletmeyi çalıştırmak imkan bilgi tecrübe ister
Allah yardimcin olsun
Konuda okuduğum kadari ile daha önce bu işi yapmisiniz nerelerde hata yaptığınızı bilirsiniz
Evet ben tecrubeliyim sanatın kendimi maalesef öyle değilmiş çok araştırmadan ve gozlemden sonra inanılmaz derecede tecrübe ve bilgi sahibi oldum yem karma makinası hakkında ne düşünüyorsunuz 100 başla başlıcam yanlız ilerdede kullanabilecekmiyim

Evet ben tecrubeliyim sanatın kendimi maalesef öyle değilmiş çok araştırmadan ve gozlemden sonra inanılmaz derecede tecrübe ve bilgi sahibi oldum yem karma makinası hakkında ne düşünüyorsunuz 100 başla başlıcam yanlız ilerdede kullanabilecekmiyim
Imkan varsa dikey cift helezon 10m3 üzeri guzel traktor arkasi makineler var ben olsam oyle alirim
İşletme tanammi yem yolu bölmeler
Sagimhane
Makine parkı saman yem deposu

Güzel makina sanki biraz yıpranmış gibi
Çiftlik için ideal duruyor. Alparsan kepçesi ve ataçmanlarıda iş görür.Fotoğraflar yanıltıcı olabilir belki. Çünkü adı üstünde iş makinesi ve gübreyle çamur içerisinde çalıştığı belli o fotoğrafın çekildiği zamanlarda. Fakat Şereflikoçhisar yani Tuzgölü çevresi Türkiyenin en az yağış alan bölgesidir. Çalışma saatini; tarlada kurak şartlarda ve hayvan çiftliğinde yaptğını düşünürsek pek ağır işler sayılmaz. Sorunları varsa eğer gerekli bakım ve onarımları yaptıktan sonra kullanılabilir. Konyada yedek parçanında sıkıntı olacağını sanmam. Bütçenizdende tasarruf edip arta kalan mebla ile ekipman yatırımı yapabilirsiniz. Günümüz şartlarında fiyat performans oranı çok önemli. Shuttle ve manevrasının iyi olmasıda avantaj olabilir çiftlik şartlarında.

• Beğen
Tepkiler: Devrim Ozturk
Çiftlik için ideal duruyor. Alparsan kepçesi ve ataçmanlarıda iş görür.Fotoğraflar yanıltıcı olabilir belki. Çünkü adı üstünde iş makinesi ve gübreyle çamur içerisinde çalıştığı belli o fotoğrafın çekildiği zamanlarda. Fakat Şereflikoçhisar yani Tuzgölü çevresi Türkiyenin en az yağış alan bölgesidir. Çalışma saatini; tarlada kurak şartlarda ve hayvan çiftliğinde yaptğını düşünürsek pek ağır işler sayılmaz. Sorunları varsa eğer gerekli bakım ve onarımları yaptıktan sonra kullanılabilir. Konyada yedek parçanında sıkıntı olacağını sanmam. Bütçenizdende tasarruf edip arta kalan mebla ile ekipman yatırımı yapabilirsiniz. Günümüz şartlarında fiyat performans oranı çok önemli. Shuttle ve manevrasının iyi olmasıda avantaj olabilir çiftlik şartlarında.
Evet güzel fakat pahalı 20 bin kepçe 100bin traktör fazla hem benim için 100 HP fazla sadece çiftlikte ve 500 kg balya yüklemede kullanacam sabit kepçe taktırsam ucuz olur ve sağlam